Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj biljni kamenjar Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2018 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Posle nekog vremena, resio sam da se ponovim, pa rekoh da predstavim novi akvarijum.
Stari se nalazi na sledecem linku: http://www.akvarijum.org/forum.....25851.html
Kao i svaki zagrizeni akvarista koji je ,,oboleo" od ovog hobija, i ja sam morao preci u veci akvarijum. Very Happy
Ipak, sto zbog ogranicenog prostora za stanovanje, sto zbog finansijskih sredstava, nisam se previse prosirio, nego sam resio da svoj stari Juwelov akvarijum (Primo 70), zamenim malo vecim Optiwhite akvarijumom od 84l. Elem, da krenemo sa predstavljanjem.

Dimenzije:
84L (60dx40šx35v)
Prednje i bocna stakla Optiwhite, debljine 6mm

Filtracija:
Eheim 2213, 440l/h

Rasveta:
DIY Led, osnova Chihiros A501 + led cipovi (toplo bela, full spectrum, plava)

Ostala oprema:
Eheim skimmer 350
Eheim Thermopreset 50W grejac
TC421 Programmable LED Time Controller
CO2 boca, tropica 3 u 1 diffusor, sera nepovratni ventil

Hardscape:
7kg Seiryu kamena
Red moore panj
Sitan pesak

Podloga:
Tropica soil

Djubrenje:
EI metoda:
nedelja, utorak, cetvrtak makro elementi (Easy Life Potassium, Easy Life Phosphorus)
ponedeljak, sreda, petak Seachem Flourish, Seachem Iron.
Subota pauza, nedelja zamena vode 50%
Easy Carbo
Dennerle Planta Gold

Flora:
1. Eleocharis parvula
2. Cryptocoryne parva
3. Anubias barteri var. nana
4. Bucephalandra wavy green
5. Bucephalandra deep purple
6. Hydrocotyle verticillata
7. Cryptocoryne x purpurea
8. Crinum calamistratum
9. Bacopa monnieri
10. Rotala rotundifolia 'Orange Juice'
11. Ludwigia sp. Mini super red
12. Pogostemon erectus
13. Rotala H'ra
14. Cryptocoryne flamingo
15. Fissidens moss
16. Microsorum pteropus trident
17. Hygrophila pinnatifida

Fauna:
1. Hyphessobrycon bentosi (White fin tetra)
2. Trigonostigma espei (Razbora espei)
3. Apistogramma cacatuoides (Apistograma kakadu, muzjak i zenka)
4. Ancistrus
5. Neritina Natalensis sp. Zebra - Nerita puz

Za sada se akvarijum dobro razvija, biljke su krenule da rastu, jedino cega ima jeste budj na panju, ali to ce ancistrusi omlatiti uskoro. Ostalo ide sve po planu. Foto period je 6 sati (ukljucujici dimovanje), CO2 radi ceo dan, praticu dalje situaciju.
Ovom prilikom zelim da se zahvalim Nikoli Zivkovicu, koji je ucestvovao u budzenju rasvete. Very Happy Dosta sam naucio od njega, a on je bio ljubazan da svoje znanje nesebicno podeli. Takodje, zahvaljujem se Bozi koji mi je pozajmio akvarijum u medjuperiodu (mesec dana), kao i svom kumu, koji je do kasnih sati ucestvovao u pravljenju postavke. Very Happy
E sad, da ne bih previse davio, prikazan je proces sklapanja, pa videcemo dokle ce ovo dovesti. Napominjem da se svetlo razlikuje na slikama jer sam trazio pravi spektar, i kombinaciju boja.

Image
Image
Image
Image

I jedna sa mojim ljubimcem u prvom planu:

Image

A sada jedna u krupnom planu:

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2018 11:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo lepo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra urađeno !!!!!!! Akvarijum od 80L urađen 100% bolje od 99% akvarijuma čija je zapremina 200-300L.
Sve je za pohvalu počevši od objašnjenja, fotki, a o izboru kamena i panja,te biljaka da ne pričam.
Znači skockano je za 10+.

Želeo bih da pohvalim i tvoje saradnike, jer druženje i saradnja imaju neizmerno dobar uticaj
kako na sam projekat tako i na raspoloženje i zadovoljstvo (ovo može razumeti samo ko je timski radio
a dosta njih na forumu jesu).

JOš JEDNOM JEDAN OD BOLJIH PROJEKATA NA FORUMU. SVE POHVALE !!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super je !
I, ceo akvarijum je tako lep i prozaracan!
Jako mi se dopada ova svetla pozadina (sve vise i vise ) ! Sta si stavio kao pozadinu?
E, sad moram zensko pitanje Smile - sta ce ti sada skimer ? Toliko su ti lepe ove lily pipe, da bi ja svu tu crnu tehniku posakrivala Smile ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ide da hvalim ali super smo ga skockali 😁 bilo je uživanje iako se odužilo do kasnih sati, pratim razvoj situacije.
Simici da ti ja odgovorim pozadina je peskirna samolepljiva folija i brutalno izgleda uživo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzom odgovoru !!!
E, sledeci put probam sa njom. Odlicno izgleda. Ja sam na malenom , privremenom, stavila papir za pecenje (domacica, sta ces ) ali je zuto mnogo, a ovo je perfektno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi. Very Happy

Simici, optiwhite daje totalno drugu dimenziju, u odnosu na pre, ja sam stvarno prezadovoljan.
Sto se tice skimmera, on je u mom slucaju nezamenljiv, iz vise razloga. Very Happy Uprkos estetskim nedostacima, on sakuplja masnoce sa povrsine, poboljsava flow i talasa povrsinu, sto mi je bitno zbog co2. U nekoj skorijoj buducnosti cu morati da uzmem EM ventil, jer definitivno lily pipe ni blizu ne talasa povrsinu kao spray bar. A da bih izbegao pomor, moram ovo da uradim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo dobro izgleda! Svaka čast.

