Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolest gupi, hitno pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam primetio da je jedna gupika izgubila ravnotezu i cudno pliva, cas se obrce, cas juri, cas se sakrije negde. Trazio sam neke simptome na internetu da saznam koja je bolest i video da moze biti nesto na D, Dolbsy ili tako nesto? Pre neki dan je takodje imala i duguljast beli izmet.. Bukvalno do danas je lepo i jela, i zeenu salatu pre neki dan...

Izolovao sam je sada, ali ne znam sta da radim, da li je moguce lecenje? Kako da je lecim?

Sta da radim sa akvarijumom odakle sam je izvadio, stvarno se nadam da ostale nisu zarazene, samo sto sam se izborio sa pantljicarom i startovao akvarium ponovo pre dva meseca...

Molim vas za pomoc i savete
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 3:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebojsa92 ::
Danas sam primetio da je jedna gupika izgubila ravnotezu i cudno pliva, cas se obrce, cas juri, cas se sakrije negde. Trazio sam neke simptome na internetu da saznam koja je bolest i video da moze biti nesto na D, Dolbsy ili tako nesto? Pre neki dan je takodje imala i duguljast beli izmet.. Bukvalno do danas je lepo i jela, i zeenu salatu pre neki dan...

Izolovao sam je sada, ali ne znam sta da radim, da li je moguce lecenje? Kako da je lecim?

Sta da radim sa akvarijumom odakle sam je izvadio, stvarno se nadam da ostale nisu zarazene, samo sto sam se izborio sa pantljicarom i startovao akvarium ponovo pre dva meseca...

Molim vas za pomoc i savete


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MCTfxPwZXJs[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2018 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uz sve počasti jednim povlačenjem kanapa pošalji je na drugi svet. Samo nemoj da napišeš da si je bacio u WC solju jer to nikako nije uredu. Nema joj spasa. Jesnom kad krene da se okreće ili nepravilno kreće to je to, oštećen je nervni sistem(paraziti, trovanje...). Najbolje je muke joj skratiti. U prirodi prezivela ne bi, brzo bi je nešto pojelo.

Ako i druge ribe pokažu slične simptome testiraj vodu.
Beo izmet može biti i od stresa i od promene ishrane tj hrane koju riba do sada nije jela, zastoja hrane u crevu... nije uvek najgore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2018 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Uz sve počasti jednim povlačenjem kanapa pošalji je na drugi svet. Samo nemoj da napišeš da si je bacio u WC solju jer to nikako nije uredu. Nema joj spasa. Jesnom kad krene da se okreće ili nepravilno kreće to je to, oštećen je nervni sistem(paraziti, trovanje...). Najbolje je muke joj skratiti. U prirodi prezivela ne bi, brzo bi je nešto pojelo.

Ako i druge ribe pokažu slične simptome testiraj vodu.
Beo izmet može biti i od stresa i od promene ishrane tj hrane koju riba do sada nije jela, zastoja hrane u crevu... nije uvek najgore.


Hvala na odgovoru, pretpostavio sam da je neka kobna bolest, i dalje se otima u drugomakvarijumu,stvarno nemamsrca da je bacim tek tako...

Jel imas neki savet kako da odrzavam takvo stanje u akvarijumu da im ne pada imunitet stalno i da se razboljevaju? Imam filter koji je dosao uz akvarijum i onaj sundjerasti, imam dve trave (Ceratopteris thalictroides i Lemna minor), akvarijum ima oko 30l i cistim ga jednom nedeljno sa onim crevom (1/3), grejac, svetlo upaljeno 8h. Trenutno imam samo dve gupike u njemu i jednu bebu. Ova jedna je imala bebe pre vise od mesec dana i izgledalo je kao da ce uginuti posle toga, nije jela, smrsala je, ali sada normalno jede, zivahna je ali nije povratila onu zdravu puniju figuru. A muzjaku kao da se cepa rep, ali ne kao da se raspada jer je inace zdrav, citao sam da moze biti tvrdoca vode problem pa ne znam kako to da sredim. Da ne otvaram sada novu temu za ovakva pitanja.. .Stavrno se pitam sta radim vise pogresno, toliko se trudim a sve imam osecaj da kod mene ribice dolaze da bi ginule bro.

Od povrca im dajem zelenu salatu, sargarepu i crvenu papriku - mada sada ju je nemoguce naci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License