Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko podloge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Borac123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Sep 2018
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Sep 29, 2018 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar dan, imam forimiran akvarijum, ali pre 2 meseca kad sam pocinjao sa time, niko mi nije rekao da treba i hranljivu podlogu da ubacim, i sada sam resio da popravim to. Narucio sam 4L hranljive podloge i 4L osmokota, ali me brine to sto sam procitao da i ta htanljiva podloga treba da se isciklira jer ispusta amojijak (koliko sam razumeo). I sada ne znam da li da ubacim odmah sve, ili da stavim zemlju u neku posudu da prodje par nedelja? Ovo pitam jer nemam gde ribe da drzim, mislio sam samo da izbacim sve dodam podlogu i vratim sve nazad za da? Da li neko ima neki predlog ili savet.
Pozdrav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 29, 2018 8:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2018 7:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako i uradi sve napolje samo sacuvaj sto vise vode iz tog ak i nemoj da operes filtere. Neznam sta imas od riba i koliki je ak koja litraza?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2018 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj predlog, ako si od skoro u biljnim vodama. Uzmi tecni co2 (easy carbo recimo), ako nemas bocu i manometre, zelenu tropiku i bices odusevljen rastom biljaka. Zemlju i osmokot zaboravi, govorim ti ovo iz iskustva.
Naravno da ces naici na razne predloge i savete, ali na tebi je da odlucis sta ces da radis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2018 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili da ne bi sve micao i zeznuo balans koji si verovatno tek stekao ako ti je akvarijum dva meseca star, mozes da napravis dobijes lep izgled kombinacijom razlicitih nana i Bucephalandri (neke vrste cvetaju).
Imas razlicite tipove nani a ne samo te koje vec imas, pogledaj na primer Anubias barteri var. coffeefolia.Divna biljka koja takodje cveta. Embarassed




Ne moras da mislis o trimovanju,promeni zemlje, svetlu.Mana pristupa je sto sporo rastu (mada kad se smeste izbacuju list svake2-3 nedelje) i pocetna cena je veca .
I sto je pri jacem svetlu mogu napasti alga ali to moze spreciti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2018 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ispušta amonijak a tvoj filter nije dovoljno jak da podrži to i pritom nemaš dovoljno bilja za tu količinu amonijaka moj savet ti je da ne dodaješ to odmah jer ribe to možda neće da prežive. Drži negde malo nek otpusti taj amonijak pa ga onda stavi u akvarijum. Nisam nikad koristio takvu hranjlivu podlogu pa ne govorim iz iskustva ali sve što na neki period ispušta amonijak je jako opasno za živi svet ako to filter ne može da podrži i preradi u nitrate. Možda neko ko je koristio ima drugačija iskustva. Uglavnom kad je budeš stavljao i kad isprazniš sve zadrži bar 50% te akvarijumske vode i filter ne peri i ne gasi na duži period, po mogućstvu nek vrti vodu u kanti gde ćeš da čuvaš vodu iz akvarijuma i ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Okt 01, 2018 3:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakav Amonijak, kakvi bakrači 😂 rasformiraj AQ , stavi prvo Osmocot pa Hranjivu podlogu i onda oko 5cm peska , vrati 30% stare vode i teraj , menjaj od 50 do 70% vode nedeljno i to je to . Ako nemaš hranjivu podlogu stavi Drobljen lava kamen ispod peska i da vidis magiju .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2018 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dovoljano je osmokot u podlozi i koja riba više u akvarijumu. CO2 - kvasac+sećer staviš na neki raspršivač a iznad rasoršivača postaviš čašicu od hrane ili polovinu neke manje flaše. Kad biljke podivljaju moraćeš da pređeš dofuzor ili reaktor za CO2 a po mogućstvu na neki stabilniji CO2 sistem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AlekM
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Jan 2022
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2022 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, da ne otvaram novu temu, imam potpuno isto pitanje kao Borac123.

Imam formiran Juwel Rio 180 već 4 meseca, ali na početku mi niko nije rekao da je hranljiva podloga neophodna za biljke. Pre 20 dana sam primetio da su biljke koje sam imao od početka uvenule. Opstala je samo Nana jer se ona vezuje za drvo. I prilično dobro napreduje za sad. Hteo bih da posadim dosta biljaka jer mi se sviđa da ima dosta zelenila i imam ideju kako to da uradim. Samo me sad zanima kako da dodam hranljivu podlogu u već formiran akvarijum, a da ne narušim životnu sredinu. Može li neko da mi napiše koju podlogu da koristim i koji proces? Nemam pomoćni akvarijum da preselim ribice privremeno.

Evo slike akvarijuma (voda je mutna jer je tog dana menjana voda)

https://i.imgur.com/QWdEPuc.jpeg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivan_91
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2020
Poruke: 16

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2022 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep ti je akvarijum.
Ako hoces da uradis kako treba na duge staze, iscimaj se, izvadi sve, stavi podlogu i vrati pesak preko.

Ako nemas uslova za to, pokusaj da pozabadas root sticks tamo gde si sadio biljke. One ce se postepeno rastapati i davati hranu korenju.
Citao sam da je moguce da podlogu pomesas sa vodom da napravis blato, zamrznes table, i onda zaledjene zabodes ispod peska. Al to nisam radio, i koliko je realno da to uspes bez da napravis svidjac od akvarijuma, ne znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AlekM
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Jan 2022
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2022 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam znao za root sticks. Sviđa mi se ideaja! Da li uspevaju sa svim biljkama i koliko dugo traje dejstvo?

Nemam uslova da izvadim sve i ponovo vratim, nemam gde ribice da premestim na 2 nedelje dok se ne ciklira sve ponovo i očisti voda. A ako mogu da dodam zelenu tropiku dok su ribice u akvarijumu bilo bi idealno. Ne bi mi smetalo da malo pomerim pesak i sipam tropiku, pa vratim pesak preko. Samo ako ne ispušta amonijak. Ako neko ima iskustva sa tim neka podeli s nama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivan_91
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2020
Poruke: 16

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2022 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

One rade isto sto i hranljiva podloga, samo sto je mesto gde deluju dosta lokalizovano, logicno.
Trebale bi da traju pola godine, to najbolje vidis po samoj biljci. Kad uspori sa rastom ili krene da raste lose, verovatno je stick potrosen.
Sto se tice Tropicinog "Specialized nutrition", njega dodjes u samu vodu po preporucenoj dozi.
Stim sto bi ja na tvom mestu prvo dodao jos dosta biljaka pa onda krenuo sa doziranje tropike.
Ukoliko si u BG-u, mogu da ti poklonim par biljaka za start.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AlekM
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Jan 2022
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2022 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam na tropica aquarium soil, a ne na to što si ti napisao. Ne znam koliko je pametno da stavim novi hranljivi soil ispod oeska dok su ribice u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License