Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malawi ciklidi - dobra kombinacija ili ne? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Big-proof
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2018
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2018 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki pozdrav svima, od novog clana i od skora vlasnika akvarijuma od 300l (120 x 50 x 50)
Mozda sam malo zakasnio sa potraznjom pomoci, ali sta je, tu je.
Naime, druga je nedelja od kada je akvarijum naseljen malawcima Very Happy
Veoma je sarenolik moj izbor riba za isti:
Pseudotropheus interruptus
Pseudotropheus Mpanga
Pseudotropheus Acei Luwala
Labidochromis Caeruleus
Labidochromis Chisumulae
Labidochromis Hongi Sweden
Tropheus Bemba
Tropheus Red Moliro
Melanochromis Auratus
Cynotilapia Hara
Crytocara Moorii
+Gibiceps 25+cm
Sve ribe su mlade, zdrave i relativno jednake po velicini. Od svake vrste ima po 4,5,6 ili 7 komada. Ukupno 60ak riba.
Za sada nije bilo problema. Kad sazreju planiram da napravim selekciju i napravim koliko toliko dobar brojni odnos muskih i zenskih. Ali brine me jedna stvar, s obzirom da je jako raznolika kombinacija, da li ce biti vecih problema u akvarijumu - koljaze i borbe.
Toliko za sada i hvala u napred na odgovorima. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2018 11:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2018 8:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tropheus Bemba napravice haos samo da porastu malo... naopaki su skroz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2018 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ni bembama ni red moliro nije mesto tu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Big-proof
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2018
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2018 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala obojici na odgovorima!
Znači najbolja varijanta je da njih izdvojim.
Svaka preporuka i predlog su dobrodošli...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2018 8:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene u akvarijumu ove Mpanga prave haos... imam tri muzijaka koji kidisu na sve pa ih onda delfin isprebija pa se smire par dana i onda isto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2018 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav !
jes da je Afrika ali mislim da si izmesao jezera sto bas i nije dobra kombinacija .
Najbolje je da se odlucis dali ces da cuvas Malawi ili Tanganjiku .
Cak i iako se odlucis za Malawi ne bi trebao da mesas mbune (kamenjare) i ne-mbune (plivace) koji se razlikuju po karakteru , potrebno je razlicito uredjenje aq, razlicite ishrana , jedni rastu do 10-15 drugi do 25cm , ... itd
Cistac ti je nepotreban (mislim na Gibiceps)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Big-proof
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2018
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na žalost, kada sam se odlučio sa Ciklide, otišao sam u kupovinu potpuno nespreman i neupućen, zaslepljen lepotom Ciklida kontao sam u sebi - HOĆU SVE 😄😂 A trgovac k'o trgovac. Iako sam verovao momku, jako mi je žao što nisam dobio više saveta, instrukcija, sa njegove strane neki predlog za kombinaciju i sl. Ne osporavam njegovo znanje, momak je verziran u poslu, ribe su jako kvalitetne, ali džaba kada se sve vrti oko novca i samo da se proda.
Inače ribe jako lepo napreduju, nisam do sada imao nikakvih problema. Huškanja i vijanja ima svakodnevno, ali sve je za sada bezopasno.
E sada, pošto ne bih želeo da de kroz neki period akvarijum pretvori u klanicu, zamolio bih nekoga da mi da instrukcije za dalje. Što se tiče jezera, definitivno Malawi . "kamenjari / plivači" - isto sugestije, iskustva sve je dobrodošlo.
Hvala u napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2018 8:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve ce one same da srede Smile najslabije ce da nastradaju druge da se bore... to je opstanak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ciklidi Zvezda Severa Akvarijumi 0 Ned Jun 18, 2023 2:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka africki malavi ciklidi gotika Razmena 0 Sre Avg 31, 2022 9:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi - Nis joca93knj Tražnja 0 Pon Dec 20, 2021 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi celo jato Onix21 Ponuda 1 Ned Dec 19, 2021 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sajica ciklidi Slepi_Putnik Ponuda 1 Sub Sep 04, 2021 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License