Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Oprema za akvaristiku sa Aliexpress-a Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi jel moze da se javi neko ko ima iskustva sa narucivanjem opreme sa pomenutog sajta?
Ne mislim na pincete za scape i tako to nego najpre na rasvetu pa onda sve ostalo.
Nasao sam neku naizgled pristojnu led rasvetu sa led cipovima oznake 5730, pa me interesuje kakvi su oni i da li moze bilje pristojno da uspeva sa njima uz neki soil ili hranljivu podlogu?
Uspeo sam da nadjem samo jednu temu slicnu ovoj, zato otvaram novu.

P.s. Unapred se izvinjavam ako zbog reklamiranja ili neceg drugog krsim pravila foruma, neka admini u tom slucaju izbrisu temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 12:57 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 8:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam kupio jos davno komplet : pinceta ravna,pinceta zakrviljena i makaze... Sve je dugacko oko 25cm. Ja prwzadovoljan. I sto je najvaznije jos uvek nije pocelo da rdja,ali uvek posle koriscenja se obrise i osusi krpom. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 8:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

P.s. a sto se tice cipova, znam jednog momka koji je kupovao ali nije bio bas nesto zadovoljan... Generalno,mislim da takve stvari treba da kupujes ovde. Savet za tebe: razmisli o neonkama,i na njima jako dobro raste bilje. Okacicu veceras sliku na moju temu pa ces videti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Narucivao sam sitnice i sve je stizalo nije bilo osteceno i dobrog kvaliteta. ali rasvetu nisam narucivao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sad cekam da mi stignu pincete i cepovi za diy co2.
Za te stvari koje su bez neke elektronike i nisam skeptican toliko, ali za ovo ne znam bas, gledao sam slike ljudi kojima je stigla ta led rasveta i lepo izgleda sad koliko je zapravo dobro, u tom grmu lezi zec Very Happy
@Ralke naravno, na jednom akvarijumu imam t5, a sad se radi o jednom nano pa rekoh da ne bacam pare na neko ekstra osvetljenje, ali posto hocu da se igram sa scape-om i biljkama, ne gine mi to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mancavr




Registrovan: 23 Jan 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 9:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam narucio set makaza i pinceta od 27cm prave i krive pincete takodje i makaze sve je ok nista ne rdja posle par meseci ne brisem ih. Difuzor za co2 metalni dobar je i brojac za co2, krivine i spojnice za creva, bio kugle za filter plasticne sve je stizalo bez greske.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da zavisi koje LED osvetljenje naručuješ ako je neko ultra jeftino napravljeno od jeftinih led traka to neće da valja. U suštini sve te "LED tube" varijante su uglavnom sranje. Ako naručiš Chihiros npr to LED svetlo je provereno dobro, ne sme u haubu da se stavlja jer je svetlo za otvorene akvarijume ali to svetlo je i jako i kvalitetno i provereno biljke rastu odlično.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam preko ebay-a naručio rasvetu, i to "24/48 LED Aquarium Light Flexible Arm Clip on Plant Grow Fish Tank Lighting Lamp" od čega su osam plavih a 40 belih led dioda.
Pošto u ponudi ima i manja od ukupno 24 dioda, smatrao sam da mi je jedna od 48 sasvim dovoljna, i ako nigde ne piše koja je jačina same diode.
Naručio sam jednu za mene i jednu za šuraka da ga iznenadim. E sada, kada su stigle i kada sam montirao jednu, shvatio da je dobro što šuraku nisam rekao da sam mu naručio osvetljenje. Morao sam obe ja da stavim.
Osim toga, drugo mi je sve Ok. Osvetljenje i dalje funkcioniše, alge nemam u tom akvarijumu, biljke bujaju (nisu neke zahtevne), tako da za manji akvarijum, i drugome bih je preporučio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih zaobišao tu rasvetu baš zato što piše da je od 5730. Inače 5730 trake gaje biljke.

