Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puklo dno na akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Nov 01, 2018 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarijum dimenzija 115x40x55 debljina stakla 10mm, akvarijum ima gornja i donja ojacanja kao i gvozdene lajsne oko ivica. Problem je sto je dno puklo tj pokazalo par linija (verovatno prilikom preseljenja akvarijuma) gde sad propusta vodu. E sad obzirom da su spojevi stranica i dna odlicni i da akvarijum ima dodnja ojacajnja i bilo bi veoma tesko razlepiti sve, razmisljao sam da li je moguce kupiti staklo iseceno na meru (po dimenzijama dna tj.115x40) i zalepiti ga ispod postojaceg dna? Takodje mislio sam da celo to novo staklo namazem silikonom u tankom sloju a potom spustim akvarijum kako bi lepo nalegao... Svestan sam da je dosta rizicno i da uspeh nije zagarantovan ali bi da cujem misljenje iskusnijih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 01, 2018 12:45 am Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Nov 01, 2018 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne ispod nego ga ubaciti u akavarijum zalepiti i napraviti nove ivice sa njime
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Nov 01, 2018 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
ne ispod nego ga ubaciti u akavarijum zalepiti i napraviti nove ivice sa njime

Apsolutno se slažem. Dno ojačati/prelepiti sa unutrašnje strane.

Ako je lepljen silikonom dobar skalpel ili tanak nož rastavi akvarijum bez problema. Veća je muka ukloniti silikon sa stakla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Nov 01, 2018 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Razlog zbog kog sam mislio da novo staklo stavim ispod je taj sto sa unutrasnje strane akvarijum ima ojacanja svuda u krug i sto oko tih ojacanja ima nenormalno mnogo silikona, plus svuda po dnu ima ogroman sloj silikona kojim je prethodni vlasnik razdvajao biljke tj to mu je sluzilo da u zadnjem delu akvarijuma ima deblju podlogu, pa sam mislio da ustedim trud oko skidajnja svog tog silikona. E sad ako bi lepio staklo iznutra, zanimam me koliko i kako da raspodelim slikon a da dno bude ravno, jer ako staklo ne naleze lepo na silikon plasim se da nece izdrzati protisak vode i podloge...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Nov 01, 2018 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolke ne da okačiš sliku.

Bez slike se ne usudjuem da ti dam više savet. Ovo je kako bi moglo sve da se odradi:
Možeš samo da nalepiš parče stakla koje je veće od pukotine. To će držati vodu i nece dati da staklo dalje puca al nije najidealnije rešenje.
Ako možeš ogrebi/ukloni sav silikon sa dna pa i onaj koji se nalazi oko ojačanja. Tu upakuješ jedno parče stakla. Ostaviš samo koji mm razmaka nemoj da bude knap.. Kada se pravi jače dno obično se na osnovno staklo dna nalepe jos 2-3 manja parčeta, ne mora da bude drugo staklo iz jednog komada.

Silikon moraš da oguliš/ukloniš. Novi silikon za stari se teško veže. Sloj silikona koji se nalazi izmedju dva stakla nemoj dirati to je ono što drži stakla. Fuge sprečavaju curenje vode njih smeš da oguliš i napraviš nove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Nov 02, 2018 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za vikend kad dodjem kuci ubacujem slike, tako da cu tada uz vasu pomoc nadam se, odluciti sta i kako je najbolje. Nadam se da tom akvarijumu ima spasa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2018 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2018 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zadnja slika je ta pukotina, na ostalima se vidi koliko tu ima sliikona. I evo jos jedne slike dna

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Nov 09, 2018 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih tu nalepio 4mm sa spoljne i 4mm sa unutraslje strane. Deluje mi kao da je izvodljivo. Koristio sam skoro CS24 da popunim rupe izmedju sudopere i drugih elemenata kuhinje(prska voda pa na kraju istruli iverica) i mogu da ti kazem da sam prijatno iznenadjen uhvatio se i za metal i za plastiku. Moze da se koristi za akvarijum pa mislim da ce posao odraditi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2018 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

4m staklo po celom dnu sa unutrasnje i 4m celom duzinom i sirinom ispod akvarijuma? Ako se odlucim da tako uradim da li da staklo ispod akvarijuma lepim na "tufne", linije ili da silikon stavim svuda okolo i par linija po sredini? Nadam se da razumete na sta mislim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2018 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se kratko uključim,
ako se ne varam akvarijum je lepljen tako da su mu sve stranice zalepljene na dnu (ne okolo dna).
Ako je tako, ja bih ti preporučio da ne šaraš silikonom, već da istisneš koliko je potrebno i metalnim lenjirom od 30cm
(umesto uske špahle) to sve lepo razvučeš u sloju iste debljine (otprilike do 1mm).Kad to isto uradiš i unutar akvarijuma,
pustiš da to odstoji 5,6 dana da se lepo osuši.Zatim kupiš kod kineza široku selotejp traku srebrne boje i oblepiš sve to
ukrug da zamaskiraš. Ako dobiješ bolji savet - ti odluči.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2018 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, akvarijum je lepljen tako sa su stranice oko dna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Nov 14, 2018 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivi komentari. Akvarijum tih dimenzija lepljen staklom debljine 10mm a onako pukao ... ja bi prvo pitao : A sta je uzrok takvog pucanja dna sa ojacanjima ?
Ja ne bi preporucio napisane predloge sem ako akvarijum nije iznad betona ili plocica. Onda je svejedno.
Ili novi akvarijum ili da se ovaj prelepi a pre svega toga TOOOPLA preporuka da se ispravi dno na libeli i nikako ne stavljaju metalne lajsne kao ojacanje oko akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Nov 14, 2018 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivi komentari. Akvarijum tih dimenzija lepljen staklom debljine 10mm a onako pukao ... ja bi prvo pitao : A sta je uzrok takvog pucanja dna sa ojacanjima ?
Ja ne bi preporucio napisane predloge sem ako akvarijum nije iznad betona ili plocica. Onda je svejedno.
Ili novi akvarijum ili da se ovaj prelepi a pre svega toga TOOOPLA preporuka da se ispravi dno na libeli i nikako ne stavljaju metalne lajsne kao ojacanje oko akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Nov 14, 2018 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto nikouro nije hteo da stedi da se nadovezem. Zalepi drugi akvarijum sa novim staklom ili rastavi pa odnesi saklo da ga staklorezac malo skrati od svake ivice po 2-3cm jel deluju istrosene. Tu se sa nikouro apsolutno slazem. Ne slazemo se oko prelepljivanja jer ako se lepo odradi ne bi trebalo da pusti. Al ipak novo je bolje i bez brige.
Rastavices ga i ocistiti stranice za 3h max. Ako skratis stranice neces morati da skidas silikon.
Lajsne su tu ukrasne nisu ojacanja mozes da ih skines. Akvarijum se vidi da je ili pao onom ko ga je drzao sa te strane ili su ga pustili kad je bio blizu poda pa je ivica udarila o kamen ili je stajao na necem neravnom dok su na njemu stajale druge stvari. Od stajanja prazan pukao nije ni od podizanja i spustanja. Ja sam moj pomerio bar 30tak puta dok sam sredjivao stan. Nekada sam ga i sam morao da ga dizem i nosim(6mm, oko 25kg) i eno ga citav na regalu kupi prasinu.
Bocne stranice su lepljene na dno vidi se sa slike. Ne lici na 10mm bar ne na slici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License