Interesuje me zašto si pojačavao rasvetu. Koliko sam razumeo Chihiros je dosta dobra rasveta i oni koji je koriste ne drže je na maksimumu. Koliko si još dioda dodao i koji odnos ako nije tajna? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mboban nije tajna Smile

Chihiros ima dobru rasvetu, i jaku rasvetu (meni nikad nije isla preko 50%) tu nema spora, medjutim spektar mi se ne dopada bas, jer je u pitanju hladno bela (~8000K). Zato sam hteo malo da je oplemenim, pa sam ubacio 18 dioda, 6 toplo belih (~4.000k), 6 plavih i 6 full spectru. Jednako su rasporedjeni sa obe strane. Ako treba jos nesto tu sam. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se ovo zaista dopada. Pedantno Smile pratim dalje kako se bude razvijao aq
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Dec 25, 2018 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećno preseljenje i novi početak. S'obzirom koliko si studiozno ušao u ceo projekat nema šanse da krene na loše. Redovno nas izveštavaj o napretku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako, posle mesec i po dana od pokretanja nove postavke, i odsustva, red je za kratki update.

Sve u svemu, akvarijum se razvija nekom dinamikom, ne onako mozda kako sam zamisljao ali idemo napred. Prvo sam imao peh sa panjem, odnosom onom budjom koja se pojavila, jer je bas uzela maha i prenela se na bilje, tako da su stradale odmah rotala h'ra, pogostemon, parvula, rotala rotundifolia 'Orange Juice', sto me je prilicno smorilo. Ipak, resio sam se toga, i sada je panj skroz okej. Dodata je ponovo parvula, a od Ralketa sam uzeo pogostemon i HM (hvala mu ovom prilikom na tome). Bacopa se dobro razvija, kripte, fissidens, microsorum se oporavlja, a anubije su poludele. Tako da nije sve tako lose. Smile

Nakon toga, nisam bio kuci 10 dana, i iskljucio sam CO2 sto je sigurno uticalo na rast bilja, pa sam konacno uzeo i EM, i sada nema problema sto se toga tice. Mislim da imam manjak nitrata, jer su konstantno ispod 10ppm (2 pakovanja purolita), tako da od sutra krecem sa dodavanjem i KNO3, i ocekujem da ce se rast ubrzati, jer je to jedino ogranicavajuci faktor. Algi nema, sto je dobro, osim par nekih malih koncastih na microsorumu, ali ostale biljke su zdrave, sto me raduje, imajuci u vidu iskustvo sa prethodnom postavkom, gde sam muku mucio sa bba i gsa.

Sto se tice faune, dao sa white fin tetre, a ubacio jato kraljevskih tetri kojima sam jako zadovoljan. Zivahne ribice, uvek pri vrhu vode, milina ih je gledati. Hocu da se ratosiljam 2 ancistrusa, posto mi prave nered po akvarijumu, ali zena ne da. Videcemo, bice ljuta borba. Very Happy

Da rezimiram, ima napretka za ovih mesec i po, ali ocekivao sam brzi napredak. Ipak, stvari dolaze na svoje posle ovih pocetnih pehova, pa cim se razraste zadnji plan, bice to drugacija slika. Da ne bude da pricam previse, u prilogu sveze slike. Very Happy

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 07, 2019 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj aq mi promakao, a ozbiljna prica Smile
Bravo, impozantan spisak biljaka i vrlo lepo uklopljeno drvo i kamen. Zameka za taj microsorum, ubi oci i ubi strukturu panja. Pratim, samo guraj vrhunski je ovo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 07, 2019 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Gangstere! Smile

Microsorum treba da da dodatni dzunglasti osecaj, ali se jos nije razgranao. Bice to bolje u buducnosti, kao i kad se malo desni zadnji plan razvije. Bez microsoruma mi izgleda nekako ogoljeno. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2019 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle mesec dana, situacija se prilicno promenila. Nabavljena je hygrophila difformis i ludwigia palustris (mini super red).
Dosta je to bujnije, i otprilike je to neki skejp koji ce biti. Ostale su jos neke stvari da se razrastu, bacopa npr, i da vidim sta cu da zasadim po bokovima, jer je parvula iz nekog razloga 2 puta propala.

Od algi, prisutna je bba, ali nista dramaticno za sada, drzi se pod kontrolom, ali zbog slabog flow-a (zapusen je bio filter) pojavila se neka braon alga. Molim za pomoc, da li je diatoma, ili neka druga. Svaka sugestija kako da se eliminise je dobrodosla.

Prvo slike zivog sveta.

Image
Podmladak apistogramme. Smile
Image
Jos jedna slika. Prezivelo je 5 mladunaca, mada retko vidim sve na jednom mestu. Uglavno je najkrupniji primerak u prvom planu, dok se ostali kriju u dzungli. Smile Posto je otac orange, ovaj je povukao na majku.
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljni AQ 300 l dulemali99 Razno 29 Pet Nov 04, 2022 5:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni 35, 125, 240 ivan_91 Akvarijumi 19 Pon Nov 22, 2021 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe i biljni akvarijum djilepfc1970 Ribe 2 Sre Okt 07, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 60l biljni svet Ultra Akvarijumi 6 Pet Nov 29, 2019 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License