Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Eheim 2371 250t za juwel? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Narucivao sam par puta sa alija staklene sitnice za akvarijum, stizale su neostecene. Umeju oni to dosta dobro da zapakuju kad hoce. Svakako cu pogledati sta se jos nudi i kod nas. Interesovalo me da li je koncept kao takav dobar i efikasan.

Mislim da je otvor na Juwelu dovoljno veliki da tuda prodju obe cevi. Video sam @IVANRO kako si postavio cevi kod sebe, jasno mi je na sta mislis. Imacu vremena dok se akvarijum ciklira da probam razlicite postavke.

Video sam da postoji dodatni plasticni skimer koji ide na usisno crevo. Razmisljam o staklenom (ili akrilnom) najvise zbog estetike. Do sad sam trpeo nekako onaj unutrasnji Juwel filter, ne bih sad na njegovo mesto ubacivao skimer ako ne moram.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 3:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jednom hvala na savetima, dosta ste mi pomogli Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na čemu.Naravno isprobavaj pa vidi šta ti i kako odgovara Smile.
Što se tiče Lily pipe estetski bez premca. I ne mislim da će da ti pošalju slomljeno nego ih treba čistiti jer su providne i alge se nahvataju brzo na njih pa je to ružnije od bilo kakve plastične cevi a skidanje i čišćenje zna da se završi pucanjem Lily pipe ako nisi ekstra pažljiv. Ja znam da nisam pažljiv pa se ne usuđujem da ih kupim Very Happy. Akrilni je već druga priča i lep je i ne lomi se. Takođe one metalne koje meni iskreno najlepše izgledaju ali koštaju baš mnogo.
Mada ako staviš visoku biljku ispred skimera kad naraste prekriće i crni plastični skimer i sve Wink .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crni plasticni skimer je ruzan, ali radi posao, ja sam ga imao i bilo je sve okej. Ali kada se zapusi filter, prestane da vuce vodu kako treba i onda je to bezveze. Ali ako je jak filter, nema problema sa tim skimerom. Estetski se to zakloni biljkama i moze biti okej.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E nisam uzeo u obzir čišćenje Lily pajpova. Mogu da kažem da ni ja nisam nesto posebno obazriv pa ću razmotriti te metalne varijante iako mi estetski deluju kao neki hirurški instrumenti pre nego oprema za akvarijum.

Pošto sam se već odlučio za eksterni grejač razmislicu u o eksternom CO2 difuzoru. Valjda je moguće da se u isto vreme povezu i grejač i difuzor na jedno crevo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da tu ne bi trebalo da bude problema, dugo je crevo ima mesta. Difuzor odmah na izlasku iz filtera malo iznad grejač i to je to. Samo i jedno i drugo treba da bude fiksirano u mestu pa samo proveri da li imaš mesta gde da fiksiraš i jedno i drugo.
E da za ove metalne nisam siguran da bi mogle na tvoj akvarijum jer one idu sa akrilnim držačima koje stavljaš na staklo pa cevi u njih da ih fiksiraju jer metal može da razbije staklo ako nisi pažljiv, pa sumnjam da držače možeš da ubaciš kroz rupu na haubi. Mada je moguće da postoje i neke samo sa gumicama pa se lepe na staklo nisam siguran.
Uglavnom proveri sve i srećno. I baci koju sliku akvarijuma kad sve završiš i kreneš ponovo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 27, 2018 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro da si me upozorio, pogledaću šta sve postoji. Provericu i sa postojećom haubom da li ima opcija da se rupa proširi. Postojeća je svega 4-5 cm širine što je dosta tesno. Pogledao sam i šta Kinezi nude od spoljnih difuzor. Postoji nekoliko varijanti, neke su čak sa cilindričnim keramičkim difuzor, a većina je sa klasičnim u obliku diska. Ima i kopija JBL difuzora naravno za trećinu cene. U svakom slučaju filter i grejač su naručeni, trebalo bi sutra da to preuzmem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem rasvetu EHEIM powerLED dayli... senkasenkasenka Ponuda 2 Ned Sep 25, 2022 9:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License