Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvenac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Listajuci danas teme na forumu o Neritinama, nisam odoleo da ne uzmem jednu, s obzirom da su ih svi nahvalili.
E sad, da li ce ova jedna Helena sto imam da bude srecna u fazonu, evo rucka ili ce biti u fazonu stigla mi drugarica, ne znam vreme ce pokazati...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 8:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo rucka Smile Mislim da nerita nema sanse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

srdjan R ::
Evo rucka Smile Mislim da nerita nema sanse.


Hajde da se nadam da gresis! Smile

Koliko sam citao raznih iskustava sa foruma, postoji nada.
U svakom slucaju, praticu situaciju, pa cu svakako napisati sta se vremenom bude desavalo, pa taman ce i to nekome znaciti kao info.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kod mene u jednom dve nerite, u drugom jedna, sa gomilom helena, i tako preko tri godine...
Helene tamane malezijce.
Plus i botia preko pola godine sa dve nerite.
Sad ko zna kako će da ispadne kod tebe, meni su rekli da nerite teško preguraju i dve godine u akvarijumu i da nema helena i ostalog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo cetvrti dan od kad je ubacena Nerita i za ovaj kratak period ne mogu da se nacudim kako jedan puz moze da napravi toliko dobrog za par dana.
Staklo na spojevima na prednjoj strani akvarijuma je olizala, tu se uglavnom sitno hvatala zelena tackasta alga, jer nisam najbolje mogao da je ocistim, ali je ona to izvukla kao ziletom.
Evo sad vec dva dana se svrcka po 3d pozadini, levu stranu je pocistila isto od zelene alge koja se nahvatala skroz gore zbog svetla, i sad je krenula na sredinu, pa sam to i slikao, jer se tu bolje vidi razlika gde je klopala, a gde ne.
Inace, ocigledno se sprijateljila sa Helenom, jer su neko vreme stojale blizu jedna drugoj i nesto cavrljale, a posle svaka na svoju stranu! Smile
Izgleda da se vise kozice ljute na nju, jer im otima hleb, da ne kazem alge iz usta! Very Happy


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde se mozda bolje vidi ucinak...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2018 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Listajuci i komentarisuci ostale teme po forumu, vidim da sam propustio da u postavim sliku upgrade-ovane rasvete u vidu metar trake sa po jednim plavim cipom posle svake pete crvene diode, koja stoji sigurno bar 2 meseca iznad vode.
Trebalo mi je malo vremena da pronadjem najbolji odnos jacine svetla i duzinu foto perioda, ali sad je namesteno na 70% bele i 60% crvene i to je to.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2018 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I trenutno stanje... Zreo je za sisanje, ali to cu ostaviti prilikom sledece izmene vode.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Maj 22, 2018 2:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije zreo za sisanje vec za presadjivanje! Wink

Odlican.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 22, 2018 9:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Lisac!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 27, 2018 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Red bi bio da svom akvarijumu cestitam 1. rodjendan! Smile
Juce je bilo tacno godinu dana od kako sam krenuo sa ovim lepim hobijem.

Sve funkcionise super i neka tako i ostane!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna slika da malo osvezimo temu.
Leto je bilo prilicno toplo, sto se akvarijuma tice, maltene da su temperature bile konstantno 30 stepeni u vodi, sto je moralo da ostavi traga na nekim biljkama, Alternathera i Bacopa su se prilicno namucile, ali kako su temperature opadale, tako su se i one oporavljale. Nana i kripta su se bas razgoropadile, zauzele su pola akvarijuma...

Padalo mi je na pamet da rasturim ovo i da napravim novu postavku sa malo manjim biljem, jer su ove definitivno prevelike za ovu litrazu, da izvadim kamencice i stavim soil, ali mi nesto zao ribica i njihovog maltretiranja, pa sam, bar za sada odustao.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I dalje super izgleda. Sjajno si svetlo odradio. Dao si mi motiv da posle silnih odgovaranja da ne stavim led trake, ipak uradim upravo to. Dobro, moje staklo je trenutno 144l i jos uvek ga nisam formirao, ali sigurno cu staviti led trake. Samo da smislim neko lepo resenje za nosac tih traka.
Sto se izbora bilja tice, ja bi se na tvom mestu odlucio za neko sitnije bilje, tipa HM, ludwigia arcuata...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 15, 2018 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. Sto se rasvete tice, ja imam pozitivno iskustvo sa led trakama, ali isto tako znam da bez co2 samo sa ovom rasvetom ne mogu da ocekujem da bi neke jako zahtevne biljke uspele da se odrze neko duze vreme.
Sto se tice biljaka, sada znam sta bih uzimao kada bih menjao postavku, ovo je ipak kao sto naslov i kaze, prvenac, pa samim tim su mu i dozvoljene neodgovarajuce biljke u postavci. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2019 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle puno nećkanja, ipak su napravljene drastične promene...

Ubačen tropicin soil, zasađeno novo bilje, pa da vidimo u kom pravcu ce ovo ići.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zekin prvenac,samo ne znam koja je vrsta Ana zeka Guppy fun club 25 Uto Jun 03, 2014 7:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka youtube prvenac patus Akvarijumi 4 Ned Avg 12, 2012 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj prvenac! Kristina Akvarijumi 22 Uto Apr 03, 2012 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvenac vukota Akvarijumi 8 Čet Mar 22, 2012 2:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvenac - diskusi ideadiskus Akvarijumi 25 Sub Jul 09, 2011 11:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License