Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hipermangan Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2018 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voja85 ::
E ovako odlucio sam da kupim ili nabavim borca u fazi raspadanja peraja ili slepljena krajem meseca! Borca cu pokusati da izlecim HIPERMANGANOM! Pa cu videti rezultate koliko je lek koristan ili koban po ribu.


Sreću zelim toj ribi. Etički ... neću da komentarišem. Tehnički gledabo hipermangan nije lek kao što nije ni jod ni alkohol. Sputnik je to dobro objasnio. Ako razumeš zašto nije lek ribu ćeš izlečiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2018 5:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2018 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sputnik8 ::
Valter ::
Ako se odnosi na moj post, naglašavam da nisam nigde naveo da hipermangan stavljam u akvarijum. Mislim da mnogi ovde čitaju površno.


Temu je otvorio Voja85, tako da se svi komentari vrte oko njegovog pitanja.
A što se tiče površnog čitanja,neznanja,poluinformisanosti, zaista neznam šta bih rekao.



"Ne znam" se piše odvojeno. Posle zareza ide razmak. Posle "a" ide zarez. Sam si dokazao ko je polupismen.
Srdačan pozdrav!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2018 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valter ::

"Ne znam" se piše odvojeno. Posle zareza ide razmak. Posle "a" ide zarez. Sam si dokazao ko je polupismen.
Srdačan pozdrav!!!!


Ne mogu da verujem o čemu mi ovde komentarišemo, šta je svrha foruma !?
Da se vide uživo, pola bi se ovde poubijalo nizašta !NO COMENT
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2018 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatnoća da se nešto napiše na forumu eksponencijalno opada sa svakom novom rečenicom. Dok je "naški" dobro je.
Gramatika je najmanji problem, svakodnevno skrnavimo jezik kovanicama iz engleskog jezika: skimer, doc, shrum, scape... wood, root! Šta je veći greh, greška iz nepažnje, namerna greška iz potrebe da se bude "u fazonu" ili iz čiste lenjosti da se mozak uključi na sekund Embarassed

Predlažem da se sve buduće rasprave oko pravopisa premeste u temu Nalivperom protiv vetrenjača. U ovoj temi je glavni problem hipermangan i njegova upotreba u akvaristici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2018 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da slazem se nije tema ko je pogresio u pisanju pogresim i ja! vec hipermagan!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 17, 2018 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam borca u fazi raspadanja peraja. Dog sam ga donosio kuci cak mu je jedan deo repa otpo. Stvarno nerazumem kako mogu da prodaju takve ribe. Prvi dan lecenja hipermanganom. Borac stavljen u kupku 10-15sekudi postupak cu ponoviti jos jednom u toku dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2018 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugi dan kupke u hipermanganu. Posle jucerasnje dve borac se ponasa sasvim u redu za njegovo stanje lepo jede ali malo otezano pliva zbog stanja peraja. Danas slede jos dve kupke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2018 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš borca držati ,recimo,na levom dlanu a u desnoj ruci špric pun kupke i blagim mlazom
tretirati samo peraja, samo ne pojačavaj dozu hipermangana (kad je već krenulo na bolje).
Ako tako radiš, nakon svega,dobro isperi ruke, premda nije jaka koncentracija hipermangana,
ili radi kao i do sada ako nisi siguran kako bi se to uradilo.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2018 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vlazna tkanina mora biti izmedju kože i ribe. Ribu ne držiš na goloj koži jer je time povredjuješ. Biće i dosta mirnija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokyly
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2010
Poruke: 96
Lokacija: Ruma Srem !

