Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 T5 neonka na prigusnicu za t8 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2018 8:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz drugari, zanima me da li je moguce povezati t5 neonku od 39w na elektromagnetnu prigusnicu od 39 w namenjenu za t8 neonku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2018 8:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2018 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili jednu t8 od 30w ili 2 od 18w. Treba nekako upakovati na duzinu akvarijuma od 90cm 60, 70w snage koristeci 2 prigusnice po 36w, citao sam da jaca prigusnica moze slabiju neonku da pokrene ali da to utice na sam radni vek neonke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2018 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po fabričkoj delkaraciji, T5 neonke se povezuju isključivo na elektronske prgušnice, elektromagnetne prigušnice im drastično skraćuju vek trajanja. Iz iskustva tvrdim da je to tačno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2018 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://elektrostar.rs/rasveta/pribor/prigusnice/fluo-prigelektronska-1x36w-mitea
Da li ovako nesto zavrsava posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2018 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, slabija je od nominalne snage fluo cevi, pokušaj da nađeš baš tu prigušnicu, bilo je na nbgd buvljaku. Nije to više skupo..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2018 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam plaćao 1/2x54W (na jednu prigušnicu može jedna ili dve sijalice od 54W) 1300-1400 dinara Philips. Ove od 39W su sigurno jeftinije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2018 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li mi neko moze pojasniti zasto ova prigusnica ne valja, https://elektrostar.rs/rasveta/pribor/prigusnice/fluo-prigelektronska-1x36w-mitea

da li je ova bolja
https://elektrostar.rs/rasveta/pribor/prigusnice/fluo-prigusnica-36w-schwabe-elektronska

i da li neko moze poslati link prigusnice koja odgovara za Juwel sijalicu T5 High-Lite Colour i High-Lite Day 35w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2018 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kontam da je ovo ono o cemu ste pricali
Prigušnica elektronska T5 2x35W
https://www.exel.rs/rasveta/prigusnice/prigusnice-za-fluo-cevi/prigusnica-elektronska-t5-2x35w-183114-vossloh-schwabe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2018 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razlika između ove dve iz gornjeg posta je samo u kvalitetu, mada je i to diskutabilno.. poenta je da prigušnica mora da bude iste snage kao i fluo cev. Može i jača, nikako slabija. dakle, minimalna snaga elektronske prigušnice koja tebi treba je , ako sam dobro razumeo 39W (nominalna snaga fluo cevi), može jače od toga, ne slabije. Naj bolje je ista snaga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2018 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka sijalica ima svoju prigušnicu koja reguliše jačinu struje koja prolazi kroz nju. Jače prigušnice dovode do pregrevanja sijalice tj. kraćeg radnog veka.

Iskreno: Sijalice su obično skuplje od prigušnica ne vidim razlog zašto bi uštedeo koji din, kupio neodgovarajuću prigušnicu i skratio životni vek sijalici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2018 6:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko w je potrebno za 96l dubine 40cm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2018 7:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nijr mi bila namera da ustedim novac nego da ga ne bacam ako ne moram, svakako dobrim cevima pripadaju dobre prigusnice. Ako neko moze da mi napise u kojoj razmeri ide vat i litar za ubiljen biotopski akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2018 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Sijalice su obično skuplje od prigušnica ne vidim razlog zašto bi uštedeo koji din, kupio neodgovarajuću prigušnicu i skratio životni vek sijalici.


Izvini nije mi bila namera da provociram.
Potrošenom energijom se ne opterećuj. Very Happy

Koje su tačne dimenzije? 2xT5HO sa reflektorima bi trebalo da gaji lake i srednje zahtevne biljke u sistemu bez CO2, 4xT5HO za sistem sa CO2. Nešto izmedju toga je 4xT8. Za biotop sa žućkastom vodom 2xT5HO može biti i malo. 24w T5HO konzole su za 60cm akvarijume, 39w su za 90cm. Za njih postoje prigušnice za 2 ili 4 neonke neke podržavaju i 24w i 39w sijalice, 2x24,39w.

30w T8 će malo da pređe akvarijum zbog nosača i samog kućišta/maske. Njih sam gurao preko običnih prigušnica 36w u dualnom spoju, nisam u ruku mogao da ih uzmem, nosače su topile. Bile su obične Philips 10x jeftinije od Arcadia, prigušnice neke 20god matore, tako da nekada se i isplati uštedeti koji din.

O Juwel sijalicama imam loše mišljenje jer mislim da su samo originalno nazvane obične sijalice. Arcadia pravi isto sijalice za Juwel armature, predpostavljam da su dobre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2018 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dimenzije akvarijuma su 80duzina 40visina i 30 sirina, od biljaka planiram par vrsta kripti, valesneriju, hygrophila difformis, hygrophila corymbosa, hydrocotyle, microsorum pteropus i aponogeton ulvaces. co2 koristim ali generator sa secerom i kvascem, mehur po sekundi, tako planiram i u novoj postavci. ovde trenutno imam 2 stedljive od 18w 6400k i jednu obicnu neonku h8 od 18w od biljaka napreduju samo kripte i valesnerija.
cela prosla postavka je bila uradjena na silu u zurbi samo sto pre da ribica zapliva i nakon godiinu dana sam resio da to sve rasformiram i da posao obavima kako treba.

Mislim da je najbolja sledeca opcija
Arcadia T5 Plant Pro 742mm - 35W
Arcadia T5 Original Tropical Pro 742mm - 35W
Prigušnica elektronska T5 2x35W 183114 Vossloh Schwabe
i iz ove haube da prebacim moju malu neonku t8 18w. da li mislite da je to dovoljno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2018 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno ne znam. To bi trebalo da su HE lampe o njima ne znam ništa. Mislim da bi ti sve biljke rasle normalno sem hidrocotyle. Mora neko ko se više sa rasvetom igrao da te posavetuje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Rasveta led neonka 18w 60cm Malina Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Jan 02, 2020 9:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka Spoooky Početak u akvaristici 4 Pon Okt 28, 2019 11:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka bolesna Stefans Bolest 3 Ned Sep 29, 2019 8:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka akcija kraljevska neonka gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Sub Jan 26, 2019 2:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka akcija inesi-plava neonka gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Sub Jan 26, 2019 2:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License