Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nov akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Borac123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Sep 2018
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2018 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro vece, zanima me vase misljenje o mom akvarijumu. Akvarijum sam kupio pre 2 meseca, mesec dana se formirao, a zadnjih mesec dana imam ribe. Imam pregradni filter (pumpa izvlaci oko 240L po satu), grejac (temp je podesena na 26), imam kiseonik. Akvarijum ima oko 90L, imam dve T8 led neonke od po 9W, od biljaka imam 3 nane, 15ak bacopa, 15ak sagitarija, java moss, imam red moor panj. Od riba imam 15 neonki, 12 moli, 2 para gupi, muzjaka borca i dve zenke. Imam 3 algara i 5 cistaca.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2018 10:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2018 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lep akvarijum nema sta, jedino sto bih ja menjao je onaj zamak. Da li znas koja vrsta kamena je u pitanju, bas mi se svidja njegova srtruktura
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2018 7:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fino, mozda bi trebalo da dodas u zadnji plan vise biljaka, a dvorac definitivno kvari taj prirodni ambijent. imam puno Bacopa monieri, ako zelis mogu da ti poklonim nesto od toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Borac123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Sep 2018
Poruke: 8

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2018 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju je 'SEIRYU STONE'. Zamak sam stavio da se ribe skrivaju dok se biljke ne prosire, tu je samo privremeno. Drago mi je da vam se dopada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2018 9:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogao si u osnovi drveta da stavis isto ili slicno kamenje, pa bi tako obezbedio i mesto za ribe, a i prirodnije bi delovalo. sve je ovo subjektivno, ti pravis akvarijum za sebe i po svom ukusu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Borac123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Sep 2018
Poruke: 8

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2018 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo bi lepo kad biste mi dali malo bacope, kupio sam bio dosta i sve mi je propalo, i sad imam samo nekoliko Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2018 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za dvorac su ti već rekli, a ja bih dodao da mi se čini da je slaba rasveta (da je to malo w/l),
možda grešim ali videćeš kroz neko vreme po bilju. Inače po meni jako lepo formiran akvarijum.
I još nešto, na tom staklenom poklopcu imaš ručku za koju hvataš pri podizanju, na nju zalepi silikonom
još jedno parče stakla (odozgo) popreko, biće ti lakše za podizanje i nikada neće da ti isklizne iz rukuPoz.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2018 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gupi borac ksifo ko ce tu da ostane bez repa jednog dana ?akvarijum je lep ali vodi racuna o kombinovanju zivog sveta unutra gupi i ksifo ce brzo da se nakote borac hoce teritoriju neonke su brze 5 cistaca 3 algara napravi blagu korekciju srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2018 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

daj mi podatke u pp i poslacu ti bakopu. nisi napisao da li imas neku hranljivu podlogu ispod peska, a i trebace ti malo jace svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Borac123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Sep 2018
Poruke: 8

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2018 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam hranljivu podlogu, jer kad sam formirao akvarijum niko mi to nije rekao da treba i zato sada nemam..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Borac123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Sep 2018
Poruke: 8

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2018 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran da li sam vam poslao pp, nov sam ovde Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2018 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako zavežeš Javinsku mahovinu ili Monosolenium tenerum za taj zamak za koji mesec niko neće znati da je tu. Za mlade gupy neće biti boljeg skrovišta. Laughing

Ako te neonke nemaju neke reflektore preporučujem ti da ih napraviš. Možeš neki tvrdji karton(ako je plastificiran još bolje) da saviješ i obložiš aluminijumskom folijom. Postoje i druga originalnija rešenja. Razlika će biti uočljiva, biljkama će prijati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2018 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lepo! Zamak je vrh, odlicno se uklopio! Odrzavaj ga samo redovno da ne zaraste. Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License