Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Procurio Juwel Rio 180 - sta dalje? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 19, 2018 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto, nakon 7 godina solidne sluzbe moj Juwel je poklekao pod pritiskom vodenog stuba Rolling Eyes . Jednostavno je silikon popustio na spoju izmedju prednje i bocne strane. Srecom bili smo u stanu kada se to desilo, pa sam polako ispraznio akvarijum, ribice prebacio u jedan nano akvarijum koji mi stoji u rezervi a nesto od biljaka u jednu kantu (nadajuci se da ce poneka i preziveti do novog setupa). Sad kad je akvarijum prazan, i kad rukom pritiskam staklo sa unutrasnje strane, jasno se vidi da se na strani gde je procurila voda staklo "seta", tj nije zalepljeno.

Imam dilemu sta dalje. Koliko vidim dve su opcije, popraviti postojeci akvarijum ili kupiti drugi.

Trenutno sam malo blizi drugoj opciji jer zaista od Juwela nisam ocekivao da silikon popusti, cak i nakon 7 godina sluzbe. Pored toga, s obzirom kako je akvarijum uradjen (sa plasticnim ramovima), ne znam da li je i koliko izvodljivo da se akvarijum razlepi pa potom ponovo prelepi. Cak i da je to sve izvodljivo, koliko takav akvarijum nakon toga moze biti siguran? Ne zelim ni da razmisljam o mogucnosti da je 180 litara vode moglo da se razlije po stanu i napravi haos i stetu i meni i komsiji ispod.

Nosim se mislju da kontaktiram neku od vec poznatih akvarijumskih radnji i sa njima dogovorim kompletnu uslugu, od pravljenja akvarijuma do postavke "skejpa".

Interesuju me vasa misljenja, iskustva i preporuke. Sta biste vi uradili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 19, 2018 11:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2018 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti se pravi novi (i pogotovo ako planiras da se prosirujes Very Happy ), onda napravi novi. Jeste bedak kad akvarijum procuri, pogotovo fabricki, ali i oni imaju rok trajanja. Kojekude, kao i svaki drugi akvarijum, ljudi razlepljuju i ponovo prelepljuju i Juwel. Dobar majstor, crni silikon i udri. Zalepi ga da bude i bolji nego pre, i da ti traje bar jos 10 godina
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2018 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam više za opciju da akvarijum lepi/prelepi neko decenijski proveren ili čak sam da to odradim nego neka kompanija ma koliko poznata. Postavku ako hoceš da bude u kvalitetu, umetničko delo koje će svakom pogled privući, dogovori se sa nekim ko se u aquascape-u takmiči.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2018 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

geronimo ::
Jednostavno je silikon popustio na spoju izmedju prednje i bocne strane.
Imam dilemu sta dalje. Koliko vidim dve su opcije, popraviti postojeci akvarijum ili kupiti drugi.
Trenutno sam malo blizi drugoj opciji ....
Interesuju me vasa misljenja, iskustva i preporuke. Sta biste vi uradili?


U suštini najlakše je kupiti novi (kad se ima novca). Što se tiče mog mišljenja i iskustva, izgleda ovako:

Imao sam skoro isti problem. Pre x vremena ,na akvarijumu od 240L koji sam pravio sam sam sa ortakom,
posle 4-5 godina ,desilo mi se to isto. Odem kod stakloresca, naručim od 10-ke lajsnu 50mmx500mm,
zalepim je silikonom (nesećam se marke) na bočno staklo i pustim da odstoji 3-4 dana.Sa spoljne strane
zalepim al L lajsnu sa sintelan lepkom (po celoj visini stranice), takođe pustim da odstoji 2-3 dana.
Na kraju okrenem akvarijum da mi to bude zadnja stranica, kod mene je taj akvarijum poživeo
još 2 godine (do prodaje).To je bilo tada kad je sve bilo skupo, i imati aq te zapremine je bilo in.
Sada bi većina kupila nov akvarijum,bez razmišljanja, jer kad imaš novac - što bi se mučio ?
Možda će ti ovo iskustvo biti beznačajno ,možda ne - svakako na tebi je da odlučiš. Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2018 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam za savete. Prvi korak sad mi je da popravim postojeći akvarijum. Trenutno nemam prostor za veći akvarijum pa sam za sad odustao od kupovine novog. Imate li preporuku ko bi mogao kvalitetno i pouzdano da uradi popravku ovog akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2018 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino da skineš unutrašnje fuge i naneseš ih ponovo. To ti je malo dugotrajnije rešenje od trpanja silikona oko mesta gde curi. Najbolje je rastaviti akvarijum pa ga zalepiti ponovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2018 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo to i hoću, nikakvo krpljenje. Ima li neko preporuku ko bi to uradio kvalitetno u Beogradu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da izvestim ovde ukratko, dobio sam preporuku, otišao kod čoveka koji je ceo akvarijum lepo prelepio. Sačekaću do narednog vikenda da se lepo osuši a onda sledi ponovno formiranje. Bitna izmena u odnosu na ranije je što sam izbacio unutrašnji Juwel filter. Kupicu kanister filter umesto njega
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License