Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 9:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drustvo, nisam se upustao uneku ozbiljniju avanturu lepljenja stakla ali cu to sada probati, posto je moj trenutni dugogodisnji od 85l postao tesan i za ribe i za biljke. Resio sam narednih dana da napravim nov veci akvarijum 120x50x50 i sump filter, pa da mi kazete vi koji ste ovo vec radili:

Koja debljina stakla da bude?
Koji silikon da koristim i koliko tuba mi je potrebno? ovo je vrlo bitno jer mi je potreban dobar silikon sa duzim vekom trajanja, posto sam citao da ima nekih koji popuste posle par godina
Da li dno da radim od debljeg stakla nego sto su stranice?
Gde da postavim ojacanja?
Kako da uradim overflow, da secem stranicu stakla ili neki drugi nacin i koji?
Ako mi jos nesto treba a nisam pitao, podsetite me Very Happy

Takodje pravim postolje i haubu samo da se odlucim od kog materijala. Napravicu DIY video i slike dok budem sve ovo radio pa ce se naci u ovoj temi sa kompletnim informacijama a mozda i cenama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 9:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecno i strpljivo. Bravo Nadam se da ce ti sve bude kako si zamislio i pratim temu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav mislim da na Jadru imaš da kupiš Soudal, nemam predstavu kako se zove prodavnica. Trebace ti bar 2 tube. Staklo ako budžet nije problem 10mm, ako jeste onda 8mm. O 6mm sa ojačanjima ne razmisljaj. Isto mislim da će te kec izaci manje da odeš do BGa(racunam i gorivo) nego da ga kupiš u VA, al raspitaj se. Dno može 10, duplo je bolje od 8mm zavisi kako planiraš da zlostavljaš akvarijum. Što se ne prošetaš do Žuće tesko da će te neko bolje posavetovati od njega?
Overflow ili busi staklo nemoj ga seci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2018 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma pusti zucu neozbiljan je po stare dane Very Happy ako odem kod njega necu napraviti aq do sledece zime. Kontam da je 10tka staklo neka ok varijanta za ovu litrazu ali ne znam oko ojacanja sta i kako a i owerflow, gde mislis da busim staklo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2018 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Overflow samo nemoj sa prednje strane Smile
Imaš baš dosta varijanti od secenja stakla, busenja ili dna ili strana, prelivnih kutija do preliva pomoću cevi. To hoćeš da napraviš filter ispod akvarijuma?
Za 10mm ojacanja ti ne trebaju na te dimenzije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License