Po mojoj nekoj logici nisu se ni potrudili da je tehnološki nešto rese već su samo zalepili obične led trake ili module u kućište. Tu sad ima i onaj momenat gde "boli poznatiji" brendovi koriste bolje čipove; po proizvodnji se svaki testira i klasira u binove. Ti što se hvale veličinom čipa 99% ne koriste čipove višeg bina jer da kotiste, a već se hvale čipom, zvonili bi na sva vrata. Mozda to ne izgleda na prvi pogled neka razlika: koji procrnat bolje renderovanje svetla i 5-10lumena više po čipu(a ide i više). Kad saberes 5x20 30 čipova koje jedna manja MO Led rasveta koristi shvatis da je razlika velika.

Chihiros su se lepo pokazale, za veći akvarijum za te pare bolje je ići na T5HO.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uzela Chichiros preko ebay-a. Odlicno LED svetlo, za biljne akvarijume. Na jednom akvarijumu imam Chi9chiros A seriju , na drugom RGB i verovatno cu u nekom narednom periodu da zamenim i drugu sa RGN (citaj kad skupim novce), jer mi se jako dopada, jos lepse isstice boje i bilja i riba i ima samo jednu manu - sto je dosta skupa.
E, sad u poslednje vreme moras racunati da ces platiti makar PDV (20%) za stari veceg gabarita, na vrednost (deklarisanu, ili po poceni carine), ako ne i carinu ukoliko carinik proceni da je skuplje od limita za uvoz (bese preko 50EUR-a za fizicka lica).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci suma sumarum, nije lose svetlo za bilje ali treba racunati da se uzme jace svetlo od onog koje je planirano da bi se dobio odgovarajuci broj lumena, tako nekako... Za srednje i slabo zahtevno bilje bi mozda i bilo ok, npr za nano od 30l sam nasao Chichiros za 20-ak dolara, mozda se i upustim u to pa probam u neko skorije vreme, ako budem narucio, pisacu utiske kad stigne Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako ono kazu - slika govori vise od reci 😊 na girnkem chichiros a serija smanjena na 3 od 7 podwoka na donjem rgb

😊
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos bi dodala - ne treba jace svetlo nego namenjeno za biljne - recimo chichiros od jeftinijih, a twinstar od skupljih 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2018 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alexa777 ::
ali treba racunati da se uzme jace svetlo od onog koje je planirano da bi se dobio odgovarajuci broj lumena, tako nekako...

Ovo ti važi ako naručuješ druga jeftina svetla to nikako ne važi za Chihiros koji je takođe jeftin ali jako dobar.
Chihiros A (i A plus) je sam po sebi bar duplo jači nego što bi ikome trebalo. To svetlo ima nerealno i nepotrebno jak output i gotovo nikad se ne koristi na najjačem podešavanju. Čak i da hoćeš da gajiš najzahtevnije bilje nije potrebno da se Chihiros pojača do kraja.
RGB je isto jak ali ne toliko kao A ili A plus serije u smislu lumena ali ima znatno bolji spektar i sve mnogo lepše izgleda ispod RGB serije(to svetlo mi je velika želja jer Twinstar je ipak dosta skuplji).
Ako naručuješ Chihiros A ili A plus možeš slobodno i manje od dužine svog akvarijuma i dalje će da bude prejako na najjačem podešavanju čak i za najzahtevnije bilje. Chihiros A od 50 cm ima output od 4800 lumena, moje svetlo od 75 cm ima 3100 lumena a ja mogu da gajim sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Okt 18, 2018 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne bi bilo loše da ova tema postane mesto za dojave o povoljnim cenama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka AQ oprema - nekoriscena manastiriste Ponuda 0 Ned Okt 22, 2023 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum cca 200 L plus oprema Doksas Ponuda 0 Čet Jul 20, 2023 11:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum full oprema + polica srki.acs Ponuda 3 Sre Jun 15, 2022 10:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav svim zaljubljenicima u Akvari... dragan 77 Upoznavanje 0 Čet Jun 04, 2020 11:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License