Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum od 220l sa debljinom stakla od 6mm Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2018 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ponudu za akvarijum dimenzija 101x46x47 ali je debljina stakla samo 6mm. Zanima me da li je izvodnljivo i koliko je rizicno puniti takav akvarijum vodom. I da li bi eventualno mogao da se koristi uz neka ojacanja i koja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2018 11:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2018 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Ovo je bio 100x40x40 od 6mm sa gornjim, donjim ojačanjima i bočnim okačanjem. Izdržavao je kantu sa 20l vode na njemu. Hteo sam da pravim 120x40x45 al su mi dva baš iskusna čoveka rekli da to ne radim jer je izvodljivo al rizično. Od udraca rukom pući neće sigurno ali ako planiraš da akvarijum staviš na prometno mesto ili imaš porodicu preporučujem ti da akvarijum praviš od stakla koje ima min 8mm, 10mm još bolje ako može.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se nadovezem na temu, ja ne bih smeo da se igram sa 6mm na 220l, makar da je dno osmica i ojacanja pa nekako, opet mislim da je desetka previse, bice samo akvarijum mnogo tezak...

@Peku kazes jos bolje od 10mm za 220l, interesuje me misljenje ljudi od cega se onda prave ozbiljnije litraze od 500-600l, ako bi ste za 200l stavljali desetku?
Pitam jer i sam planiram jedan bas ozbiljan akvarijum za dnevni boravak u neko dogledno vreme pa se usput i informisem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Od udraca rukom pući neće sigurno ali ako planiraš da akvarijum staviš na prometno mesto ili imaš porodicu preporučujem ti da akvarijum praviš od stakla koje ima min 8mm, 10mm još bolje ako može.


Uzmi pun akvarijum i osamari ga iz sve snage, možeš i pesnicom al ti ne preporucujem, pući nece. Zakači ga prstenom, okrnjenom soljicom...imaš ćeš poplavu. Kec je dosta jak, npr peskaren za police tesko da ćeš slomiti. Kao što vidiš napisao sam da keca preporućuem za porodicu koja ima malu decu ili za prostoriju poput hodnika kroz koji se stalno prolazi. Ja kao momak sam mogao da imam 6mm 160l u sobi, da ne situacija drugacija ni da mi plate ne bi ga uneo u kucu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isto tako moze da ti se dogodi da zakacis krupno zrnce peska i napravis dublju brazdu, sto vremenom moze da dovede do slabljenja tog dela i pucanja.Kao sto Peku rece postoji milion stvari kojima mozes da ga zakacis ma koliko da pazis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu imas 2-2.5 kvadrata stakla . Da pravis nov a ovde nije pitanje koliko sam ja shvatio da biras staklo za nov , vec da ti se nudi vec napravljen od stakla 6 mm . Ja licno bi tako nesto koristio za neki podrum ili garazu kao mresni aq ili slicne namene ali za zivotni prostor ne definitivno . Ono sto moze biti zanimljivo ako je staklo nema ogrebotina od koriscenja ( iz estetskih razloga samo ) je da se od njega napravi paludarium .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, definitivno cu odustati od tog akvarijuma, previse je rizicno pogotovo sa dubinom od 47cm, mislim da je to ozbiljan pritisak vode na stranice i dno, eventualno bi mozda mogao da posluzi u slucaju da se puni do nekih 30cm ali to mi vec nista ne znaci. Inace taj akvrijum je ustvari bio planiran za terarijum pa je zato uradjen od stakla 6mm.
Hvala svima na savetima u svakom slucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License