Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ADA Amazonia ili Tropica Soil Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 24, 2017 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što i sam naslov kaže zanimaju me iskustva i razlike između dve podloge ako neko ima iskustva, kroz nekih mesec dana renoviram akvarijum i stavljam novu podlogu, ispod soil-a ide ADA-in Power Sand Special, e sad preko njega se razmišljam dal da stavim ADA-inu Amazoniu ili Tropica-in Soil, svaki savet i informacije su dobro došle Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 24, 2017 10:43 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 24, 2017 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nemam puno iskustva ali vodim se logikom, ako vec stavljas ada power sand, onda bi najbolje bilo da stavis i ada soil.
Inace ada je najstariji proizvodjac soila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 24, 2017 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i ja se vodim tom logikom, tako sam i mislio, al reko pošto imam još mesec dana, bolje malo da se raspitam, ionako imam vremena Smile zanimalo me šta drugi ljudi kažu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 27, 2017 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki soil je dobar, nema tu bas mnogo razlike, eventualno u granulaciji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Nov 27, 2017 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ADA + ADA jer imas balans i na pocetku kao i u kasnijem razvijanju akvarijuma.
ADA + Tropika soil je malo jaci u startu i dugi vremenski period neces moci da napravis balans, a u kasnijem periodu brze ce se praviti razlike ukoliko dodajes co2 i bice cesce potrebno dodavati hranjive elemente kroz vodu.

Kad kazem balans mislim na balans za biljke u micro/makro elementima + riblji otpad.

Kad kazem kasniji period mislim posle godinu dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 17, 2018 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mogu samo da hvalim ADA amazonia podlogu. Imam fenomenalna iskustva sa njom.
Verujem da je i tropica dobra ali je ja nisam koristio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pon Dec 17, 2018 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel imas neku zahtevniju biljnu postavku. Ja se spremam da startujem jedan akvarijum sa ada amazonia light podlogom. Koliko posle starta si ubacio prve stanovnike i kad
treba krenuti sa dodatnom prehranom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Dec 17, 2018 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja Amazonia light a pošto mi je filter već bio cikliran stanovnike u vidu 25 riba i 60-70 kozica iz starog akvarijuma sam ubacio odmah i nije bilo nikakvih problema ali ponavljam filter je bio potpuno cikliran.
Biljke imam srednje zahtevne i lake, možeš na mojoj temi da vidiš koje se to biljke ako te zanima.
Što se tiče prihrane fosfor i kalijum treba početi što pre, nakon sedam dana ti je moj savet jer sam sa ta dva elementa uleteo u deficit zato što nisam dodavao na vreme a mikro možeš i malo kasnije. Deficit tih elemenata je bio u vodenoj koloni, zasađene biljke nisu imale probleme ali Pinatifida na panju i Fisidens su gotovo nestali. Izgleda da je Amazonia light baš slaba sa fosfatima.
Amazonia light za razliku od klasične Amazonie nema ni blizu toliko amonijaka pa ako je filter cikliran živi svet može odmah dok sa običnom Amazonijom živi svet ne sme bar 5-7 dana čak i sa potpuno cikliranim filterom jer je prepuna amonijaka. NO3 može da skoči u prvih par dana sa light varijantom ali i ne mora zavisi od količine soila, biljaka itd. Ja nisam imao problema sa tim ali sam čitao da je nekim ljudima došlo do skoka NO3 ali su stavljali velike količine soila u male akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pon Dec 17, 2018 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za info. Ja imam amazoniu light i setup ce biti u velikom akvarijumu. Praticu parametre i menjacu vodu dok parametri ne budu u normali. Reci mi samo gde si nabavio fissidens? Meni takodje treba za planiranu postavku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2018 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja živim u Češkoj i ovde je ima u par radnji, nije baš jeftina ali ok. Mislim da možeš da nabaviš odnosno da ima ljudi koji donose iz Green Aqua iz Budimpešte ali joj je cena vesela. Potraži ovde na forumu mora neko da je ima.
A ne bi trebalo da imaš mnogo posla sa Amazonijom light u početku ali prati pa vidi, ja sam prvi put menjao vodu nakon 7 dana ali videćeš već.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2018 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tamo sam uzeo podlogu a u tom trenutku nisam imao ideju koje bilje ce ici, tako da moram da sacekam neku sledecu priliku. Oni imaju zaista dobar izbor svega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica soil - redukovanje pH? Boki2000 Podloga 0 Čet Mar 25, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica 3 u 1 difuzor na DIY CO2 sistemu Looniz Uradi Sam (DIY) 3 Sub Jan 02, 2021 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica specialized nutrition povoljno m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Nov 21, 2020 10:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica soil m.vlacina Tražnja 1 Čet Nov 05, 2020 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License