Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sakupljanje hard scape-a u prirodi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2018 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi, interesuje me da li je neko isao na reku ili tako negde u BG-u da trazi neko koliko toliko zanimljivo kamenje ili eventualno neke panjeve da mogu da se stave u akvarijum, posle odgovarajuce obrade naravno.
Kako god da ga okrenem, dragon i seyru stone je preskup na vece kolicine, a s obzirom da necu da se takmicim u akvascaping-u, smatram da sa kamenjem prikupljenim iz prirode kod nas moze da se napravi lep akvarijum.
Sta mislite o tome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2018 8:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 7:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

može da se napravi prelep akvarijum sa tim kamenjem.
ako znaš mesta gde se iskopava pesak - ''separacija'', to je idealno za sakupljanje oblog kamenja. još su, manje ili više,
klasirani po veličini. takođe, na mestima gde se asfaltira se može naći onaj plavkasti kamen sa belim ''venama'' (ako neko zna kako se zove, neka progovori sada! Very Happy ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 8:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj plavkasti kamen sa belim linijama u akvarijumu nece vise biti takav nakon sto se nakace alge na njega, ali i lepse izgleda sa algama na sebi (prirodnije zelenkasto) nego sa onim belim linijama, imam ga, a nasao sam ga na brdu iznad grada gde je bio neki odron. Ne znam za reke ali mislim da je bezbednije za akvarijum kamenje sa tako nekih mesta van vode, manje ima cimanja oko pripremanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja jedva cekam da se na njega nakace alge Very Happy
gde god da nadjete kamenje, treba da se dobro pripremi pre ubacivanja u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa bar kamen nije mnogo tesko pripremiti, malo se skuva i pobije sve sto ne treba tu da bude Very Happy
Ja studiram u BG-u i iskreno nemam pojma gde ima separacija ovde negde, ako ima nekog iz bg-a da zna gde moze da se trazi ovako nesto bio bih zahvalan ako bi podelio to sa nama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja znam za separaciju ispod Pančevačkog mosta, sa strane prema Karaburmi.
A čini mi se da ih ima i sa Borčanske strane, isto oko Pančevca.


Poslednji izmenio Pecinac dana Uto Okt 09, 2018 11:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno, navraticu tamo ovih dana da vidim sta ima Very Happy
Mozda bude i neki dobar sljunak ako su voljni da prodaju ili daju par kg, kako god...
Hvala na pomoci!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uvek iz prirode krao hardscape. Samo sakri kamenje u neku torbu.

Pre neki dan sam otišao 10tak km uz reku, spazio sigu i već odmah video kako će lepo da čučne sa mahovinom. Naravno nisam imao u šta da ih turim ni sakrijem. U povratku ljudi su me baš čudno gledali! Posle sam naleteo na komšiju koji me je pitao jel predsednik dolazio lil tek treba da stigne. Sve mi je bilo jasno haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ahahah, ja bio pre par dana do ade huje, sunjam se po onoj sumi uz reku, nisam ni znao koliko ljudi zivi tamo uz obalu, misle ljudi dosao sam da kradem nesto Very Happy
Ne znam gde bih jos u bg-u mogao da odem na dunav da pogledam ima li cega zanimljivog, a da nema puno ljudi da mi neko ne zove policiju na kraju Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja znam da su ljudi iz Borče izlazili na Dunav sa njihove strane na celom potezu od Pupinovog do Pančevačkog mosta, i još malo nizvodno posle Renata.
Tu nije uređena obala, pa može da bude i blata i svega. Ja lično nisam išao, ali sam se premišljao.

Ipak mislim da što se kamena tiče, lakše ćeš ga naći po manjim rekama u unutrašnjosti, dok ćeš na Dunavu i Savi naći panjeve, grane, puževe... možda i neka biljka, ne znam! Kamen teže, zbog mulja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2018 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra ideja, mozda odem neki dan da pogledam, samo mi se ne gazi mulj i blato, ako uspem da pridjem, znam da je taj deo tamo mocvarni ako se ne varam...
Ako se jos neko resi da se mlati po Dunavu, eto mozemo zajedno da iskoristimo ovo lepo vreme jos malo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2018 8:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam procitao iz kog si kraja,ako si uopste i rekao, ali evo ti informacija. Odes u blokove na savu i setalistem krenes ka surcinu. Biciklom,kolima... Ne silazis nigde sve dok ne dodjes do sljunkare koja se nalazi odmah ispod ostruznickog mosta. Oni imaju ogromnu kamaru,ko dve kuce, raznog kamenja i to kamenje njima ne treba jer je to skart. Meni su dali bezbro puta da uzmem koliko god mi treba.. a za 200kinti mozes da uzmes i 2 jupolke separacije za podlogu...2-3mm...sta volis.. e sad ta separacija je meni malo zastarela stvar jer postoji akvarijumski soil,al dobro..sta ko voli.
A sto se tice sljunkare idi slobodno,dace ti sigurno. Ja sam tu iz surcina pa znam. Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2018 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ceo moj akvarijum napunio kamenjem sa separacije ispod Pančevca odmah pored Renata. Možeš kolima da priđeš, imaš dve planine kamenja koji su izdvojili jer se ne uklapa u veličinu, granulaciju ili šta je već. Nikoga to tamo ne zanima, uzmeš šta hoćeš i koliko hoćeš. Što se obale Dunava tiče sa te leve strane tu ničega osim blata i granja nema. Tamo gde nije blato je obično nasuta otpadom sa gradilišta u vidu betonskih blokova, delova sa armaturom itd. Dakle, beskorisno. Osim ako nećeš neki akvarijum scape u vidu technopunk-a Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2018 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Ralke Nemam auto, sta cu kad sam student ovde Very Happy Soil sam isplanirao u jednom nano akv, ali nemam toliko para za soil koliko mi treba nazalost, inace se ne bih ni premisljao da mogu soil da koristim svuda...

@Shadz
Citat:
Osim ako nećeš neki akvarijum scape u vidu technopunk-a


Hahahah ja sam vise za neki hard rock, mada moze i metal (citaj armatura) Laughing

Sljunak nije problem za podlogu, imam to nego rekoh cisto da vidim gde u bg-u ljudi sakupljaju panjeve i tako to, kod mene u Paracinu odem na Crnicu, mala reka ali iskoci po neki panj nekad zanimljiv, od kamenja sam tesko nalazio nesto interesantno a da ga ima vise, da ne napravim sarenis od akvarijuma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2018 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam u kraju brdo lepih stena i kamenja, granja, panjeva raznih oblika i velicina iz reke, koji bi mogli lako da se pripreme za ubacivanje u akvarijum...

Da ne otvaram drugu temu, moje pitanje je: Da li se usuditi i ubaciti ovu mahovinu na kamenu u akvarijum?

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dragon-Scape Tajson Akvarijumi 3 Čet Maj 16, 2019 7:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakupljanje biljaka iz divljine Micro Biljke 31 Čet Apr 07, 2016 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hard scape - koje vrste drveta mogu d... Ghandi_bl Početak u akvaristici 0 Sub Mar 14, 2015 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka micro reef-scape Laki Morska Akvaristika 10 Čet Dec 11, 2014 12:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj HARD SCAPE. Mirche01 Akvarijumi 3 Sub Avg 09, 2014 3:14 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License