Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna pozadina za aq Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2018 6:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Imao bih jedno pitanje. Da li postoji neka tamna folija ili nesto slicno, a sto bih mogao da stavim preko zadnje strane akvarijuma na taj nacin da je lako mogu zameniti. Ukoliko zalepim crnu foliji iz knjizare, plasim se da se ona tesko odlepljuje kasnije. Sa spoljasnje strane aq bih stavio tu crnu pozadinu. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2018 6:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2018 7:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes tu foliju da zalepis na karton, pa da stavis iza akva, pribijes je s komadom stiropora ako je zid blizu, il zalepis sa selotejpom sa strane. Ili stavis crni hamer papir, ili crni pleksiglas , ili mozes da zalepis sa dvostranim selotejpom...mada se i ta folija iz knjizare lako skine ako ti je zadnja strana akva dostupna. Ukoliko i ostane neka ulepljena fleka, malo medicinskog benzina na vatu sipas i ocisti se sve bez imalo muke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2018 8:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

manastiriste ::
Pozdrav svima. Imao bih jedno pitanje. Da li postoji neka tamna folija ili nesto slicno, a sto bih mogao da stavim preko zadnje strane akvarijuma na taj nacin da je lako mogu zameniti. Ukoliko zalepim crnu foliji iz knjizare, plasim se da se ona tesko odlepljuje kasnije. Sa spoljasnje strane aq bih stavio tu crnu pozadinu. Hvala


Tu crnu samolepljivu foliju (iz knjižare) možeš jednostavno da postaviš kao pozadinu bez da je odlepljuješ sa njenog papira,
već da je dobro zategneš i svuda okolo providnom selotejp trakom zalepiš na staklo.

Prednosti i mane : Ako crnu foliju budeš lepio direktno na staklo (ako za to nisi baš stručan) pojaviće se plikovi koji će
delovati ružno (pa treba da ih bušiš iglom i istiskuješ vazduh), kad je budeš skidao biće to poteže ,sve zavisno koliko
je dobar lepak na njoj, pa ti treba aceton ili benzin za skidanje lepka itd. (veruj mi samo mučenje i za postavku i za skidanje).

Ja sam svojevremeno probavao to što ti predlažem i uradio da se ne primećuje da nije zalepljena, baš na isti način kao što neki postave onaj plastični (akvaristički) poster kao pozadinu. Ako naiđeš na bolji predlog ti izaberi. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2018 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i ja sam svaku pozadinu lepio providnom selotejp trakom.
Nikada se ne zna kada će jedna da dosadi, pa je zamena krajnje jednostavna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wistler94
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2017
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2018 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam upravo kupio u knjizari crni bojeni papir, debeo kao list bloka za crtanje, rolovan metar puta metar, i zalepio selotejpom za staklo i profi je. Mislim da me je kostalo 200 dinara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wistler94
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2017
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2018 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2018 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za savete kolege Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2018 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brže se odlepi nego zalepi. Voda vremenom oslabi lepak tako da je lako početi. Slana ga razbije dosta brzo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Crna cupava Uros Kg Alge 2 Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem Ancitruse - muzjake ALBINO -... FEK@ Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 10, 2019 5:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna tetra problem sa skrgom popindeed Ribe 4 Pet Avg 24, 2018 12:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pozadina - zadnje staklo na morskom ticma Morska Akvaristika 3 Pon Mar 12, 2018 9:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Ancitrusi Crna Gora - Podgorica FEK@ Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Dec 18, 2016 7:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License