Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Corner vs Hangon filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio kugle su napravljene za mokro-suvo filtere a ne da se koriste potopljene. Zato se u klasičnim filterima(spoljni, unutrašnji, kanister) koristi sundjer, keramika, kamen
Nije svaki kamen isti npr Seachem Matrix je prirodni kamen koji je dosta porozan. Isto vazi i za keramiku, neko je već pisao da koristiš Sera Siporax mini koji je sinterovano staklo. Stvar je korisne površine koju jedan filter materijal ima, znači nečega možeš staviti manje a imati bolju filtraciju.

Za protok se ne brini. Retke su ribe koje ne vole da se voda kreće. Nije isto kad voda izleće iz cevi i sliva se preko nekog preliva.

Mana hang-on filtera je u tome što mora da se čisti redovno.
Image
Taj Sobo ima kutiju u kojoj stoji filter materijal znači 5 min posla. Filter vata umesto ili oko sundjer na usisnoj cevi resava problem redovnog odrzavanja filtera za one koji ne mogu da se posvete akvarijumu redovno. Postoji i u crnoj boji tako da neće oči da bode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 1:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jednom nedeljno je dovoljno, i obavezno (ne znam kod Soba, da li se i on rasklapa) izvadi rotor i ocisti ga kad cistis filter.Sto kaze Peku to je pet minuta posla.Koleginica Simici ima dva takva na akvarijumu, u jako urednom akvarijumu kojem vecina nas obicnih akvarista moze da stremi i nema nikakvih problema.



Sta je Vlada radio ne znam, ali meni ovoliko prljav nije bio ni u akvarijumu sa japankama koje jedu kao stoka i koje hranim domacom hranom koja prlja vise od kupovne. Opet ne znam za Sobo ali na 450 lh borac koji vise voli mirnu vodu i ne oseca jak protok, pliva na samom izlazu bez ikakvih problema i korista ga za igranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svejedno sam i sundjer filter menjao svake nedelju dana kada menjam vodu, tako da mi dodje na isto, s tim da sad ne moram da vadim ceo filter, vec samo sadrzaj jer filter vec stoji vanka tako da mi je lakse.
A ako uzmem kamen, keramiku ili nesto, vatu itd. Moram li i to da perem svake nedelje kao sundjer?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Keramiku, biološko kamenje(matrix) itd ne pereš gotovo nikad. Vata se menja, možeš da je pereš ali to nema po meni nema mnogo svrhe i još manje koristi a vata je jeftina, znači samo je izvadiš i baciš i staviš novu. Sunđere, onaj na usisnoj cevi i ako budeš imao neki u samom filteru opereš u akvarijumskoj vodi. Ako staviš sunđer na usisnu cev i finiji sunđer ili vatu (ili i jedno i drugo) ispred keramike ili bio kamenja biološku filtraciju bukvalno nikad nećeš morati da pereš jer će sunđeri i vata da zadrže svu prljavštinu a biološka filtracija će da radi svoj posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2018 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja vata se koristi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2018 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih ti preporucio perlon vatu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Pon Nov 12, 2018 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeh SOBO wp 607h, ali kada ga stavim tandrce dosta uzas, moze pomoc?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=H5LvGHXO0W0&feature=youtu.be[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 12, 2018 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Našao sam to što si pokušao da postaviš (snimak od 11sek.) i mislim da je u pitanju
to što nije naštelovano,motorić preteško i neravnomerno okreće inače to bi trebalo samo da šumi,
i da ima dobar ulaz vode a takođe i povrat.

Ako je do motora -reklamiraj to što pre (ako si kupio u blizini).
Testiraj ga tako što ćeš povaditi sve iz njega (filter materijal) i pusti ga da radi na prazno (naravno u vodi),
ako tandrče - menjaj. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 12, 2018 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pon Nov 12, 2018 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se ovako čuje kada ga operem sredim i upalim, dok ne povuče samo vodu kroz cev, tj. dok ne izbaci voda vazduh iz cevi. A da mu bar malo olakšam, sipam lagano poslednji litar vode direktno u filter.
Pogledaj usisnu cev, da li ima vazduha? Ukoliko nema, kao što kaže @sputnik8, odmah ga reklamiraj! Ukoliko ima vazduha, proveri regulator protoka da je otvoren na max, i pusti ga da radi dok ne povuče samo vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima ti vazduh negde dolivodu u filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Makao sam sve, i vratio i malo se smanjilo, ali drnda jos dosta jako, zvacu posle da vidim oce li mi vratiti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proveri još na kraju kako radi motor na prazno (van vode - na 10 sek),
ako nema kontuiniran rad i zvuk, definitivno nije ok.

I usput kad se radi o filteru (bilo kog tipa,potpuno nov/stari),nakon pranja i sređivanja
uvek gledaj da u njega ulivaš vodu iz akvarijuma a ne sa česme ili odstojalu (zbog bakterija i ostalo).
A u akvarijum direktno dolivaš odstojalu.Tako već i radiš verovatno ali rekoh ajd usput i to.
(To nemora da važi za one koji imaju akvarijume preko 200,300L).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vratio sam ga.
Uzeo bih neki drugi hang on, ali u CG jos nisam nasao.
Izgleda da je Ebay, Ali i slicno jedina alternativa.
Evo nasao sam ova dva, 26e ispadaju oba:
https://www.ebay.com/itm/Hidom-BF-Series-Hang-On-Back-Aquarium-Fish-Tank-Filter-External-Filtration/273137553061?hash=item3f98444ea5:m:m6FTIuG5cqikqBVPJ8aCODA:rk:4:pf:0
https://www.aquaristikshop.com/aquaristic/EHEIM-Liberty-75/204002/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve ti je to gomila plastike sa motorićem koji vraća čistu vodu u akvarijum,
princip je isti, sve ostalo su nijanse odnosno izgled i naravno jačina motorne glave.
Ova atmanova motorna glava je sasvim ok (nečuje se), ali kao što video prikazuje
treba uraditi. Naravno najlakše je kupiti novo, ali .... može se ispostaviti nakon toga svašta,
a naročito kad je stiglo iz velike daljine. Razmisli .....

[youtube]http://youtube/xRnmrNkWq6M[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License