Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Krastavac i ostalo povrce Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2018 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se krastavac sprema ako hocu da ga dam ancitrusima? I ostalo povrce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2018 12:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2018 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obari se da bude mekano. Da ne bi stalno bario mozes jednom da obaris i stavis u zamrzivac posle vadis manje kolicine po potrebi. Ja imam jedno pakovanje obarene blitve u zamrzivacu i malo po malo vadim kada treba. Koliko sam procitao vole: grasak, sargarepe, krastavac, blitvu, tikvice....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2018 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Živ krastavac pojedu samo sredinu. Ja sam ubadao kamenčice u tvrd deo da ne ispliva na površinu. Kad vidim da su ribe smazale šta im je bilo ukusno bacao sam ostatak. Grašak moraš da očistiš od ljuske, ne valja stalno da se daje.
Obarena zezena salata je najbolja stvar što možeš da mu daš. Posle toga je žuta paprika pa grašak...

Povrće sam ubacivao jer mi je bilo zanimljivo al i zbog kozica.
Za ancistrusa ti je najbolje da kupiš Sera spirulina tablete(spirulina+povrće). Lepe se na staklo. Ja sam moje izdresirao zalepim tabletu lupim nekoliko puta prstom gde ona stoji i eto ih u roku od 15tak s. Jedna je previse za ancistrusa ako je lepo isečeš na četiri dela moćićeš i dalje da je zalepiš za staklo. Tablete ti preporučujem jer povrćem i voćem lako možeš da zagadiš akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2018 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali kako ce ancitrusi da dodju do spiruline od ostalih riba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2018 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaciš je kad je ugašeno svetlo i nađu je oni lako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2018 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefans ::
Ali kako ce ancitrusi da dodju do spiruline od ostalih riba?


Moju su terorisali sve druge ribe. Malim ancistrusima mozda ne mogu da se izbore sa zivorotkama al tesko da im i treba prihrana, porašće od drveta, trulog lišća i hrane sto padne na dno. Veliki će bez problema da brane svoje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2018 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa Pekuom ali bi mogao i da im dodas one cipsove koji imaju drvo.Koristim Sera wells chips ali i drugi prozivodjaci imaju slicne stvari u ponudi.Za svaki slucaj, to niko nece da im dira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2018 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji su bez problema jeli nekuvanu tikvicu i krastavac. Ne ostane nista posle 10 ak min. Davao sam im spirulinu raznih proizvodjaca ali sa razlicitim uspehom, jedino dajana tablete su jeli. Naravno moj prelepi king size mangrov panj su posle 2 godine sveli na skup supljina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2018 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan ancitrus mi je fino porastao, drugi nije, on je albino, mada koliko ja znam to nema nikakve veze. I zelim malo da im prirodam kako bi mu osigurao sve sto treba da mi naraste fino..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2018 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja maticna zenka je isto albino i jede sve zivo, nema razlike u apetitu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji ancitrusi isto obozavaju krastavac Very Happy ((bez prokuvavanja nece da jedu bar moji) a i ako ne prokuvate krastavac nece potonuti na dno)
Inace kako ja to radim:
1. isecem krastavac na kolutice
2. stavim ih u malu serpicu
3. stavim serpicu na sporet
4. voda kad prokljuca sklonim je sa sporeta i ostavim nekih 2 min u toj vreloj vodi da se jos brckaju
5. ispraznim vodu i sipam hladnu da se ohlade krastavcici
6. jedan odvojim odma i ubacim u akvarijum ostale stavim u flizider.
i tako u nedogled Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja radim isto tako kao Dragan, i anci se zalepi za par minuta na krastavcu. Ne možeš ga odvojiti. Very Happy A Dajana spiruline isto jede, mada generalno nisam zadovoljan tom hranom, i ostale ribe nisu htele da jedu te spiruline.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni jedu i jedno i drugo stim da spiruline jedu i ribice i to bas sve, tako da ja sta god ubacio one ce jesti :'D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadjoh stare zapise ancistrusa
sera Spirulina tab

Link

Prokuvana zelena salata

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Povrce i Voce za ishranu ribica njanja Ishrana 18 Pet Jun 16, 2017 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribice i biljke, za ancistruse i osta... Mark Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Nov 14, 2016 12:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akcija! L333 i ostalo zanimljivo aktu... AkvarijumCentar Akvarijum Centar 4 Ned Jun 05, 2016 7:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Filter, biljke, ostalo.. cvelegoa Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 17, 2015 10:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Ostalo od AQ: biljke i ribice Zhorz Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 12, 2015 12:30 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License