Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Co2 Zvono Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista

Registrovan: 31 Mar 2018

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jednu nedoumicu pa mi je potrebna pomoc, tj. da li je uopste izvodljivo. Naime imam punu veliku co2 bocu ali nemam manometar, ventile i ostalo, pa me zanima da li bi mogao da ubacujem co2 u akvarijum iz boce u tako zvano zvono? Da li bi na taj nacin pobio ribe, ako bi ubacio previse co2? Nisam do sada imao iskustva sa co2 a za kompletan co2 sistem trenutno nemam sredstava...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 12:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

m.vlacina
Akvarista

Registrovan: 11 Jun 2017

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 7:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako mislis iz boce da ubacujes gas u akvarijum, po pritiskom od 50-60 bara? Very Happy Cisto radi ilustracije, autobuska guma je napunpana po pritiskom od 5 bara. Very Happy Ne postoji dzabe manometar i iglicasti ventil, tako da pristedi pare, pa kupi sve kako treba, i uzivaj. Ovako mozes samo da napravis neku havariju, pre svega sebi, posto do riba ne bi ni stigao taj gas.
vacko000
Akvarista

Registrovan: 25 Jul 2014

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može to da se radi. Ja sam nešto testirao sa malom flašom od pola litre.
Sve zavisi koliki akvarijum imaš. Mislim da je do 50 litara dovoljna jedna boca od pola litre dnevno. Odsečeš dno, i taj odsečeni deo okreneš ka dole, potrebno ti je samo neko crevo kako bi prebacio gas iz boce do flaše. Mana ovakvog sistema je što bi morao svaki dan da puniš flašu sa CO2, jer se za nekih 8-9 sati otopi sve u vodi.
Za veće akvarijume moraš dodati više komada.
Iskorišćenost CO2 u ovoj varijanti je 100%.
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker