Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dutch nadam se :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet ja Smile
Ovog puta sa malo ozbiljnijom varijantom biljnog akvarijuma,zelja mi je da postignem Duch ako uspem hehehhe.
Akvarijum formiran 10.07.2018.
Dimenzije akvarijuma s100 x d50 x v45. Diy postolje od metalnih cevi 3x3 debljina zida 2 mm sa 6 podesivih nogica,sirina postolja 100 x dubina 52 x visina 100,
oblozeno OSB plocama predjenim sa crnim sadolinom(ebanos) prednja ploca se skida zbog pristupa opremi i ormaricu ispod.
Diy lampe sa reflektorima napravljene da neduzim ako nekog interesuje slobodno pitajte,unutra 4x39w HO Arcadia 2x Freshwater I 2x Original tropical.
Podloga Tropica Plant Grow substrat 2 kese one vece i oko 30 kg kamena granulacije od 1-3 mm.
Filter materijal 2l Sera Siporax,1l Resun keramika(ostalo od starog akvarijuma pa reko da se iskoristi) sloj sundjera i sloj perlon vate.Pumpa 1300 l na h.
Filter je sa zazorom sa 3 komore prva komora taloznik i tu je Atmanov grejac od 300 w druga filter materijal i treca sa pumpom,pumpa vraca vodu preko diy sprey bara koji je smesten preko cele bocne stranice akvarijuma.
CO2 boca od 5 kg,Difuzor 3 u 1 Tropica 1 mehur u sec.
Tecna prehrana za biljke ce ici za otprilike mesec ipo dana isto Tropica I narandzasta i zelena.
Trenutno menjanje vode svaki 3 dan oko 35-40 posto.
Juce ubaceni 2 Ancistrusa i 4 Trihogastera Leri,od samog starta ima par Ramshorn puzeva.
Od biljaka trenutno unutra:

1 Limnophila aromatica
2 Myriophyllum aquaticum
3 Neka anubia nisam siguran koja
4 Lobelia Cardinalis
5 Ludwigia sp mini red
6 Rotala Colorata
7 Cabomba caroliniana
8 Cryptocoryne Wendtii Brown
9 Hedyotis salzmannii
10 Hygrophila pinnatifida
11 Hygrophila polysperma Rosanervig
12 Pogostemon erectus
13 Pogostemon Stelatus
14 Bacopa monieri
15 Rotala rotundifolia
16 Alternanthera reineckii
17Alternanthera reineckii mini
18 Myriophyllum mattogrossense
19 Proserpinaca palustris Cuba
20 Didiplis diandra
21 Blyxa japonica
22 Staurogyne repens
23 za ovu mislim da je Hemianthus callitrichoides Cuba videcemo sta ce da izraste Smile

Raspored biljaka cu sutra postaviti kasno mi je malo Smile

A sada i slike

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Posle par dana od punjenja

Image

Image

I danasnje slike


Image

Image

Image

Image

Image

Nadam se da nisam preterao sa objasnjenjima i slikama,i nadam se da ce vam se svideti kao sto se meni svidja Smile
Slobodno komentarisite prihvatam sve kritike i pohvale Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2018 9:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2018 7:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Objašnjenja i slika nikad nije previše. Bravo
Super izgleda!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2018 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako dobro urađeno !

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2018 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uspjet ćeš 100%.
lijep i pedantan , ozbiljan početak , svaka čast.
Sretno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2018 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ozbiljan akvarijum, i posvecenost.

Nadam se da ces imati strpljenja da ga trimujes na nedeljnom nivou, i da ce biti bas kako treba. Mislim da je holandjanina jako tesko uraditi,
da je potrebno mnogo vestine i strpljenja, ali nadam se da ces uspeti. Cekamo sa nestrpljenjem dalji razvoj situacije. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2018 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima trudim se Smile
A strpljenja cu imati zato sam ugasio druga dva akvarijuma da bih mogao da se posvetim maksimalno ovom zbog malo manje slobodnog vremena.
Kao sto sam obecao evo raspored biljaka a I nasao sam slike postolja pre postavljanja OSB ploca pa eto I njih ako nekom mozda zatreba da vidi kako izgleda mozda dobije neko neku ideju

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2018 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo novijih slika pre I posle sisanja taman sam nabavio I memorijsku za apparat pa sam mogao sa njim da slikam posle sisanja Smile

Image

Image

Image

I posle sisanja Smile

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2018 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz drustvo moze li mala pomoc Ne znam zasto mi Pogostemon Stellatus ovako raste

Image

Image

Kada sam ga dobio imao je drugaciju formu,Siri list mnogo od ovoga sada kao iglice listovi,biljka je bila submerzna.
Isto pitanje za Limnophila Aromatica Cudno raste I mladi pelceri kao da su beli.

Image

Ako neko moze da pomogne bio bih zahvalan puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2018 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije se mnogo toga menjalo polako rastemo neke biljke su vec 3-4 puta sisane neke nisu ni dirane Smile,
zamena vode je presla na nedeljni nivo najzad,dodata je Cryptocoryna Flamingo bar su rekli da je ta videcemo kada izraste.
Danas sam poceo sa tecnom prehranom Ponedeljak,Sreda I Petak zelena Tropica 8ml dnevno a Utorak,Cetvrtak I Subota narandzasta Tropica 8 ml dnevno,
videcemo kako dalje napreduje.
Jedino sto sam poceo da primecujem rupe na listovima Alternatere videcemo da li je falilo prehrane ili je nesto jede ako neko mozda zna pomagajte Smile
A evo I slika malo

Image

Image

Image

Evo I alternatere malo blize

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2018 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To može da bude nedostatak kalijuma ali mogu da budu i ancistrusi ako ih ne hraniš dovoljno. Mada zbog ovih sitnijih rupa ja mislim da je ipak deficit kalijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2018 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posekao sam u nedelju vecinu ostecenih listova,poceo da dodajem tecnu prehranu sada cekam dalji razvoj situacije.A ancistruse I nehranim uopste Smile razmisljam se da ostavim samo dva a ostale poklonim jos ci videte pratim ih ali ne vidim kada odu sa lista da ostave rupu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2018 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ti predlazem ako zadrzis anticitruse da ih hranis namenski.Postoji hrana za njih koje ubacis posle gasenje svetla najbolje.Ne bih se uzdao samo u alge ili ono sto ostane od ostalih riba da bi ti se razvili kako treba.
A bonus je kad su dobro namireni sigurno nece dirati biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proslo je malo vremena pa da osvezim slike Smile nema mnogo desavanja dodate neke nove biljke pa sada cekamo I one da se rasire

Image

Image

Image

Image


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

.... a možda neki panj koji izviruje iz bilja (onako diskretno) u kombinaciji sa par manjih kamenova ? .....
Inače sjajno !!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile neee hahhahah probavao sam sa panjevima I kamenjem neke stare postavke I nisam talenat za to,tako da sam se odlucio da u ovom akvarijumu pokusam Holandski stil I bez harda.Za sada biljke napreduju neke malo kaskaju I pojavljuju se rupe na nekim listovima .Jos trazim razlog ali cim ga pronadjem malo cu urednije poredjati biljke, mislim da cu uspeti da odrzim lep biljni akvarijum.Sada sam video da je akvarijum malo stariji od 2 meseca,tako da sam ja prezadovoljan razvojem Smile Juce je dodat Pogostemon Helferi I Lobelia Cardinalis mini pa pratim da li ce uspeti ili ne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka "domaći" Dutch style bez CO... NEBOJSA4 Akvarijumi 15 Sub Feb 24, 2018 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj prvi akvarijum i nadam se uskoro ... iggo Akvarijumi 16 Ned Nov 23, 2014 12:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum, nadam se ne i poslednji rayli Akvarijumi 28 Ned Dec 06, 2009 9:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License