Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi kozice mogle da budu u spoljnom filteru, posto mi zivorotke ne diraju odrasle kozice ali ni jedna mala be moze da prezivi vise od par dana. Pa me zanima da li bi mogao da spasem neku malu kozicu ako bi odrasle nosece zenke prebacio u spoljini filter ili bi filter uvukao male i zapetljao u vatu? Dimenzije filtera su 20x10 i dubina oko 7-8cm do vate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 10:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam nalazio kozice žive i zdrave u mom kanisteru u gotovo svakom čišćenju. Nekad ih je bilo i po 20 komada razlčitih veličina od sitnih beba do skoro odraslih kozica. S obzirom da je prorez na usisnoj cevi jako mali znači da su upadale kao bebe unutra i živele do čišćenja filtera znači nekih 3-4 meseca otprilike. Filter ima protok od 450l/h. Po mom mišljenju možeš da ih ubaciš u spoljni stakleni filter i najverovatnije će većina da ih preživi. Ali odmah da ti kažem srećno sa hvatanjem malih kozica jer su jako brze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2018 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam unutrašnji trokomorni filter. Sa strane ima prorez kroz koji prolazi voda, prljavština ali i male ribice i kozice.
Kad god menjam vodu, čistim i filter, i naravno mali akvarijum "obdanište", dobije nove stanovnike.
Dublje u vati ćeš da nađeš ponekad nekog puža, ja sam nalazio obične barske i helene, kasnije i oni izađu, ali male kozice sigurno se neće zapetljati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedno pitanje u vezi kozica, kao sto sam napisao u prethodnom postu, imam nekoliko velikih kozica vec par meseci ali ni jedna mala ne moze da prezivi ili je ja bar nisam video iako u sve zenke stalno pune, tako da sam sad za njih nabavio jedan mali akvarijum od oko 8 litara, gde cu zasaditi tepih biljke, i mahovinu, sundjer ili korner filter, i grejac. E tu dolazim do problema posto jedin grejac koji imama je od 150w. Grejac (sa termostatom naravno) moze da stane u akvarijum dijagonalno ali me brine njegova jacina. Da li moze doci do nkih problema jer je grejac prejak za ovako mali akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su ti u onom biljnom koji si postovao sa skalarima dobro je da su i velike prezivele. Bar je to moje misljenje da ih one istrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, nisu u tom akvarijumu, u manjem mresnom akvarijumu od oko 50ak litara su kozice, sa zivorotkama. A
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas da kupis 25w atman a ima i preko alija. Imao sam ih u tegli na radnom stolu i flaši od 5l na prozoru(ultra LT: voda, zemlja, biljke i sunce) bez grejaca i razmožavale su se. Ako u prostoriji nije ispod 15-20 stepeni nećeš imati problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivorotke ih isto taman i to profesionalno. Moras neku gustu mahovinu da ubaciš ako hoćeš da ti mali odrastu. Hranjenje pomaze dosta kod razmožavanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejač ti ne treba za kozice sem ako nije baš preterano hladno. A ako si ih držao sa ksifo i moli razumljivo je što mlade ne viđaš. Samo stavi neku mahovinu i hrani ih i odradiće one svoje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

IVANRO ::
Grejač ti ne treba za kozice sem ako nije baš preterano hladno. A ako si ih držao sa ksifo i moli razumljivo je što mlade ne viđaš. Samo stavi neku mahovinu i hrani ih i odradiće one svoje.


Da li je realno da prepričaš iznad napisano? pobednik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa treba mi grejac, prilicno je hladno pogotovo u toku noc u prostoriji gde je akvarijum. Inace akvarijum je prilicno ubiljen, ima puno mahovine, Limnophila sessiliflora, Ceratophyllum demersum, riccia fluitans panjeva i mesta za skrivanje, ali i dalje ni traga ni glasa od malih kozica. Tako da ce morati u poseban akvarijum.
Evo i slike tog akvarijum koja nije bas reprezentativna
Niko mi nije odgovorio na pitanje da li ce taj grejac moci u taj akvarijum privremeno?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidim sto ne bi mogao. Obzirom da je mala kolicina vode, radice samo krace. Pod obavezno proveri da li je potopljen koliko treba da ne dodje do pregrevanja i pucanja stakla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nema veze jacina grejaca ,samo ce mu brze trebati da dostigne zeljenu temperaturu.To je neko moje licno misljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, napisao sam vec, grejac moze potpuno da se potopi u vodu ako se postavi dijagonalno, ali sam ipak hteo da cujem jos neko misljenje, s ozirom da nisam cuo ni video da je neko koristio tako jak grejac u tako malom akvarijumu. Hvala svima na savetima, kad sve sredim postavicu sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2018 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije to dovoljno mahovine da zaštita male kozice. Pogotovu ne od živorotki koje ceo dan gledaju ili šta ima na listovima za pojesti ili da se pare. Mora baš da bude gust žbun da bi ih ribe(ne računajuci barbuse) ostavile na miru.

Mislim da ce 150w da ti pregreva 8l vode jer on greje i kad se iskljuci. Napuni danas akvarijum vodom stavi grejač na 20C pa vidi da li treba da spustiš ili podigneš temperaturu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License