Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko atman kanister filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 11, 2018 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima nov sam na forumu, trenutno je u fazi izrade akvarijum dimenzija 55x35x50 (DxSxV) planiram uzmem atman kanister filter, ef1 ili ef2. Koja je vasa preporuka od ova dva modela, takodje bi bio veoma zahvalan ako neko od clanova ima pomenute filtere da mi kaze tacne dimenzije filtera jer mi je polica za akvarijum vec napravljena i sirina police dozvoljava maksimum 24,5cm. Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 11, 2018 11:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Sep 12, 2018 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvek je bolje uzeti filter sa vise protoka a nije ti velika razlika u ceni. Dimenzije su 33x20x20, ali dodaj na tu visinu jos 10-15 cm za slavine i savijanje creva.Sto vise to bolje.Verovatno si u frci sa prostorom a;i nemoj da stedis potrebna ti je prostor za rad.Isto vazi i za haubu ako je nisi resio.

Iskreno ti preporucujem ako si u mogucnosti da uradis klasican trokomorni filter.Filtracija sa ovim atmanom je dobra obzirom na cenu, lepo me sluzi ali na drugom akvarijumu imam spoljasnji i ciscenje je deset puta lakse i staje vise filter mase, buka je manja.

Ciscenje atmana nije tesko ali je svakako mnogo manje posla imas sa spoljnjim , creva atmana moras redovno da cistis inace protok znacajno opada, ovo je istovremeno i najdosadniji deo posla.
Ne znam koliko si iztrazivao ali zaboravi na ono sto pise o cicscenju jednom u 5-6 meseci.Svakog meseca to moras raditi.Creva mozes da se provuces sa ciscenjem na dva meseca ali je bolje na mesec.Inace opada protok.



Sto se tice rasvete imam obe i obe rade dobar posao sto se tice biljki (isto ne narocito zahtevne biljke).

Najeftinija metoda je da ti neko od clanova napravi diy led (ako zelis mogu da ti preporucim clana koji je radio meni, izuzetno korektan covek i vise sam nego zadovoljan uradjenim) ili da sam napravis diy sa neonkama.


Nisam strucnjak ali to je moje iskustvo dok ne dodje neko iskusnije da te posavetuje.Takodje bih ti preporucio da ne stavljas vatu u kanister filter ali vecina ljudi stavlja tako da to nije bitno toliko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Sep 12, 2018 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za trokomorni filter nemam mesta polica je 55x35x80 (DxSxV) akvarijum na njemu ce biti takodje 55x35 visina 50. Ta polica je podeljena na dva dela i unutra imam slobodna dva prostora koji su 24,5x33x72. Tako da jedino dolazi u obzir kanister filter neki koji ne prelazi sirinu 24,5 ili mozda neki hang on filter, koji ce biti sa zadnje strane akvarijuma. Koje je vase misljenje u vezi filtera i vasa preporuka, hang on ili kanister takodje i koji model.

Sto se osvetlenja tice razmisljao sam da stavim Ove dve neonke jer je duzina istih 516mm, da li ce to biti dovoljno osvetljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sre Sep 12, 2018 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kanister je svakako bolji od hang on. Uvek bih pre uzeo kanister. Za Atman filtere stvarno ne znam nisam ih nikad koristio ali EHEIM Classic 250 mogu da ti preporučim jer ga koristim i sam na akvarijumu 80*35*40.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Woodoo
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2017
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 14, 2018 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja na 70 litara koristim EF2, a dimenzije mogu da ti pošaljem večeras kad dođem kući.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2018 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio bih ti veoma zahvalan ako mozes da mi kazes tacne dimenzije najbitnije mi je sirina i dubina u gornjem delu jer deluje kao da je dole uzi. Visina nije problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License