Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zemlja za cveće Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista

Registrovan: 24 Dec 2017

PorukaPoslao: Sub Sep 08, 2018 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je solidna zemlja za sobno bilje? Skoro sam presadio cvece u neku X zemlju i sad mi novi listovi žute.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sub Sep 08, 2018 12:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ljubisa03
Akvarista

Registrovan: 19 Feb 2017

PorukaPoslao: Pet Sep 14, 2018 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si probao da zalivas sa akvarijumskom vodom? kod mene je to bilo bum za orhideje i puzavice.

ali , ...ako se nisi snasao do sada, potrazi Terracult.
uvozi ga Agromarket, Nemacka proizvodnja, ima dosta siroku paletu, zavisi od vrsta bilja ( u glavnom po radnjama ima samo 2-3 vrste) i pakovanja su u glavnom veca ( ako se dobro secam od prosle godine 70L). Za manja pakovanja uzmi u cvecari Terabril od 5L

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2018 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Ljubiša. Potražiću Terabil.
oldwolf
Akvarista

Registrovan: 13 Nov 2016

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2018 7:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Koja je solidna zemlja za sobno bilje? Skoro sam presadio cvece u neku X zemlju i sad mi novi listovi žute.

Ja imam oko 50-tak saksija sobnog bilja i to vrlo zahtevnog kao kalateje 7,8 vrsta, glutenija itd. da ne nabrajam više.
Zalivam povremeno akvarijumskom vodom, drugo sve zavisi kakva je ta akv. voda (ima li hem.elemente ili ne, da li
je puna amonijaka ili ne itd, itd),to sve pišem iz razloga što nekada takva voda zna i da sagori koren saksijskog cveća
zbog jače koncentracije. Sledeće ,ima razlika u mladim i starim jedinkama cveća i što je najvažnije od svega većina
mog cveća se zaliva preko tanjirića, za pola sata "samo" uzme svu vodu ili koliko mu treba a ostatak prospem. Za neke
vrste koristim kupovni listal/cvetal (ide jedan čep na 2L). Ima po forumima dosta iskustava, slično je kao i sa akvaristikom.
Bitno je samo se dobro informisati, a ako je biljka kupljena u nekoj cvećari ili megamarketu u 99% slučajeva je
tretirana nekim hormonom ,a ima ih x na x, takva je biljka već unapred osuđena na propast za 2-3 meseca osim
ako joj ne daš taj isti hormon, a niko neće da prizna za to tretiranje, dok većina prodavaca nema ni pojma o tome
jer to radi uzgajivač a prodavac o tome nema blage veze ,on zalije biljku po potrebi ito je to.Poz.
Peku
Akvarista

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2018 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju su biljke koje su već jedno vreme kod mene i kojima je zamenjena zemlja. Ne propada cela biljka već samo novi izdanci. List takodje izraste izgleda normalno požuti i propadne. Stariji listovi ne propadaju. Isto tečno NPK koristim. Trenutno nemam aktivan slatkovodni sistem samo slanovodni.
Vodom iz akvarijuma biljke nisam zalivao. Predpostavljam da je bezopasno zalivati sobno bilje, povrće je rizično jer se čovek tako može zaraziti prionom.
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zemlja ispod pijeska pljevljak Početak u akvaristici 12 Čet Jul 12, 2018 7:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko jd neophodna zemlja ispod podl... ludidzora Podloga 5 Sub Mar 18, 2017 7:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Floran zemlja za podlogu dule205 Početak u akvaristici 5 Ned Sep 25, 2016 5:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja za cvece i zuta moli? vulex Početak u akvaristici 7 Sre Feb 24, 2016 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja za cvece Shika Podloga 1 Ned Jan 31, 2016 9:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker