Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Suncana dolina - treća sreća Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da predstavim i nas treci akvarijumcic. Zamisljen kao mresni za apistigrame cacdue, al se sad u njemu sire agassizii fire red 🙂. Zamisljen kao uredan i pregledan, a, onda dok su malci kakadua odrastali u njemu, nisam smela mnogo da cackam po njemu, sem da tu i tamo bocnem po neki pelcer, i , naravno, ode u dzunglu...
Akvarijum je dimenzija 45x25x30 (mozda lazem za po neki cm),
Filter Atman hf-400 napunjen siporaxom mini, Sera crystal clear, sundjer, vata i malo peata, i Sobo najmanji filtercic sa sprej barom da talasa
Svetlo Chichiros A451, led 27w, podeseno na nekih 3-4 od mogucih 7 jacine
Odlicno 🙂
Podloga Dennerle soil i malo kvarca u uglu.
Od bilja : nane, mikrozorum, hrastic, myryofilium, alternatera mini, HM, hedyos salzmani, star grass, eleocharis parvula i acicularis, ludwigua, ma svasta nesto.
Hard - 2- 3 manja mangrova panjica, omeksavaju vodu
Grejac crni, fancy, kinez sa ebaya od 12 eura
Co2 Tropica system60 zvono
Stanovnici (u ovom momentu) trio agassizii fire red apistograma , 13 nanistomus marginatusa , kozica koje sam dibila id kolege i zalim sto sam ih ovde pustila jer ih nikada vise nisam videla, amano (mislim da su 2 🙂), i puzicaaaa (mora neko i da cisti).
I, slike 🙂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 1:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Imagei
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nestvarno kako dobro izgleda (prva slika), bravo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno 😊. Dzungla dzunglasta 🙂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao ljubitelj malih, biljnih akvarijuma i još sa namerom da počenem sa ciklidima,
ovo zaslužuje samo Bravo Bravo Bravo Very Happy Very Happy Very Happy i još jednom Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno 🙂. Super su ti mali patuljci 🙂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bucccaaaa Embarassed Obozavam ti biljku.Svaka cast. pobednik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo, i biljke i apistograme i posebno nanostomusi baš dobro izgledaju. Svaka čast.
Koja je to biljka na četvrtoj slici što liči na peršun?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari ! Krenuo kao sala, a i meni se dopada jako 🙂.
Biljka je hrastic - jako je nezahtevan, raste svugde i u svemu, ako mu ie dibri svetlo onda ne ide u visinu toliko nego usitni listice i lici na onaj "fini" persun 😂.
Hygrophila difformis latinski inace 🙂.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2018 8:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tvoji aq su pravo osvezenje na ovom forumu. Super je sto si nastavila da ih predstavljas i ovde... gomila se prebacila samo na fb ili su odustali od foruma iz njima znanog razloga. Interesantno je sa kojom lakocom ovo kod tebe sve ide i moram da priznam da uzivam u tvojim slikama i objavama! Samo tako nastavi Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2018 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Ganster puno 😊!
Ma volim i ja na facu da se.malo pohvalim i uslikam po neki detalj, da uzivam u drugim akvarijumima kolega, ali kad hocu da se prisetim po neceg i da iscitam "pricu" nekog akvarijuma koji mi se dopada, forum je pravo mesto za to.
A, ovde cu tek da vas davim (ovaj je treca sreca, a i tu je i dalje Crvenkapa, pa drugi - kućica u cveću, pa borac i njegov, mozda i najlepsi mali kanjon...).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AmanoNikola
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 30 Nov 2018
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2018 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se. Nisam do sada razmisljao da u akvarijumu moze da se nadje puno razlicitih biljaka i da to izgleda lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2018 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Very Happy .
Ja to zovem dzungla, u svetu to zovu nature stil 😂.
Moji akvarijumi obicno ovako zavrse, jer sam teški zavisnik od bilja , sve bih da smestim u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2018 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oduševljen sam kao i sa crvenkapom. Mada, kada sam počeo da čitam - mrijesni akvarijum ,rekoh golo staklo. Kad ono džungla i to kakva. Smile
Nisam znao da su ove agasi fire red ovako fine ribe. Moraću se potruditi da ih nabavim.
Pratim i jedva čekam update Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 04, 2018 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Branko, drago mi je da ti se dopada Smile.
Iskreno - moje iskustvo sto se tice mresta ovih riba (a nije veliko) - obzirom da nije komercijani mrest u pitanju, nego za nasu dusu - hobisticki, ovo mi je lepsa varijanta.
U jednoj "turi" malaca kakadua, ostavila sam u staklu sa vrlo malo podloge, jednim panjicem, i, naravno dvorcem od terakote, malene koje sam ukrala od dve mame sa par dana razlike. E, tu bi zbog odrzavanja meni bilo lakse da je bilo golo staklo, mada su i ovako svi preziveli i lepo porasli, al sam se ja bas "namlatila oko njih" svaki dan. U tom malom staklencetu su lakse nalazili hranu i brze napredovali na pocetku, ali je meni bilo teze.
U ovom akvarijumu sam ostavila mamu sa bebama (svi ostali su se privremeno iselili u crvenkapu), i tu nisam imala puno posla, osim redovnog odrzavanja. Mama ih je vodala, pokazivala im gde je klopica, mnogo brze smo presli na suvu hranu, ukratko- mama ih je othranila. Jedino je problem zbog mog obicaja da prehranjujem, i onoga sto mislim da ne treba malene stresirati velikim promenama vode, malo algavo i strokavo dok nisu porasli. Ali, zato je tu bilje da i ono uradi svoj deo posla Wink.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka treća sreća gari1809 Arhiva Malih Oglasa 10 Ned Avg 11, 2013 9:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License