Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 C02 - pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2018 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drustvo, molim vas za pomoc ko je iskusniji u koriscenju CO2. Znam da je optimalni pritisak 2-2.5bara, ali ne znam kako da to ocitam na manometru (slika u prilogu). Gde su bari, kako ih meriti itd...
Trenutni difuzor je tropica 3 u 1, a pre toga sam imao identican Ista 3 u 1. Proslog puta sam mislim preterao sa pritiskom, i difuzor je prosvirao, voda je izlazila iz njega (sto broji mehure), i nepovratni se pokvario, jer se voda popela uz crevo.

Sada sam promenio difuzor, ali kada podesim na kao optimalni pritisak (mislim da je tako, molim za pomoc), izlazi mehur na 3-4 sekunde, sto mislim da je malo. Kao da kapi vode izlaze iz iglicastog ventila. Ne znam sta mi je ciniti, i da li je sve okej. Molim iskusnije clanove za pomoc, ilustracija u prilogu.

ImageImage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2018 1:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2018 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Levi manometar je pritisak u boci (na izlazu iz boce). Koliko vidim, to je oko 70 bara, ocekivano.
Desni manometar je pritisak u sistemu nakon regulatora ili protok, ali zbog lose fotke, uopste ne vidim oznake na manometru. Cini mi se da je skala u jedinicama protoka, ne pritiska, daj malo ostrije to slikaj.


Poslednji izmenio Blue dana Sub Sep 22, 2018 6:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2018 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da se sada bolje vidi.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2018 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, merac protoka. Pa nista, sa njim neces znati izlazni pritisak.
Mislim da moze da se zameni samo taj manometar, ali ne znam nista pametno da ti kazem na tu temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2018 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sustini ti i ne moras da znas izlazni pritisak, samo podesi bps koji hoces i ostavi tako. Inace Tropicina membrana je malo gusca pa joj treba jaci pritisak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2018 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, ali ako moram da stavim recimo izlazni pritisam 5 bara, da li ce to izdrzati difuzor i iglicasti ventil? Nije problem prebaciti na 1.5bps (da povecam radni pritisak) , ali da li to moze izdrzati difuzor i iglicasti? Znam primer da radni pritisak bude izmedju 0-5 na mojoj slici (znaci 2.5), i bije 1-1.5bps, a ja ne mogu da pridjem tom izlazu, nego recimo 1 bubble na 3 sekunde. Zanima me da li je sve to onda okej, i zasto je tako slab output.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2018 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pazi nema sta tu difuzor da izdrzi ili ne, njemu je potreban odredjeni pritisak da bi izbacivao co2, ako sad slabo izbacuje, znaci da je slab pritisak.
Ja koristim taj difuzor, kod mene na 1.5 bara daje 2-3bps
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2018 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, ali meni na 4 bara izbacuje 1 mehur na 2 sekunde, nesto tu nije bas najbolje, samo je pitanje sta. Difuzor je nov, manometar stabilan, ja mislim da iglicasti nije u redu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2018 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I obavezno stavi nepovratni ventil da ti se ne bi desavalo da ti se voda vrati nazad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2018 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam inline difuzor, radni pritisak mi je podesen malo iznad 2 bara. Iglicastim mogu da regulisem od 1 mehura u 10-20 sekundi, do jedno 100 mehura u sekundi (znam da zvuci nebulozno, nego cisto poente radi) i radni pritisak je sve vreme 2 bara.
Zbunjuje me sto navodis radni pritisak, ali ne shvatam kako znas koliki je?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License