Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko indentifikacije Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Sep 27, 2018 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odjednom su se pojavili i razmnozili neverovatnom brzinom, kriju se u pesku ali ih ima i na povrsini, duguljastog su oblika, podsecaju na helene, ne znam nista o njima, da li predstavljaju opasnost za bilje ili ribe i kako ih malo suzbiti?

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 27, 2018 8:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Čet Sep 27, 2018 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malaysian trumpet snails, uglavnom jako korisni jer riju podlogu non stop i uglavnom pod podlogom provode dan a noću izlaze. Samo pazi da se ne prenamnože.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 27, 2018 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Melanoides tuberculata. Malezijski živorodni puž. Ništa specijalno. Lažno su nabeđeni da jedu alge, al kod mene ih ne jedu. Uglavnom jedu hranu koja padne na dno i trulež od biljaka i mrtvih riba. Biljke neće da diraju. Jesu komunalci, al nisu algojedi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Sep 28, 2018 5:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala, milim da su se vec prenamnozili
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pet Sep 28, 2018 7:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja danas idem za KG, ostajem preko vikenda! Ako nemaš, mogu da ti ponesem jednu - dve helene?
Iz iskustva, taj broj ti je dovoljan. Možda čak i samo jedna.

Pišem ti u PP.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 15, 2020 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene najezda.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 15, 2020 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pećinac, tvoje helene izgleda vegeterijanci SmileSmileSmile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2020 4:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A mislio sam da ih kod mene puno ima Very Happy Odvoji jedno pola sata pa vadi polako Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2020 7:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma opušteno, u ovom akvarijumu imam samo puževe i kozice, generalno nije svaki dan ovako, ima dana kada izađe dosta njih kao na slici a ima i kada se svi zavuku u podlogu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa samo ih obrsti sa stakla i garant si im smanjio broj za propisnu kolicinu...

Ja ih mnogo volim jer su mi jako lepi. Naravno, ne u tom broju (kod mene se svi puzevi drze u nekom normalnom nivou bez da ih kontrolisem... mozda i zbog CO2).

Alge jedu kada nemaju sta drugo, ali najvise one braon, diatome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License