Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Corner vs Hangon filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2018 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nije prejak 450 lh?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2018 4:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2018 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije, filtracije nikad dosta.A i oni imaju podesavanja za jacinu.To 450 lh je vise zvanicna vrednost, u stvarnosti je nesto manji protok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2018 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefans ::
Da nije prejak 450 lh?

Veličina filtera igra presudnu ulogu. Sumnjam da pumpa uspeva da ostvari 2/3 navedenog protika kad je ugrade u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2018 8:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala momci..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2018 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravi trokomorni stakleni filter i nemas problema, ako uzmes ovu kinesku plastiku, neces se usreciti, vecito ce ti biti voda oko akvarijuma... iz licnog iskustva pricam, koristio sam ga na mom manjem akvarijumu 25l i kada se zaprlja stalno voda curi sa strane na prelivniku i bude poplava oko akvarijuma.... stakleni filter + 2 cevi i miran si
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2018 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na sugestijama.
Kakav mi sadrzaj preporucujete unutra?
Samo sundjer, ili vatu, vunu itd?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2018 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki su mi preporucili SOBO wp 607h, da on nije prevelik za moj akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2018 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako može da mu se podešava jačina nije prevelik, odnosno filter teško da može da bude prevelik što veći filter to je bolje a samo pumpa i protok mogu da budu prejaki ali ako to može da se podešava i smanjuje ja mislim da nemaš brige.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2018 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da napakuješ i sunđer i vatu i mini siporex. I na usisnu cev isto stavi sunđer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2018 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefans ::
Neki su mi preporucili SOBO wp 607h, da on nije prevelik za moj akvarijum?


Nije, može da se reguliše protok. Veličina je relaivan pojam, zavisi šta staviš od filter materijala. Ako ćeš da koristiš biokugle onda može biti i premali. Mislim da idu sa njim, izbaci ih i stavi neku keramiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sta sluzi keramika u akvarijumu, koju keramiku da ubacim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je Peku mislio na keramicke prstenove umesto bio kugli, a oni sluze za naseljavanje korisnih bakterija ne u akvarijumu vec u filteru... samo ne verujem da u taj Sobo 607 mozes da stavis ni keramicke prstenove a ni bio kugle, suvise je to malo filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo slike mog Atman s**nja iz akvarijuma za mrest, ako ga ocistim onda nemam biolosku filtraciju, ako ga ne ocistim onda je voda svuda oko akvarijuma, tako da sam ga izbacio iz upotrebe, zato sam ti napisao da napravis stakleni filter i ne brines.

Image

Image

Image

Nemoj da mislis da te odvracam ili nagovaram sta da radis ili sta da kupis, pisem iz mog licnog iskustva zato sto ovaj filter meni nije bio resenje, vise je bilo muke nego koristi...mozda je nekom drugom dobro sluzio, ali meni nije nazalost
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno ne mogu staviti stakleni filter, zato sam se odlucio za Hang On. Plasim se da bi to bio prevelik sok za ribice, prosli sundjer filter je imao 250lh, ovaj 600 uffff..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa može da mu se smanjuje protok a to 600 sigurno nije 600. Plus kad staviš sunđer na usisnu cev kao što su te savetovali to će dodatno da uspori protok vode. Koje ribice imaš?

Ja sam promenio sa 440 l/h na 900 l/h, ribicama apsolutno ništa ne fali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License