Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Parcijalno lepljenje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam Juwel Rio 180 akvarijum, koji mi je pre par dana priredio neprijatno iznenadjenje. Popustio je silikon na spoju bocne i prednje strane i procureo je. Silikon je popustio na vise mesta. Akvarijum sam ispraznio, pa sad razmisljam sta dalje. Zvao sam par akvarijumskih radnji (koji su i sponzori ovog foruma) medjutim izgleda da bas nisu zainteresovani za prelepljivanje ovog akvarijuma. Zbog toga sam poceo da se nosim mislju da sam probam da prelepim samo tu stranu koja je popustila. Nemam iskustva sa time ali ovo bi bio moj plan:
- Skinuti silikon sa problematicnog spoja celom duzinom (u mom slucaju to bi bio jedan bocni prednji spoj od vrha do dna)
- Ocistiti stakla od ostataka silikona acetonom ili drugim adekvatnim sredstvom
- Nalepiti trake za zastitu oko spoja koji ce se prelepiti
- Naneti silikon (vidim da se crni soudal najcesce koristi za ove svrhe)
- Ostaviti da se susi nedelju dana

Naisao sam i na video gde je covek na opisan nacin prelepio Juwel od 400 litara. Ovo je radio bez uklanjanja okvira dna i vrha akvarijuma. Kompletno je prelepio ceo akvarijum. Mozete pogledati detaljnije ovde: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Q4nxEIcMt_A[/youtube]

Ono sto mi je dilema je da sam na vise mesta nasao da se parcijalno prelepljivanje ne preporucuje jer se na spoju starog i novog silikona pravi potencijalna slaba tacka. Navodno stari i novi silikon se ne zalepe dovoljno dobro i postoji mogucnost da na tom mestu najpre popusti akvarijum u buducnosti.

Interesuje me da li je neko imao iskustva sa ovakvim ili slicnim nacinom prelepljivanja akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 9:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj youtube tag ne radi bas najbolje, nece da lepo prikaze linkove sa HTTPS protokolom. Evo ispravke (posto ne mogu da editujem sopstveni post):

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a gde je tacno popustio? znam da oce od algi da popusti da one ''jedu'' polako silikon i povlace se ispod njega i da zbog toga oce da se odlepi, bas mi je to pokazivao ujak koji je pre drzao radnje i time se bavio pa mi je pokazao kako na njegovom polako popusta silikon zbog algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Popustio je silikon na spoju duz bocne i prednje strane akvarijuma na vise mesta. Evo i slike da bude jos vidljivije.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle koliko gofina se to desilo, nisam ocekivao tako nesto od fabrickog akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupljen u martu 2011. godine, znaci 7 ipo godina. Nisam ni ja ocekivao tako nesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje neko misljenje, cim je on duzinom cele stranice popustio a ne samo na jednom mestu, po meni trebalo bi sve odlepiti i staviti novi silikon, jer verovatno je i na drugim mestima slicna situacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skini sav silikon sa unutrašnje strane i nanesi ga ponovo. Najgore je kad spoj pušta kap jednom u 10min. To se ne primeti do momenta kad postolje krene da se rascvetava i puca. Dobro vodi racuna da lepo poravnjaš silikon na spoju sa dnom, koren od biljke može da se zavuče u malu neravninu i odatle nastavi da raste u silikon. Imaš lep snimak kako odraditi resilikoniranje na King of diy jutub kanalu.
Pitanje je koliko je stajao tvoj akvarijum, kako i gde pre nego što je stigao do tebe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam razumeo, jel preporucujes kompletno prelepljivanje svih spojeva ili samo ovog spoja koji sam označio na slici i koji pušta? Akvarijum sam kupio nov u radnji. Po oznaci na akvarijumu rekao bih da je proizveden 6. oktobra 2010. Dakle 8 punih godina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svih spojeva.
8 meseci gde je možda stajao u magacinu na minusu ili bio izložen suncu...
Zato sve lepo oguli pa resilikoniraj. Malo je veći posao al si bar siguran da neće popustiti. Seljačka fuga, viška silikona debeo 1mm a širok 1cm ti ne znači ništa. Neka ima malo mase i neka predje bar 5mm na staklo.
Silikon koji se nalazi izmedju stakla ne bih dirao osim ako se nije raspao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu imam jedan problem, odnosno komplikaciju. Juwel ima onaj unutrašnji filter koji je zalepljen za staklo pa ne mogu da pridjem tom delu ni na koji način. Odnosno mogao bih ukoliko bih uspeo da odlepim taj filter. Silikon između stakala na spoju koji propušta je počeo da propada. To se vidi golim okom. Evo slike.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

geronimo ::
Tu imam jedan problem, odnosno komplikaciju. Juwel ima onaj unutrašnji filter koji je zalepljen za staklo pa ne mogu da pridjem tom delu ni na koji način. Odnosno mogao bih ukoliko bih uspeo da odlepim taj filter. Silikon između stakala na spoju koji propušta je počeo da propada. To se vidi golim okom. Evo slike.
Image


Filter se lako skida, on je prilepljen silikonom takodje za staklo, ako se ne varam na 6 tacaka je zalepljen... Samo nadji nesto dovoljno dugacko i tanko da dohvatis prvu tacku, i raseci, posle ide lako... Mislim da sam ja skalpel izvucen do kraja koristio.
A da ' prilepljen je i za bocno i za zadnje staklo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nemate neku preporuku ko bi to mogao da uradi, u Beogradu? Prelepljivanje celog akvarijuma je poduhvat u koji se ne bih sam upuštao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2018 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala @Bombadil na preporuci, izgleda da ce covek moci da mi pomogne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2018 8:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ni sumnjao Smile sve najbolje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License