Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kako sloziti akvarijum od dna do povrsine? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zdravo svima kao sto naslov kaze voleo bih da se ukljuce iskusni pa da prodiskutujemo o ovoj temi.interesuje me na koji nacin se formira onaj stil aquascejpa od dna do povrsine vode sve naslagano jedno na drugo. da li se lepi ili se na neki drugi nacin ucvrsuje?evo par slika da me shvatite na sta ciljam.uglavnom se to vise praktikuje u nano akvarijuma nego u vecim formama 400-500 litara.
Image
Image
Image
na ovoj zadnjoj slici se vidi sa strane kako je sve naslagano na zadnje staklo.meni je akvarijum duzine 160 visok 65 i dubok 45 pa bi nekako na ovaj nacin da ga spremim sta vi kazete
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 6:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da postavis neke panjeve uz zadnje staklo i da na njih zakacis mahovinu, anubije.....tako da mozes kasnije da se igras sa skejpom i da menjas postavke dosta lako...lako dodje i za odrzavanje i za maskiranje opreme u akvarijumu.... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naslagano kamenje jedno na drugo a peskom ili hranljivom podlogom popunjen prostor izmedju kamenja. Ima gomila aquascape videa na youtube. Moze i da se koriste 3d pozadine. Pvc ili neku plastiku isto možeš da koristiš za popunjavanje da ne trpaš 50kg kamena u akvarijum. Ako koristiš dovoljno veliki kamen nema šta da lepiš.

Ovo što je na prvoj slici zahteva da ti ruke budu svaki drugi treci dan u akvarijumu sa makazama. Mahovine dosta brzo rastu. To je robovski posao u početku je zanimljivo al ces vremenom početi da preskačeš trimovanje i na kraju će sve izgledati kao jedan veliki zbun.

Drugo je vivarijum sasvim druga prica.

Trece lici na akvarijum iz ADA galerije, neko je plaćen da to održava.

Generalno kod ovakvih postavki se koriste sitne ribe i sitne biljke uglavnom mahovine i paprati.

Ako hoćeš da drzis ribe vece od 5cm mnogo ti je bolja fora da imaš neko ostrvo sa granjem koje se proteze u svuda po akvarijumu. Manje je posla, deluje elegantnije dosta je zanimljivije po ribe i više različitog bilja može da se uklopi u postavku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 18, 2017 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....22627.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Sep 18, 2017 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neso ala si ga ub'o ko prstom u ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Sep 18, 2017 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vec neko vreme se spremam za formiranje svog akvarijuma pa prelistavam net i forum da dobijem pravu ideju. Sta da uradim sa akvarijumom da bude po ukusu i da bude bas ono nestoAkvarijum je u funkciji ali kao i svi koji su malo vise ne strpljivi poput mene bilo je samo daj daj da ga pustim u rad.i postolje odnosno sto je napravljen ne promisljeno i sve je pomalo bilo ''neka moze i tako''jer sam se vise zalozio da mi ribe budu zdrave nego da izgleda glamurozno ali pocinjem sa radovima i na izgledu i formiranju ovih dana pa ce biti tema i o tome
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Sep 18, 2017 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za sad evo par slika kako je izgledao pa je preinacen za diskuse koje i dalje drzim pa je sve rasprodato jer je planirano da se proda akvarijum ili menja za vise manjih i na kraju sam odustao i ostao mi je klot akvarijum sa stolom vodom i ribama Smile
Image
sto je napravljen presirok zbog ideje o spoljasnjem filteru iza cele duzine akvarijuma pa se odustalo tu je odmah i pilot ribica Smile



Image
pa su dosli panjevi za prvu ruku i nakon toga jedna postavka

Image
pa je sve promenjeno i rasprodato kad su stigli diskusi jer su u prvoj postavci bili samo skalari.prvo bez podloge i samo nane i korenje posle i podloga

Image

Image

Image

Image

Image
Image
Image
na kraju sva podloga kamenje panjevi i nane su rasprodati zbog ideje da se naprave manji akvarijumi u polici i zbog nekih drugih poslova nije se sotvarila ideja.sad bi da oformim akvarijum za sebe i moj dom da bude ukras i da uzivam u njemu ali bi da to sve uradim sa vama uz savete i kritike Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Sep 18, 2017 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
ideja je ovog tipa da sve bude naslagano po pozadini da ima mesta za skrivanje i prolazenje a da ispred bude recimo kvarcni pesak.slicno kao na ovoj slici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Sep 18, 2017 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj efekat ti možeš postići i sa biljkama različite visine. Do zadnjeg stakla biljke zadnjeg plana, u sredini biljke srednjeg plana i na prednjem staklu biljke prednjeg plana. Naravno, uvek možeš ubaciti neki razgranat panj, pa po njemu vezati mikrosorume i anubije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Uto Sep 19, 2017 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram nesto pronaci na you tubu kako se to radi "step" by "step"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 20, 2017 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj oglas da ti neko složi. Ako se ne varam ima ljudi koji se time bave profesionalno na forumu. Bez ljutnje za to ne postoji šablon
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2018 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije poenta da platim da mi neko slozi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2018 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=ad0pwwt17KU
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2018 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre svega bi bilo dobro da izaberes oblik skejpa - trouglasta postavka, U postavka, ostrvo... onda da se malo pozabavis time da dobijes na dubini i razbijes monotoniju 2D prikaza, a to bi lepo islo sa nekim vecim granama. na prethodnim postavkama koje si imao fali malo vise kamenja u kombinaciji sa panjevima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2018 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ti pored ovakvih diskusa nikakav skejp ne treba, slobodno razgrni malo to sto si stavio. U skejp se gleda samo kad u akvu nema riba, ili imaju neonke i mikrorazbore pa nema sta mnogo da se vidi, al kad drzis diskuse i to ovako lepe, koga briga za skejp? Super akv, super ribe, svaka cast! Pametno si ucinio sto to nisi prodao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License