Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filter pumpa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
shones1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2018
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2018 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,nemam iskustva sa akvarijumom ali imam volje i zelje.
Ovako,nabavio sam juče akvarijum,postavio sve kako treba,e sad u pitanju je filter pumpa.
Pumpa radi-sve ok,medjutim,kad sam stavio ono crijevo sto ide van vode,pumpa mi baca mjehurice sve do pola akvarijuma.
Jutros kad sam ustao bilo je dosta pjene na povrsini vode.Ne vjerujem da je nesto upalo ili bilo u njemu sto proizvodi pjenu.
Kad sam skinuo crijevo,pumpa je ponovo pocela bacati vodu u vidu vodopada tj i ne vidi se u vodi da radi.

Vaše mišljenje sta da radim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2018 3:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

shones1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2018
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2018 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2018 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To crevo sluzi da ubacuje kiseonik u akvarijum...koliko ja znam ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shones1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2018
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2018 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to znam,ali kad stavim to cijevo,previse mi jako ubacuje,tj rasprsuje vodu.i napravi mi pjnu na povrsini
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokyly
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2010
Poruke: 96
Lokacija: Ruma Srem !

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2018 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupis ovo u nekom pet shopu ili narucis iz kine !
to ti je ventil za regulaciju protoka vazduha !
preseces to crevo na pola stavis ventil i onda sam podesis protok !

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Nov 28, 2018 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je savet da obavezno staviš nepovratni ventil jer se može destiti da voda i tuda krene.
Pena je sasvim normalna stvar. Kad ti sistem sazri nećeš je više videti. Postoje uredjaji koji prečišćavaju vodu po principu frakcije pene. Za tropske akvarijume nisu baš efikasni ali za bare sa dosta mulja i morske jesu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shones1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2018
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sre Nov 28, 2018 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto mi je akvarijum nov,voda je pola pola.
Pola sam uzeo od lika sto mi je uradio akvarij,tj iz njegovog akvarijuma a pola je nova.
Voda mi je trenutno zamucena-vec 2 dana.Kaze mi da nista ne diram da ce sve leci na svoje.
Pitanje-smijem li hraniti ribice i da li je štetno to zamucivanje za njih.
I za pjenu mi je rekao da ce nestati kad se stanje u akvarijumu stabilizuje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2018 2:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugar nema dobre filtracije bez trokomornog ili kanister filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2018 9:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

shones1 ::
Posto mi je akvarijum nov,voda je pola pola.
Pola sam uzeo od lika sto mi je uradio akvarij,tj iz njegovog akvarijuma a pola je nova.
Voda mi je trenutno zamucena-vec 2 dana.Kaze mi da nista ne diram da ce sve leci na svoje.
Pitanje-smijem li hraniti ribice i da li je štetno to zamucivanje za njih.
I za pjenu mi je rekao da ce nestati kad se stanje u akvarijumu stabilizuje


Leći će sve na svoje ,samo je pitanje kad, ima puno razloga zašto to kažem,
najpre pitanje je da li je ta polovina vode koju si ti dodao odstojala voda.

Ribe hrani jako malo za sada (naravno da u takim uslovima i to muti vodu),neće skiknuti od gladi.

Drugo ,neznamo koju si vodu sipao u novoformirani filter - svoju česmušu ili od drugara
(to spominjem zbog korisnih bakterija, kojima treba dosta više vremena da se razviju
ili formiraju kada je sipana čista česmuša).Od toga dobrim delom zavisi i dužina zamućenosti.
Uvek novim akvaristima savetujem da nakon pranja filtera u isti sipaju vodu iz akvarijuma
a ne česmušu ,bez obzira koja vrsta filtera je u pitanju.


Sledeće, pitanje je koju si vodu najpre sipao na podlogu - svoju ili drugarovu.
Sve ovo deluje bezazleno ali je i te kako bitno u biohemijskom procesu dok se ne stabilizuje.
I to je samo jedan deo priče oko formiranja akvarijuma na taj način. Srećno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License