Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi biljni akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da predstavim svoj biljni akvarijum sa uglavnom manje zahtevnim biljem. Akvarijum je dimenzija 75d 30s 35v, podloga je carobna zemlja preko toga separirani sljunak, od biljak ima svasta nesto, potrudicu se da kasnike dodam imena biljaka posto sam slab sa latinskim Smile, sto se tice riba ubaceno je po fazama svaki nekoliko dana:
5 trihogastera
7 zutih molija
4 silver molija
2 platike
1 blek moli
1 skalar
2 corydorasa
Mislim da ima prostora za jos neki par ribica. Osvetljenje je za sad 1x18w 6500k, neko moje razmisljanje je da bi izbegao pojavu algi da.za par dana dodam joj jednu neonku od 18w a kasnije jos jednu od 18w (za sad su to obicne cevi), dodajem mikro i makro elemente. Zanima me misljenje iskusnih da li sam napravio dobar raspored biljaka, sta bi trebalo menjati da bi vizuelno bolje izgledalo i da li je vazdusna pumpa neophodna? Filter je spoljni dvokomorni sa potapajucom pumpom od 400l/h (podesena da radi na pola snage). Evo i par slika


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:54 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da imas previse ribica.Pogotovo sa molijama, imaces bebica osim ako nisi uzeo jedan pol samo.I mislim da je prenizak akvarijum sa skalara.Da sam ti regulisao bih broj ribica (manje trigohastera, skalara) a stavio bih mozda vise korija.Mnogo su zanimljiviji kad su u grupi.
Vazdusna pumpa nije neophodna pored biljki ali je uvek dobrodosla.
Mozda za pocetak da prestanes ili smanjis mikro i makro dok se ne akvarijum legne na svoje.
Izgled sredi kako tebi lepo izgleda, tvoj je.Opet sacekaj nekog iskusnijeg to je moje misljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, hvala. Mozda brojcano izgleda puno ali je 10ak ribica (blek i silver moli), na velicini od oko 1-1,5cm tek toliko da ne postanu plen trihogastera, inace prebaceni iz mog drugog mresnog akvarijuma (gde mogu da se vrate, ako bas bude bilo potrebe). Odgovor vezano za vazdusnu pumpu mi je bio bitan iz razloga sto sam primetio da se jedan corydoras dosta cudno ponasa, okrece se povremeno na bok i tako lezi neko vreme onda pliva i ponvo se okrene na bok, pa sam pomislio da mozda nije nedostatak kiseonika, mada sa druge strane drugi corydoras je sasvim normalan i cak nisam ni primetio da on kao ni druge ribice ne ide na povrsinu po vazduh, sto cesto znaju da rade u nedostatku kiseonika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nije kiseonik jer bi on cecsce izlazio na povrsinu, pre ce biti da je bolestan.Ne znam jesi li ciklirao akvarijum, mozda previse hranis ribice, si ih prebrzo ubacio.

Za svaki slucaj mozes malo da izvijes izlazno crevo nekako da pravi vece pomeranje vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, akvarijum je cikliran, sve uradjeno po propisu, ribice ubacivane postepeno… Nazalost corydoras izgleda sve losije, sad uopste ne pliva, ne pomera se, jedino sto jos dise. Dosta cudno s obzirom da je u drugom akvarijumu izgledao potpuno zdrav, i s obzirom da su druge ribice zdrave prave i vesele... Verovatno je stres ili tako nesto posto je u prethodnom akvarijumu bio dosta dugo a inace je na velicini od oko 6-7cm...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2018 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivadin ::
a inace je na velicini od oko 6-7cm...

Pošto je verovatno u pitanju kapitalac sasvim sigurno teže podnosi (od mladih corija)
promenu kvaliteta vode (pa makar ona prethodna bila i lošija) a pogotovo stres,
inače pripazi sa odlukom da pojačavaš osvetljenje jer može dovesti do pojave algi,
trihogasteri će narasti do 10cm pa će vršiti dominaciju u akvarijumu,verovatno jureći
za mladuncima živorotki, trenutno mi je simpatičan akvarijum.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jul 06, 2018 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo napredka Smile i mnogo vise ribica znam (vecina ksifa je tu samo privremeno, mozda ostavim par komada).

Image

Od biljaka tu su:

Pogostemon oktopus
Limnophila sessiliflora
HYGROPHILA ANGUSTIFOLIA
ANUBIAS BARTERI VAR NANA
Hygrophila corymbosa
LEMNA MINOR
Rotala rotundifolia
Valisneria spiralis
Aponogeton
Cryptocoryne pontederiifolia
MARSILEA HIRSUTA
Elodea densa
Cryptocoryne usteriana
Hvali jos sagittaria (ili neka slicna biljka, moze neki predlog?), posto marsiela dosta sporo raste i nece napraviti lep tepih uskoro…
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2018 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna skorija slika, nadam se da se vidi napredak...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2018 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta si uradio sa onolikim ksifoima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2018 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sobzirom da tu stane blizu 70L vode i da je podloga čarobna zemlja (imajući to u vidu)
akvarijum je zaista lep, ti to lepo održavaš, a posebno mi se sviđaju skalari.
Dostigli su veličinu kada treba odvajati parove u druge akvarijume (ako možeš radi mresta).
Ovako za porodičnu atmosferu wau ! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vecina ksifoa je prebacena u drugi akvarijum, ostavljeno je samo par lepsih primeraka (sa kojima sam imao mnogo problema jer su jedna po jedna crkavale pod cudnim okolnostima).
S obzirom da je podloga carobna zemlja a da su osvetljenje 3 obicne fluo cevi od 18w, jedna stedljiva i jedna led u krajevima (vise eksperimentalno)... i ja mislim da sam izvukao skoro maksimum iz ovog akvarijuma. Skalari cekaju cikliranje jednog dubokog akvarijuma od 300l pa cu se okusati i u njihovom razmnozavanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License