Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crvenkapa - radni naslov Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ivane, ja sam ih videla uzivo i to maticne primerke pre puno godina Smile i od tada sam patila za njima. Jos sam tada imala uslova 160l akvarijum - ovo ce biti "natezanje" bar dok ne rasporedim - vratim ribe .
A ja samo mogu da ti zavidim na Fire redu sa avatara - ja se ubih ovde da ih pronadjem, i ne ide nikako Smile.
Prelep je!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 11:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, hvala. To je moj glavni ljubimac a sad ima i izraženiju crvenu boju na perajima. Na avataru je slika iz decembra ili januara kako na moje oči mrndža kozicu koju je konačno uspeo da ulovi Very Happy. Ali nikako da mu nađem ženu. Od aprila čekam i nikako da dobiju ponovo.

Dijamant tetre jbg nikad nisam video u normalnom akvarijumu nego samo u radnji a tamo im boje nikad nisu bile ni blizu ovako lepe. Sad mi je malo krivo jer bi baš lepo legle na moju trenutnu postavku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako zelis da mu ulepsas dane Smile - mozes slobodno uzeti zenku bilo kog agasizzi, podjednako ce je voleti Smile. Jedino sto nisu ovako lepe. Ako se izmreste i pozelis da sacuvas mrest imaces malce po pola - pola na mamu, pola na tatu - ne dobijaju se hibridi Smile.
Lep ti je jako akvarijum, a on je ihhhh !!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa od pre dva meseca pokušavam da nađem bilo koju Agassizzi jer znam da i to može ali kao u inat ne dobijaju ih, imaju samo Kakadu. Preostaje mi samo da čekam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako u Češkoj nema, onda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

😂 onda je meni lakse pri dusi sto je ne uspevam da ih nadjem 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno i ima negde ali ribe iz iskustva uglavnom kupujem u jednoj radnji gde znam da odrade karantin i da ih drže u odličnim uslovima i da je malo verovatno da ću nešto od bolesti da unesem u moj akvarijum. U dosta radnji je situacija poprilično loša kako drže ribe a ovamo znam kvalitet. Problem je isto što gotovo niko ne šalje ribe u druge gradove a dosta dobrih uzgajivača nije gde sam ja a niko ne radi vikendom dok radnim danima niko ne radi posle 6 pa je malo nemoguće i da odem negde van da kupim ribe jer radim a stvarno ne bih baš da uzimam slobodan dan za jednu ribu. Jedina opcija je ta pijaca akvarista nedeljom ujutru koja je ponovo krenula da radi(bila je letnja pauza) jer tu dođu uzgajivači iz drugih gradova pa eventualno tamo mogu da procunjam i da vidim ali ni tamo ih nije bilo na proleće(doduše tad sam baš tražio Fire Red).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Simici ovaj akvarijum je odlican! Bas po mom ukusu. Very Happy
To sto nije crvenkapica vise ni malo ne umanjuje lepotu. Lepo si iskombinovala sa ovim Sansibar white, da promenis. Treba povremeno menjati, i ja planiram da menjam postavku.
Bilje razgranato, ribe uzivaju, prava milina. Stvarno je zadovoljstvo gledati tvoje teme i uzivati u evoluciji akvarijuma. Bas je lepo. Ocekujemo nove slike sa nestrpljenjem. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2018 7:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno 😊.
I ja sam se navikla, lepo mi je. Malo je guzva bilju "tamo pozadi", pa cu videti sta ce ostati. Imam 3 velika zbuna nane, a zsoela sam da uglavim i kokos apistogrammama.
A pesak j3 Sansibar red (bar da ime bude crveno), salim se on je onako bas prijatno kremkast i mislim da cu moci da ga odrzavam.
Onaj beli meni deluje kao nocna mora za odrzavanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2018 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Bas lep akvarijum, lepe biljke.
Interesuje me kako se zove biljka što izgleda kao travica, tanki listići kao kosa?
Nadam se da si me razumeo na koju biljku mislim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2018 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.
Eleocharis acucularis - mislim da na nju mislis - bas je kao trava.
Inace zensko sam 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Sep 29, 2018 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super akvarijum , drago mi je da ti ide mrijest apistograma.
Ja imam cacatuoides i neki dan je jedna ženka izvela mlade na moje veliko oduševljenje. Dok sam ja došao sa posla, uspio sam samo 10tak komada da prebacim u jednu malu posudu. Vidim da polako napreduju. Hranim ih sa mikrocrvima, ali mi je mala ta posuda pa je održavanje higijene baš problematično.
Čime si ti hranila malce ?
Prvo sam nabavio 4 mužjaka (2 matična i 2 manja), kasnije 3 pa još 2 ženke . Mužjaci su svi ok , ali mi je ostala samo jedna ženka iz prve ture. Da li su bile premale pa ih ovi mužjaci ganjaju previše nemam pojma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 29, 2018 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Branko, cestitam na prinovama Smile.

I ja sam one sto sam "ukrala" drzala u malom akvarijumu, mislim da ima manje od 10l na pocetku. Posle nekih 2 meseca sam ih prebacila u veci. Ali sam imala grejac i cikliran hf filter. A odrzati higijenu jeste tesko, posebno sto ja gledam da ih prehranjumem da bi svi imali hrane dok su tako mali. Ja sam svaki dan cistila dno sa spricem i malim crevom na kraju sprica. Koliko usisas, toliko vode iste temperature dokapas i to polako Smile. Drzala sam i dosta puzica da pojedu visak hrane- ramshorn da ne bi amazonac pojeo malene Smile. Dodavala sam i katapu jer jako dobro deluje na vodu.

Sto se hrane tice - prvo sam ubacila dosta bilja iz uhodanog akvarijuma da bi imali prvu hranu - film sa bilja, infuzoriju. Prvih dana sam ih hranila mikrocrvima dok nisam nasla artemiju, onda artenijom, a ako mi bas ne uspe mikrocrvima. Dodavala sam im posle nekog vremena polako Hikari First bit, i Tropicalovu MikroVit prah hranu. E, da, kod ovog drugog mresta koji je bio sa mamom, dodavala sam i JBL-ovu liquid hranu - kao gotova artemija- pripremljena hrana za malce, ali nisu bas bili ludi za njom.
Cim su malkice porasli davala sam im i smrznuti ciklops i dekapsuliranu artemiju. Onda sam uvela Ocean Nutrition proteinsku najsitniju, pa polako prevela na normalnu hranu kojom hranim odrasle. Sad jedu sve, a poredim ih sa barbusima jer polete na hranu kao blesavi Smile.

Mislim da imas preveliki broj muzjaka - gledaj da na jednog muzjaka imas 1-2 zenki i da svaka ima svoju pecinicu i jos jednu viska Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2018 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na čestitci , a još više na ovako opširnim savjetima.
Otvoriću novu temu za apisto malce da ne kvarim tvoju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Izmenjen naslov teme nesha barajevac Obaveštenja 0 Sub Okt 03, 2015 5:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crvenkapa boobi Akvarijumi 18 Uto Jul 30, 2013 12:21 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Vio40 - akvarijum za radni sto Coa Akvarijum Centar 1 Pet Dec 14, 2012 3:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum redni broj 1 -radni naziv A... disident011 Akvarijumi 12 Pet Apr 20, 2012 1:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka (crvenkapa) sa crvenim tufnam... Pedja_991 Bolest 11 Pon Maj 24, 2010 4:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License