Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izbor stakla za izradu akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dexa
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 43
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2018 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
u toku je nabavka (izrada) novog akvarijuma ali sam u dilemi što se tiče izbora stakla, pa bi molio one koji imaju iskustva da me malo posavetuju.
Naime zamislio sam da moj novi AQ bude od nekog "prozirnijeg" stakla, pa se sada pitam koja je razlika između optiwhite, ultra clear i extra clear, tj. da li su ovo sve ista stakla samo od različitih proizvođača, da li to ima smisla kupovati i gde?
unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2018 12:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2018 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja za ultra i extra clear nisam nikada cuo. Za optiwhite jesam i kazu neki da je prozirnije nego obicno.. u beogradu ima ljudi koji lepe i sa opti ako zelis...verujem da je takva situacija i u ns.

U svakom slucaju,mislim da ti je to bacanje para. Obicno staklo koje se redovno cisti, bude prozirno samo tako. Kad na to dodas jos cistocu vode, veruj mi da kd se zagledas ne izvalis uopste da tu postoji staklo Smile mislim da ti je to sa staklima novotarija koja sluzi za uzimanje love,satro modernije bolje... Dzaba ti prozirnost 10000% ako je akvarijum prljav,sranje, i slicno... Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2018 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stakla sa malo gvoždja imaš u kristalnoj i regularnoj varijanti. Krisalno je skoro totalno bez boje. Regularno je palvkasto.
Ako se budes raspitivao za cene pusti mi u pp koke su.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dexa
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 43
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2018 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozvao sam nekoliko prodavnica/radionica i uglavnom sam našao na većini mesta extra clear (1m2=4700 d=10mm), nisam čuo/video da je neko koristio za aq to staklo, uglavnom se pominje OPTIWHITE kod izrade aq pa me interesuje da li neko zna da li je to neki pandam optiwhite-u ili je to neka druga priča, pošto su ovi u radionicama u fazonu ma koji će ti to staklo za aq Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dexa
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 43
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2018 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzgred jel neko zna gde može da se nabavi Optiwhite staklo, jel ove radnje gde sam ja zvao od prilike nisu ni čuli za to Surprised
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2018 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu ti ja preporuciti ljude koji lepe akvarijume sa optiwhite...to ti je nasigurnije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dexa
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 43
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2018 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, svaka pomoć je dobro došla, svakako i ako bi našao to staklo morao bi nekog angažovati da zalepi tako da javljajte ako nešto znate/umete Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License