Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupy Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BlekMoli
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 13
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2018 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Svima

Imam jedno pitanje u vezi gupike, interesuje me dali se gupika posle okota pari samo jednom ili vise puta. To jest ako posle okota je stavim u akvarijum samu sa muzijakom sa kojim hocu da je parim i posle nekog vremena je prebacim u zajednicki akvarijum hoce li se ponovo pariti do okota sa drugim muzijakom?

Unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2018 5:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2018 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoće, samo... Parenje kod gupika uglavnom nije dobrovoljno. U pitanju je silovanje. Organ muzijaka ima kuku kojom se zakači za ženku da mu ne bi pobegla. Ženke mogu čuvati genetski god muzijaka i koristiti ga više puta. Nekada je jedno parenje dovoljno da zenka bude "trudna" nekoliko meseci. Ako se ne varam ženke mogu čak i da biraju seme koje će koristiti, tako da samo zato što ju je jedan prvi stigai ne znači da će baš on biti otac.
Muzijaci imaju običaj da tuku "trudne" zenke kako bi ih naterali da "podbace" pa zatim oplodili. Ako zeliš napraviti svoju gupi najbolje je da ženku držiš odvojeno a mužijaka dodaješ po potrebi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BlekMoli
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 13
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2018 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok,hvala na odgovoru i pomoci

Imam strasno lepog muzijaka cisto crvenog takvog do sada nikada nisam mogao da nabavim jednobojnog pa bih da dobijem takve mlade. Inace danas mi se okotila zenka pa bi je pario sa tim muzijakom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2018 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BlekMoli ::

Imam strasno lepog muzijaka cisto crvenog takvog do sada nikada nisam mogao da nabavim jednobojnog pa bih da dobijem takve mlade. Inace danas mi se okotila zenka pa bi je pario sa tim muzijakom


Ovo je već sasvim druga stvar u pitanju.Sada da bi dobio malce koji bi ličili nja njega ili bili nosioci njegovih gena,
potrebno je da nađeš ženku koja se nije nikada mrestila, a to u prevodu znači da lupom gledaš malce neke gupike
i odvajaš samo ženke ,čekaš da odrastu i uparuješ samo sa tim crvenim mužjakom ponaosob.
Zašto kažem da ih odvajaš sa lupom? Još dok su dužine oko 1cm nije ih lako razlikovati okom i selektovati.
Inače gupy jako mlade postaju spolno zrele i zatrudne još od braće, pa ih treba jako rano selektovati.

Peku ti je nešto objasnio pa kad to spojiš sa mojim odgovorom možeš shvatiti da nije gotovo sigurno
čak i sve to tako da uradiš ,da malci mogu biti svakojake boje, tj. može bit, a može ne biti da budu svi crveni.

P.S. Taj crveni mužjak što ga imaš je najverovatnije nešto iz uvoza, tretirano hormonom, možda i sterilisano,
selekcija je postala nauka (čitaj biznis).

Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2018 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto se često koriste za istraživanja genetika kod gupija je poprilično istrazena. Mozeš potražiti na netu i predpostaviti mogući ishod parenja.
Evo primer imas ovde nadam se da se admin neće buniti za link ka drugom forumu, strani je a tema je zastarela.
http://www.aqcenter.net/topic/.....nd-so-far/

Da nisu u pitanju jarko crvene velike gupi? Odlepio sam kad sam ih video. Stajao sam zalepljen za akvarijum u prodavnici jedno 15tak min razmisljajuci da na silu, hemijom, oformim neki pico od 30tak litara i ubacim jedno 10tak tih gupija. Stvarno su prelepe. Mada je mene vise facinirala velicina jedinke nego boja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2018 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato su gupike i najzanimljivije, bas zbog genetike.
Super ako zelis da se igras, zanimljivo je. Baci pogled na link sto je ostavljen, korisno je da procitas koji je gen recesivan, dominantan itd.
Bitno je da znas sta hoces i da nabavis najadekvatnije zenke koje ce se pariti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
BlekMoli
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 13
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2018 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na odgovorima, mnogo mi pomazu. Kada sam kupio tog crvenog muzijaka kupio sam i zenku koja je takodje bila crvena, rep ceo crven i telo skoro do glave crveno sto ja licno nikada nisam video takvu zenku uvek sam imao i nailazio na zenke s belim ili u boji repom a telo belo. kada kazem belo nemislim na belo belo vec klasicno sivo ili kako vec. Ali nazalost ta mi se zenka zaglavila izmedju stakla i grejaca i uginula ostao mi samo muzijak cisto crven a danas mi se okotila klasicna gupi pa cu odvojiti mlade zenkice za njega a i pogledacu ako imaju u radnji jos ovakvih zenki kupicu jos neku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel možemo da vidimo tog mužjaka? Možda da okačiš sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BlekMoli
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 13
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pecinac nemogu da napravim lepu fotografiju, stalno mi ispadne mutna a i mozda on nije nista posebno, mozda je samo meni zapao za oko to ne znaci da je neki kvalitet. Ako budem uspeo da napravim dobru fotografiju postavicu je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Gupy i Borci mikica555 Tražnja 0 Uto Jan 19, 2021 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa Gupy HITNO potrebna pomoc buki989 Bolest 6 Sre Jan 15, 2020 12:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crazy gupy ackoni Razmnožavanje 23 Uto Dec 30, 2014 2:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zenke gupy ackoni Guppy fun club 1 Čet Dec 25, 2014 1:18 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Gupy i Moli sumi Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Sep 28, 2014 10:44 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License