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2018 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="sputnik8"]Možeš borca držati ,recimo,na levom dlanu a u desnoj ruci špric pun kupke i blagim mlazom
tretirati samo peraja, samo ne pojačavaj dozu hipermangana (kad je već krenulo na bolje).
Ako tako radiš, nakon svega,dobro isperi ruke, premda nije jaka koncentracija hipermangana,
ili radi kao i do sada ako nisi siguran kako bi se to uradilo.Poz.[/quote]

samo da pitam zasto moraju ruke dobro da se isperu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2018 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U ljudskoj medicini rastvor nesme biti jači od 1% jer mnogo
i brzo oksidira pa može oštetiti kožu. Ima dosta toga na netu
o hipermanganu i njegovoj upotrebi, na forumu takođe.
Takođe možeš pitati u svakoj apoteci o tome zašto ?
Ali svuda se nađe odgovor da se ne ozledi koža ruke
(mada se neće ozlediti ako je rastvor umerene koncetracije,
otprilike prozirno ljubičaste boje). Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bokyly
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2010
Poruke: 96
Lokacija: Ruma Srem !

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2018 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidi, za to tretiranje riba i ostalih stanovnika akvarijuma (zivih i nezivih) neznam, jer nikada to nisam koristio, a i mlad sam u akvaristici, nesto malo preko 30 godina, Laughing ali za ljude znam da se deca kada imaju boginje, posle tusiranja, a pre nanosenja pudera protiv boginja, tretiraju bas hipermanganom ! za neki tacan procenat neznam, ali kazu da tecnost treba da bude blago rozikasta ! odnosno tako je bilo do pre nekako, ali sada je neko pametan zabranio da se prodaje, zbog neznam kakvih (samo njima poznatih) stetnih dejstava na ljudski organizam ! znam samo da smo mi ispirali i dete (hvala Bogu evo ga ziv i zdrav), Very Happy a takodje sam se ispirao i ja posto sam od njega zakacio te iste boginje. greska
e sad, sto se tice ove teme, citao jesam, ali je moguce da sam preskocio negde gde se navodi procenat za rastvor kojim se tretiraju ribe, pa sam samo iz tog razloga pitao zasto treba ruke dobro oprati !!! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2018 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ništa strašno ,pa to je namenjeno pre svega za ljudsku upotrebu (kao i sve ostalo),
a onda se razvio biznis u akvaristici i drugim oblastima na osnovu hemikalija namenjenih
ljudskoj populaciji sa drugim proporcijama,nalepnicama i uputstvima.

Jedino kad neko koristi mega doze da izleče takoreći ono što je nemoguće za lečenje,
e onda treba biti jako oprezan.

Prost primer : milka čokolada, počelo je od jedne a sada ih ima na stotine vrsta, masa je ista
samo su nijanse menjane i još uvek se menjaju, biznis.

Kada je u pitanju akvaristika većina stvari dolazi sa zapada i ono što su oni koristili pre 20
i više godina mi sada to uvodimo kao nešto apstraktno sa cenama kao da kupujemo zlato,
a ne kamenje ,korenje, proste hemijske preparate koji sada imaju i zamene, opet biznis.

Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bokyly
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2010
Poruke: 96
Lokacija: Ruma Srem !

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2018 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada je u pitanju Milka cokolada, ja preferiram onu najobicniju, sto ce reci mlecnu ! Laughing Laughing Laughing
mali off, da razbijemo ozbiljnost teme, nadam se da nece smetati ! Wink pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2018 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bokyly ::
kada je u pitanju Milka cokolada, ja preferiram onu najobicniju, sto ce reci mlecnu ! Laughing Laughing Laughing
mali off, da razbijemo ozbiljnost teme, nadam se da nece smetati ! Wink pozdrav.

I šta je bilo kad je mrmot zavio čokoladu u foliju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hipermangan panj Konfucije Početak u akvaristici 4 Pon Sep 09, 2013 10:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hipermangan gotika Uradi Sam (DIY) 2 Ned Jul 28, 2013 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hipermangan i mahovina ... pomor riba darko.potic.33 Hemija 11 Sub Jul 17, 2010 10:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hipermangan dobar, los, zao??? deak Bolest 7 Uto Jun 22, 2010 7:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati hipermangan No 1 Hemija 28 Sre Jan 06, 2010 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License