Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi jaci start 150l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pohvalama!

Na mestu gde je bila marsela planiram da nabavim glosso. U levom uglu ispred valisnerie bi ubacio nesto zbunasto niskorastuce, tu bi mi svaki predlog dobrodosao. Cini mi se da mi cuba malo stagnira, na zadnjim slikama je posle trimovanja, ali vidi se razlika izmedju leve i desne polovine.
Sto se tice mikro i makro to mi je sledeca stavka br.1, nisam imao vremena ovih dana da se malo ozbiljnije pozabavim time ali i vasi saveti su mi dosta pomogli.

Od zivog sveta bi dodao 2-3 kuli kuli, bas su mi zanimljive, mozda par skalara i agasizija ukoliko ljubav prema red cherry kozicama ne pobedi, i mozda bi dodao jedno jato corydoras pygmaeus. Helene bi izbacio iz akvarijuma, trenutno ni traga barskim, i ubacio 2-3 nerite i nekog puza iz vrste Tylomelania. Sve ovo da bi akvarijum bio zanimljiviji i atraktivniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 9:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes tu ispred staviti hygrophila polysperma rosanervig nije jako zahtevna biljka lepo izgleda malo seckanja tu I tamo da je odrzis nizom I to je to,ili mozda Lobeliu Cardinalis mnogo je opcija Smile ali svaka cast na akvarijumu prelepo izgleda I super sto si istrajo u borbi protiv algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove dve se slažem sa kolegom. Možeš i Hygrophila sp. compact ako možeš da nađeš sa njom treba manje trimovanja. Ili Staurogyne 'Porto Velho' ili Staurogyne repens samo ih pustiš da malo porastu. Mislim da bi ti lepo legle i Cryptocoryne nevillii ili Cryptocoryne X willisii samo ih posadiš nekoliko i pustiš da se užbunaju i nema trimovanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicnp ovo izgleda, kako je bilo pre par nedelja. Bas uzivam kako si ga skockao, bice to ekstra kad se napravi carpet. Samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2018 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doslo je vreme da se malo ozbiljnije pozabavim mikro i makro elementima. Citajuci malo o tome ja sam dosao do sledeceg zakljucka...
Naglasio bih da mi je posao takav da me nekada nema celog dana kuci, da sam cesto na putu pa sam pps metodu eliminisao i zakljucio da mi vise odgovara na nedeljnom nivou. Obzirom da od easy life koristim ffm i da sam algexit-om zadovoljan, moj najuzi izbor je pao na profito koji se dozira na nedeljnom nivou a vidim da u svom sastavu ima sve mikro elemente i plus makro element kalijum. Koliko mogu da procitam dodavanje azota i fosfora nije potrebno zbog kolicine riba koje imam u akvarijumu, ali ali ali, da li je ipak potrebno dodavati fosfor?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2018 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam isto kao ti razmisljao, ne treba mi fosfora, imam mnogo riba, one ce se pobrinuti za to. Medjutim, kad mi se pojavila green spot, provalio sam da ipak nemam dovoljno fosfora, i krenuo da doziram. Nijedna alga mi se nije pojavila zbog toga, a gsa je nestala. Tako da ti je moj savet da to doziras, a sto se tice nitrata, to je druga prica. Ja npr. ne dodajem nitrate, jer ih ima dovoljno u vodi, ali zato merim svake nedelje koncentraciju, pa ako u nekom trenutku budu krenuli da padaju, svakako cu krenuti da ih doziram.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2018 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

m.vlacina ::
Ja sam isto kao ti razmisljao, ne treba mi fosfora, imam mnogo riba, one ce se pobrinuti za to. Medjutim, kad mi se pojavila green spot, provalio sam da ipak nemam dovoljno fosfora, i krenuo da doziram. Nijedna alga mi se nije pojavila zbog toga, a gsa je nestala. Tako da ti je moj savet da to doziras, a sto se tice nitrata, to je druga prica. Ja npr. ne dodajem nitrate, jer ih ima dovoljno u vodi, ali zato merim svake nedelje koncentraciju, pa ako u nekom trenutku budu krenuli da padaju, svakako cu krenuti da ih doziram.


On ima inertnu podlogu a ti soil. Mislim tebi je podloga usisavala fosfate iz vode kao i meni. Zato mi moramo konstatno da doziramo fosfate i sa velikim brojem riba. Mada u akvarijumima sa dosta CO2 i svetla teško će ribe da pokriju količinu fosfata koja potrebna za normalan rast biljaka kad se biljke baš razgranaju.


Po mom mišljenju ako te mrzi i ne želiš i sa tim da se zaebavaš ne moraš da dodaješ fosfate dok ne vidiš green spot algu ali ako primetiš tu algu to je jasan znak manjka fosfora i tad treba odmah krenuti da se izbegne situacija da biljke osete deficit fosfora jer se to mnogo teže ispravlja. Prati situaciju i sa kalijumom jer često nije dovoljno samo iz profita. Nije nužno da ćeš morati da dodaješ ali prati situaciju. I ako kreneš sa P ne doziraj na nedeljnom nivou nego bar podeli na dva ili tri puta nedeljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 14, 2018 2:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U ponudi od easy life-a jedino se moze naci profito, sto se tice fosfo-a on se vise ne uvozi i nema ga u prodaji... I tako se ja odlucim za Tropica specialized fertilizer, koji su sebi sadrzi i mikro i makro elemente... Kad je vec podloga Tropica, nek bude i prihrana Very Happy Koliko sam ja saznao dodaje se na nedeljnom nivou ali cu jos malo istraziti o dozi koju cu dodavati.

Image

Konacno je stigao i povrsinski protein skimer, Eheim skim 350.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 14, 2018 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doziranje imas na bocici, jedan spric je za 20L vode, dozira se jednom nedeljno. Ne moze biti prostije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sre Nov 14, 2018 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi sa doziranjem jer zelena tropika ima i N a ti imaš dosta riba. Proveri na netu koliko mg/l nitrata se doda u akvarijum ako doziraš preporučenu dozu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 15, 2018 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve preporuke za zelenu Tropicu od mene. Uputstvo je jedno a realna situacija, ubiljenost i potrebe aq drugo. Kreni lagano bez preterivanja pa dozu koriguj (povecavaj ili smanjuj) u odnosu na stanje biljaka. Super ti ovo gura, bice ovo jedna prava i zdrava dzungla Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2019 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije me bilo duze vreme, obaveze, obaveze, obaveze, pa je i akvarijum bio malo na strani...

Evo trenutnog stanja akvarijuma:

Image

Image

Image

Ovako izgleda ispod haube.

Image

a ovo je pod mesecinom:

Image

Image

Od zivog sveta tu su:
rodostomusi jato
kraljevske neonke jato
ancistrusi 2kom
sijamci 2kom
ramirez ostala zenka, muzjak nije slavno zavrsio
trihogasteri 2kom od pre 10ak dana
armano kozice 5kom
red cherry koje se na moje cudjenje ne razmnozavaju previse
i nemilosrdne helene koje se razmnozavaju, a od barskih puzeva ni slovo b.

U planu je ubacivanje mozda jos nekog specificnog para riba ali ne znam kojih, tu su predlozi dobrodosli, kao i 2-3kom kuli kuli.

Obzirom da sam zelenu tropiku za zadnjih 2 meseca dodao samo dva puta po 10ml uz konstantno dodavanje co2, ja sam prezadovoljan biljem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Punjenje Novi Sad sstanko78 Ostala oprema 0 Sub Avg 28, 2021 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi i Ja i Aqvarijum.. Aq*At Upoznavanje 0 Sre Jul 07, 2021 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License