Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc pri odabiru neonke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VilenjakBg
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2018
Poruke: 13

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2018 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao svima, i unapred hvala na strpljenju i odgovoru. Akvarijum koji imam , 50 l, visina 37 znaci neki klasican, dobra podloga, filter sve na mestu. Jedino sto je problem osetljenje. LED ne valja, znam i sam ali u tom momentu je bilo jedino platezno moguce. Anubije ok sporo rastu, medjutim ja zelim valisnerije, neke mini kripte i lotos. Moje pitanje glasi, za moj akvarijum koliko je t5 neonki dovoljno, i da li je moguce resiti osvetljenje za rast biljaka samo jednom neonkom? Hauba je na izradi, ukoliko je potrebno kupicu dve t5 neonke-da li je to previse? Hvala puno!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2018 12:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav druze, kazi mi pune dimenzije tvog akvarijuma kako bih mogao da ti kazem koje neonke da uzmes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VilenjakBg
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2018
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Visina 33 cm, sirina 26, duzina 50, Stigli su mi delovi za haubu pa je upravo lepim i sastavljam, pa da vidim sta cu staviti od rasvete. Visina haube 9 cm Smile Hvala puno!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VilenjakBg
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2018
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih bio jako srecan da mi ceo zadnji plan bude u nekim gustim vertikalnim biljkama koje nisu zahtevne,poput valisnerija, drugim recima da prestane da mi se topi sve od biljaka sto stavim u akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2x24w T5 Juwel verzija ili 3x15w T8 i gajićeš sve manje i srednje zahtevno bilje. Na 30cm dubine ne preporučujem ti valisneriju i limun jer rastu ogromne i prebrzo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VilenjakBg
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2018
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Beskrajno hvala, Potrudicu se da kupim ove t5 2 komada, samoje problem pronaci komplet za neonke, mislim na startere itd. U radnjama rasvete u Beogradu mi kazu da se to ibacilo iz upotrebe jer prelaze mahom na LED rasvetu. Predlog za biljke? Trenutno imam anubie kofifoliju koja pod led sijalicama luduje i angustifolije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VilenjakBg
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2018
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedno pitanje i ovim zavrsavam davljenje, vidim da od Juwela ima dosta varijanti tih t5 neonki, iskren da budem za moje potrebe pojma nemam koje da kupim
Evo linka gde stoji izbor
https://www.akvarijum-centar.com/rasveta-za-akvarijume/neonsko-osvetljenje-za-akvarijum-arcadia-i-juwel-sijalice.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VilenjakBg
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2018
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedno pitanje i ovim zavrsavam davljenje, vidim da od Juwela ima dosta varijanti tih t5 neonki, iskren da budem za moje potrebe pojma nemam koje da kupim
Evo linka gde stoji izbor
https://www.akvarijum-centar.com/rasveta-za-akvarijume/neonsko-osvetljenje-za-akvarijum-arcadia-i-juwel-sijalice.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 2:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za obične T5 nadjes lako balaste za juwel malo teze. Strpi se dva tri dana da vide ljudi koji su pravili rasvetu sa juwel sijalicama pa će ti reći koje snage balaste da koristiš i gde da ih nadješ.
Ja bih uzeo jednu plnat pro i jednu za boju po volji.

Što se LEDa tiče. Sve češće vidjam prelepe postavke sa vidno zdravim biljkama koje koriste Chihiros led rasvetu. Prelistaj malo teme sa akvarijumima pa kontaktiraj vlasnike da vidš gde su ih uzeli. Uvek mozeš da je poručiš sa Alija ili Amazona.

Biljke staviš šta ti se sviđa pa šta opstane. Hobi je pun uspona i padova to je normalna stvar. Ako stigneš pogledaš samo da li možda nije prevelika za akvarijum ili prezahteva po pitanju podloge i CO2, ako ne stigneš šta ima veze. Kad bi čovek uspeo da zadovolji sve potrebu svakog organizma koji stavi u kutiju sa vodom prestao bi da bude čovek, postao bi bog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

VilenjakBg ::
Cao svima, i unapred hvala na strpljenju i odgovoru. Akvarijum koji imam , 50 l, visina 37 znaci neki klasican, dobra podloga, filter sve na mestu. Jedino sto je problem osetljenje. LED ne valja, znam i sam ali u tom momentu je bilo jedino platezno moguce. Anubije ok sporo rastu, medjutim ja zelim valisnerije, neke mini kripte i lotos. Moje pitanje glasi, za moj akvarijum koliko je t5 neonki dovoljno, i da li je moguce resiti osvetljenje za rast biljaka samo jednom neonkom? Hauba je na izradi, ukoliko je potrebno kupicu dve t5 neonke-da li je to previse? Hvala puno!!!!!!!


Ne znam koji si led mislio, prelistaj temu vin 100 od kolege Gangstera, to nije skupo a rezultati se vide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VilenjakBg
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2018
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku hvala puno na savetima, kupio sam danas t5 juwelove nazalost imali su samo Hi lite Day 24w, sada je problem pronaci startere i prigusnice posto su neonke male. Pokusacu da nadjem negde, a ako neko kojim cudom ima i prodaje javi pls! Hvala!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Sub Dec 15, 2018 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran za 2x24 na tu litražu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Dec 15, 2018 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlo se ne gleda po litrazi nego po visini vodenog stuba. Imao sam akvarijum sličnih dimenzija samo duži. 3×t8 su gajile samo nezahtevno bilje i nista više a po nekim matematičarima računa za struju 1w po litru je dovoljno za većinu biljnog sveta. 2xt5ho je sasvim ok za 30tak cm vodenog stuba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VilenjakBg
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2018
Poruke: 13

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2018 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Namontirano je sve, medjuti sanse nema da ubacim slike jer forum ne podrzava iznad 250kb
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License