Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koralovo (100 Gallons) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Jul 12, 2018 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac, kakvo svetlo koristis za refugium? Daj neku sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 12, 2018 10:23 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Avg 23, 2018 2:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

10 meseci update:
Nema mnogo novosti, al ajd da apdejtujem foto dnevnik. Akvarijum je bio na autopilotu neko vreme, sve je proslo u najboljem mogucem redu.
Polako dovrsavam moj kontrol panel. Fali tu jos par stvari. Rezervoari za elemente su privremeni, treba svetlo da instaliram, al polako. Kad bih sve odjednom uradio, sta bih posle Very Happy
Image
Sto se sumpa tice, on i nije bas najuredniji, pa se njime i ne hvalim bas mnogo. Najbitnije je da radi dobro posao, a jednog dana cu ga srediti obecavam. Evo slike.
Image
Za svetlo koristim dve stedne sijalice 6400K od 25W, ne tako reprezentativna a ni bezbedna DIY izvedba rasvete ali me mrzi da je menjam dok radi. Kada crkne(sto kod ovih sijalica moze da bude za 5 godina) zamenicu je led rasvetom. Za sad obavljaju odlican posao, cak i previse dobar jer su nutrijenti konstantno na nuli, sto bas i nije sjajno.
Za sad doziram samo KH u malim kolicinama jer on jedini ima tendenciju pada. Mg i Ca su iz nekog razloga jako visoki od starta. Merenja se nikako ne poklapaju sa tablicom koju AF daje uz so kao osnovne vrednosti. Ja sam uvek dobijao mnogo vise. Uz doziranje Kh bi trebala da se pokrene potrosnja i ostalih elemenata pa ce i oni biti povezani kad za to bude potrebe.
A evo i dve malcice reprezentativnije slike iz displeja. Kao sto rekoh nema novih organizama, kod mene je progres vrlo spor ali meni je zadovoljavajuc. Samo nek nastavi da ide ovako sporo i stabilno i ja sam presrecan.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2018 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 15, 2018 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

toliko puta si odustajao, a sada jedan od lepsih akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Popaje. Bilo je dosta muke.
Slavimo godinu dana, evo jedan rodjendanski video, a bice uskoro i gomila slika po obicaju Very Happy

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Nov 16, 2018 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Nov 16, 2018 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nerealno dobro. Usklađeno, lepo obojeno i nije prenatrpano stvarno svaka čast. cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Dec 19, 2018 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druze!
Vrlo cesto iritantna koliko se trpa u prvi plan.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Dec 19, 2018 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To nove montipore ili su za 3 meseca povecale 10x?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 19, 2018 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao i uvek, vrhunski! Kako mocno ova riba izgleda... Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Jan 16, 2019 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

upoznajte Barbaru!😀

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2019 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelep tang! A i prelep akvarijum, svaka cast Nikolac!! Bravo

Kako je odreagovao Naso? Dve vec ozbiljno velike ribe, bas me zanima kako ce se tolerisati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2019 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tvoj akvarijum je bas napredovao,jednostavno a funkcionalno i estetski savrseno(po mom ukusu),visak mi je samo ovaj busen makro-algi.
Kako si zadovoljan svetlom,lepo izgleda na oko.
Niakko ne mogu da provalim ovaj spektar,ovo je nesto tipa sa akcentom na royal blu i cool white u odnosu 50% 50% ili?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2019 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta fali busenu?😃
iskreno nemam pojma da ti kazem na snimku tacno koja su podesavanja bila, posto moram malo da ga nastelujem zbog kamere, vise belog manje plavog.
ali uzivo je tako nekako, pola pola 10.000k, rojal i aktinik, sa primesama uv i boja, hladno bela, vuce malo na plavicastu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2019 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljubinka i Barbara. Evo brze slike dva slona.
Image
Situacija je za sad mirna. Barbara jede lepo, malo se koskaju, ali nista vise od toga. E sad ja sam inace protiv kupovine na brzinu, ali moram da priznam da me ponelo ovaj put i da sam bez razmisljanja potrcao i kupio ribu cim sam video da je oglasena. Hvala clanu Tripku na prelepoj ribi. Nisam mogao da odolim Embarassed
Svestan sam da ovo i nije bas najpametniji izbor, dve ovolike ribe u mali akvarijum. Nadam se da mi se nece vratiti Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License