Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crne majice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad se nisam odlucio da za majicu dam npr 20-30e. Pa da eksperimentisem sa njom Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 11:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek sada vidim ovu temu i čitam sve od početka ....

Crna tkanina je u 99% slučajeva reciklažna tkanina, što daje sasvim drugu dimenziju ovom pitanju,
danas je inače sve pretežno kinesko iako je markirano ( meni je mama šnajder kod privatnika koji
zahteva da se od 5000 kineskih majica napravi 5000 markiranih majica, procedura je sledeća -
jedna ekipa skida kinesku etiketu, a druga stručna ekipa stavlja markirane etikete koje se slažu
u bod (nesme biti greške), takve se majice prodaju širom regiona od 15-25 EU a koštaju na veliko 50 din.

Sledeća stvar je od još većeg značaja, a to je da živimo u plastičnom dobu, svi baloni i sve plastične flaše
se pokupiše (a zna se ko ih skuplja),recikliraju se, pakuju u džakovima od 50kg i prodaju kinezima za 10-15EU
po džaku, kinezi tu istu plastiku vraćaju nama i našem siromašnom regionu u obliku telefona ,kompjutera, tableta,
cipela, patika, čarapa, ...... naravno i majica, samo je u pitanju procenat plastike,boje ,teških metala i drugih otrova koji se stavljaju u navedene stvari, ....

bez sumnje treba zaobilaziti u širokom luku sve kineske stvari koje dolaze u dodir sa kožom ,odeću,obuću,kozmetiku,

Možda je negde u ovim redovima ključ zagonetke .... ?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u potpunosti se slazem sa predhodnim postom...
mislim da je prvenstveno pitanje kvaliteta materijala i da boja ne igra ulogu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se i ja. Pogotovo sa onim delom gde kazes da je crna tkanina uglavnom reciklazna. Ima smisla, ali kako onda razlikovati? Npr ako na nekoj pise i 100% pamuk, kao i to da je neka "markirana", trebalo bi znaciti i da je kvalitetnija... Ali s druge strane, pretpostavljam da i bele majice imaju slican "tretman", a s njima nemam problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Untouchable3




Registrovan: 07 Nov 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2018 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!
Naišao sam slučajno na ovaj forum ali vidim da me majice svuda pronalaze.
Ja sam vlasnik sajta www.realno.rs mi šijemo i štampamo majice već 7 godina.

Postoji OGROMNA razlika između boja materijala, iako je u pitanju isti pamuk.

Npr. beli pamuk se dobije tako što se u smesu ubacuje mnogo izbeljivača, iz tog razloga su bele majice dosta providnije i tanje.
Crne majce se uglavnom dobijaju od otpadaka (kako je neko gore napisao)
Problem kod crnih majica je što da bi se dobila ta fino crna boja, majica mora da se NATRPA bojom, nekoliko procenata materijala je samo boja. Pa je samim tim majica manje "prirodna"

Najbolje su sive majice. Mleveni pamuk je već neke sivkaste boje pa on u sebi ima veoma malo dodataka.

Ne znam da li ste primetili, ali većina majica za trening je sive boje, jer se najbolje ponašaju kada se oznojite.

Eto, nadam se da je sada sve malo jasnije:D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike Dukisef Na poklon 0 Pon Mar 06, 2023 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne mollike Dukisef Na poklon 0 Sre Dec 14, 2022 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne moll... Dukisef Na poklon 1 Sub Apr 02, 2022 8:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License