Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morski pesak u slatkovodnom akvarijumu? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2018 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio sam druga na poklon pesak sa mora iz grcke, ne radi se o onom skroz sitnom pesku vec o nekoj granulaciji veoma slicnoj kvarcnom pesku koji vec imam u akvarijumu. Moje pitanje je da li mogao da ubacim taj pesak u akvarijum i da li bi trebala neka posebna priprema u vidu pranja ili duzeg kuvanja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2018 12:43 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2018 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam stavljao pesak iz Bečića. Smile
E sad, da li je to dobro ili loše, nemam pojma, pre toga sam stavljao nešto krupniju podlogu iz Peštana, nisam primetio razliku.
A možda sam samo imao sreće, verovatno zavisi od sastava podloge...


Poslednji izmenio Blue dana Pon Okt 08, 2018 9:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 8:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja bih na tvom mestu proverio to kao da je kamen u pitanju.
Uzeo bih neki deo (šolju jednu ili dve) i tretirao ga sirćetom ili sonom kiselinom. Ako je sve ok, obavezno bih ga prokuvao i dobro isprao od svih nečistoća.
Možeš ti da ga ostaviš da se kuva duže kad provri, ili da ga kuvaš dva, tri puta, da bi se svaki miris mora izgubio, da šteti ne može.
Posle svega ovoga, bez razmišljanja ubacio bih ga u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih dodao da staviš jedan magnet u pesak jer se meni desilo sa donešenim iz Grčke da je bio pun sinih opiljaka (otkud, pojma nemam). Iz Čanja sam koristio, nije bilo problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 17, 2018 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U biljni akvarijum pesak nikako nemojte stavljati. Cementira i niti bilje moze da raste, niti cistaci mogu da je ciste niti voda moze da cirkulise kroz tu podlogu, niti se moze usisavati.
Za ciklidni sa anubijama i papratima OK.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License