Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Drvo mi je oboilo vodu u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 5:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam drvo u akvarijum i posle par dana sam primetio da mi boji vodu.
Posto sam pocetnik ne znam kako da izbistrim vodu pokusao sam sa aktivnim ugljem ali nema rezulteta.
Kako mogu jos da izbistrim vodu?
Hvala unapred Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 5:23 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 8:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vremenom ce sve samo, budi strpljiv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Češće menjaj vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strpi se mesec-dva, redovna zamena vode i ne brigaj ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I nemoj da ti je muka da čitaš forum.
Kroz pretragu unesi pojam koji te interesuje i saznaćeš mnogo više nego da otvoriš novu temu. Tako je o tom famoznom bojenju vode pisano bar jednom u dva meseca!
Svi smo u nekom trenutku bili početnici, ali je sada zahvaljujući netu, posebno ovom forumu (u mom slučaju) mnogo lakše "preležati male boginje" od kojih svi bolujemo u početku.
Veliki pozdrav i uživaj u svom akavrijumu (kasnije akvarijumima... Wink )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Futurebreeder
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Maj 2017
Poruke: 8
Lokacija: Beograd, Braće Jerkovic 143

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako bi hteo da mao ubrzas proces “ispiranja” i natapanja drveta mozes da ga prokuvas pa ohladis vodom sa tusa i tako nekoliko puta!😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivni ugalj uklanja boju i miris vode poprilično uspešno. Pre mnogo, mnogo, mnog godina mene su učili da je obavezan sad se koristi po potrebi. Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros1999 ::
Ubacio sam drvo u akvarijum i posle par dana sam primetio da mi boji vodu.
Posto sam pocetnik ne znam kako da izbistrim vodu pokusao sam sa aktivnim ugljem ali nema rezulteta.
Kako mogu jos da izbistrim vodu?
Hvala unapred Very Happy


Koja vrsta drveta ? Da li je panj ili grana ? Da li je osušeno ili sirovo ? Da li je oljuštena kora
tj. da li je tretirano na neki način prokuvavanjem u slanoj vodi, vreloj prokuvavanjem ,hladnom - naizmenično ?
Opiši malo o tome ,ako može slika , možda dođe neki adekvatan savet povodom tog drveta,
jer se to može rešiti za par dana pa do par meseci, sve zavisi od trenutne situacije i tvoje reakcije. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li neko poklanja drvo za akvarijum? doca989 Na poklon 1 Ned Dec 26, 2021 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License