Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dutch nadam se :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nije tajna gde si nasao :

- Limnophypa aromatica i
- Blyxa Japonica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 10:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebojsar poslao sam ti pp,mislim da nije dozvoljeno reklamiranje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boje su odlicne, milina za gledati.Smile
Sts koristis od prihrane, i kako doziras?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ponedeljak,Sreda I Petak zelena Tropica 8ml dnevno a Utorak,Cetvrtak I Subota narandzasta Tropica 8 ml dnevno razmisljam se da malo pojacam jos doziranje zbog malo sporijeg razvoja nekih biljaka I rupica na listovima nekih biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za info. Jel neko mozda koristio Dupla 24, znam da se kod nas uglavnom forsira Tropica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo je moguce da je u pitanju deficit nekog elementa, pre nego suficit, jer ti se drasticno uvecala biljna masa, a ide i CO2, jako svetlo.
Mislim da treba postepeno da povecavas dozu, i pratis kako napreduje situacija. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja isto mislim,probacu pa javljam rezultate Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako neko zna gde bih mogao da nadjem Nymphoides hydrophylla 'Taiwan' pogotovu u Novom Sadu bio bih mu zahvalan da javi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rast biljaka od kad si počeo da doziraš đubriva neverovatan, boje takođe. U 20 dana akvarijum nebo i zemlja. Sjajno.
Mislim da ti Alternanthera mini malo zaklonjena od te biljke iznad nje i da ne dobija dovoljno svetla.
Samo doziraj i ne brini mnogo za te rupice, to mora da dođe na svoje samo treba vremena.
Još jednom svaka čast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 7:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala.Bila je malo zaklonjena Alternatera reincki do sisanja koje sam odradio u nedelju ali mini nije.sto se tice rupica mislim da cu da sipam onu tecnost protiv puzeva da ih se resim jer primecujem da ima dosta malih mozda i oni buse listove pa ja mislim da je do djubriva.Samo ne znam kako ta tecnost reaguje na kozice zna li neko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nymphoides sp 'Taiwan' ima kod sponzora sajta. Mene zanima da li je neko sadio i kakva su iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam je ja (ponovo), imala sam je i pre par godina. Lepa, zahvalna, brzoraszuca biljka, moze i na slabojem svetlu, voli hranjivu podlogu, treba joj seci povrsinske listove da bi izbijali novi. Ukratko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za sponzora da ima ali ako ima neko u Novom Sadu bas bi mi odgovaralo ako ne videcu sta cu mozda narucim od sponzora mozda od simici789 Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja je nemam u kolicini za prodaju, nazalost. Ali, moje preporuke za biljku.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2019 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da obnovim malo temu.
Prehrana ide 10 ml dnevno zelena Tropica ponedeljak,sreda,petak,i 10 ml narandzasta Tropica utorak,cetvrtak,subota.
Zamena vode nedeljom 40-50% ,CO2 oko 4-5 mehura u sec drop je u zelenom.
Biljna masa je neverovatno porasla ali isto tako mislim da je bila slaba prehrana tada a ja budala nisam pojacao Smile
Alternanthera reineckii I Alternanthera reineckii mini su se bas lepo uzbunale ali isto tako se jako pojacalo njihovo
propadanje listova I dalje ne znam zbog cega jer mi se ostale biljke cine ok,Pocele su i tackaste alge da se hvataju
na njih tako da sam ih pocupao i zdravije i ciste komade ponovo rasadio videcemo sta dalje.
Razmisljam se da uzmem Kalijum i Gvozdje posebno da dodajem pored Tropice ali nisam siguran koliko je to pametno,
ili da pojacam jos doziranje Tropice sta mislite o tome?
Od biljaka je dodat Pogostemon Helferi i Lobelia Cardinalis Mini obe biljke me odusevljavaju razvitkom i rastom.
Bilo je dosta sisanja i pretumbavanja biljaka ali evo i slika da se vidi.
Pa prokomentarisite ako mislite da moze nesto bolje da probamo Smile


Pre sisanja
Image

Posle sisanja

Image

Image

Image

I ako moze mala pomoc oko identifikacije ove biljke,predostavljam da je Cryptocoryna ali ne znam koja.


Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka "domaći" Dutch style bez CO... NEBOJSA4 Akvarijumi 15 Sub Feb 24, 2018 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj prvi akvarijum i nadam se uskoro ... iggo Akvarijumi 16 Ned Nov 23, 2014 12:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum, nadam se ne i poslednji rayli Akvarijumi 28 Ned Dec 06, 2009 9:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License