Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Corner vs Hangon filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je vasa preporuka za akvarijum oko 45l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 1:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih ti preporucio HF 0400 samo da ga modifikujes.Imas na forumu kako da to uradis ili pogledaj ovaj video i uradi nesto slicno.Uglavnom izvadi ugalj koji dobijas uz njega i natrpaj filter materijalom.Sundjer, Sera siporeks mini, obican siporeks, kineski sta god mozes da priustis.
http://www.youtube.com/watch?v=lc7WE4t_hh4


Po meni sundjer filteri su isto dobri i mislim da su potcenjeni pomalo ali se vidi i ima ljudi kome to smeta.

A mogoa bi da probas i ovaj.Kolege koje imaju iskustva i cija misljenje postujem ga preporucuju ali ga nisam probao a voelo bih negde da ga ubacim.

http://www.akvarijum.org/forum.....2-135.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E stvarno sam mamlaz samo negde jurim.Izvinjavam se za dva posta.Ne napisah sta je Hf 400.To je Atmanov hang on filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

+1 za hangon
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hangon definitivno bolji samo dovoljno velik za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hangon uvek ispred bilo kog unutrašnjeg filtera za manje akvarijume ko tvoj, za akvarijume veće od 60 litara je kanister najbolji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Pet Nov 02, 2018 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali hoce li hang on da usisa kozice?
Sta mislite o ovako necem?
https://www.ebay.com/itm/External-Hang-On-Filter-Surface-Skimmer-Waterfall-Mini-Aquarium-Fish-Tank/292645124728?hash=item4423023a78:m:m1Q4tonuamEH9GnrIVIXuFw:rk:2:pf:0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Pet Nov 02, 2018 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Do sad sam imao Atman AT F 301, dobro radi ali osecam da mi treba nesto malo drugacije..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Nov 02, 2018 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemaš razloga da kupuješ preko neta kineske proizvode za akvaristiku. Za nepunih 100din razlike kupiš u petshopu pumpu, grejač ili hangon. Sobo najveci je oko 1200 ako se ne varam. Atman ima malo dugotrajniju opremu.
Mislim da bi svaki hangon trebalo da ima sundjer koji se stavlja na usisnu cev. Ako nema napraviš sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Nov 02, 2018 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravu je peku za sundjer i za ostalo a mozes jos nesto da uradis, da kupis najmanji sundjer filter, da skines sa njega sundjer i samo tako da navuces na kraj hang ona.To je bas super, nahvata se hrana za ono pa ribice ruckaju u medjuvremenu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Pet Nov 02, 2018 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skybuffalo ::
Upravu je peku za sundjer i za ostalo a mozes jos nesto da uradis, da kupis najmanji sundjer filter, da skines sa njega sundjer i samo tako da navuces na kraj hang ona.To je bas super, nahvata se hrana za ono pa ribice ruckaju u medjuvremenu.

Mozes li ovo pojasniti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Nov 02, 2018 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno. Smile

Uzmes najeftiniji filter (kod nas kosta oko 150 dinara).Ovakav ili slican
Image

Izvadis ovaj deo
Image
I navuces ga usisnu cev hanh on filtera i dobijes dodatnu povrsinu na kojoj mogu da se nastane bakterije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Nov 02, 2018 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skybuffalo ::
Naravno. Smile

Uzmes najeftiniji filter (kod nas kosta oko 150 dinara).Ovakav ili slican
Image

Izvadis ovaj deo
Image
I navuces ga usisnu cev hanh on filtera i dobijes dodatnu povrsinu na kojoj mogu da se nastane bakterije



Genijalno!

Ja bih šisao i busio sundjer satima ne bi se setio nikada da skinem sudjer sa unutrašnjeg filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2018 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis ovako?
Image
Koliko litara na sat treba za akvarijum oko 40l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2018 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako nekako.Samo ti ne trebaju ta kolena, jednostavno navuces samo sundjerasti deo.Sto se tice filtera ja bih ubacio Atman hf 400 ili slican nekog drugog proizvodjaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License