Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Clear water filter masa - iskustva? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre izvesnog vremena sam nabavio polovan akvarijum od blizu 300l, uz njega sam dobio i clear water filter masu, pa bi mi dobro dosao bilo koji podatak njoj. Pretragom na forumu nisam uspeo da pronadjem da je bilo ko imao iskustva a takodje i na google-u ima vrlo malo informacija...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 10:12 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja prvi put cujem za ovu filter masu. Molio bi te da podelis sa nama neku fotografiju. Da vidimo o cemu se radi. Da li je u pitanju mehanicka, bioloska ili hemijska filtracija. Ili mozda neki budzeni kombo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mislimo na isto trebalo bi da je hemijski filter.
pomaze da voda bude kristalno cista i kod NO2/NO3

Regenerise se u slanoj vodi posle 4-6 nedelja upotrbe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas na facebook-u stranicu Svet amazona-akvaristika. Oni se bave prodajom te filter mase. Sigurno znaju nesto vise o tome.poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je verovatno Seachem Purigen, sinteticka smola.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda kao kopija purigena, ali iz onoga sto je napisano, svakako je denitratna smola. Nadenuli mu fino ime.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mislimo na isto onda je polyfilter masa. Pazi samo zavisno kako je zasicena moze da ti posisa sve iz vode. Postoje za preciscavanje vode, preciscavanje slatkovodnog i za precisćavanje slanovodnog sistema. Mislim da joj je prvobitna namena bila da prečišćava krv.
Kodirana je bojom tako da menja boju u zavisnosti šta upija ono što upije ne ispusta nazad u vodu tako da ne mora da se pere nego se baci kad bas potamni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 26, 2018 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje u Dunav da se baci. 😁
Ono sto me zanima jeste kakve su to smole u pitanju. Da li neko ume da mi priblizi proces ciscenja i vezivanja? Koja je razlika u odnosu na recimo aktivni ugalj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2018 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za purigen sa sajta proizvodjaca:

Purigen® is a premium synthetic adsorbent that is unlike any other filtration product. It is not a mixture of ion exchangers or adsorbents, but a unique macro-porous synthetic polymer that removes soluble and insoluble impurities from water at a rate and capacity that exceeds all other competing products by over 500%. Purigen® controls ammonia, nitrites and nitrates by removing nitrogenous organic waste that would otherwise release these harmful compounds. Purigen’s impact on trace elements is minimal. It significantly raises redox. It polishes water to unparalleled clarity. Purigen® darkens progressively as it exhausts, and is easily renewed by treating with bleach. Purigen® is designed for both marine and freshwater use.

Prijatelj mi je stavio jednu kesicu skoro u svoj kanister i kaze da su rezultati zaista dobri. Citao sam dosta o njemu i deluje kao jako dobro resenje za cistu vodu u akvarijumu. Ja jos nemam potrebe za njim jer tek cikliram akvarijum ali
u dogledno vreme imam u planu da ubacim kesicu u kanister.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2018 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ludwigia ::
Najbolje u Dunav da se baci. 😁
Ono sto me zanima jeste kakve su to smole u pitanju. Da li neko ume da mi priblizi proces ciscenja i vezivanja? Koja je razlika u odnosu na recimo aktivni ugalj?


Šuplja vlakna sačinjena od polupropusne membrane ispunjena/premazana sa X i Y. Poprilično je teško nači bilo kakvo objašnjenje.

Ako te interesuje a ne mrzi te da čitaš naučnu literaturu potraži: Filtriranje vode pomocu poliuretanskih supljih vlakana, naravno na engleskom Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2018 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo ipak moze da se "obnovi" koriscenjem izbeljivaca.
Samo, kad oni navode da "minimalno" utice na mikro elemente, meni je to dovoljno da ne koristim ovaj vid filtriranja vode.
Hvala na informacijama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2018 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi od oblika mikroelemenata. Sve brendirane prehrane imaju helirane i stabilne forme mikroelemenata i za njih nema brige. Cak i diy resenja poput csm+b bi trebalo bez problema da se koriste jer su isto stabilne forme (isto helati). Slobodni mikroelementi su druga prica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2018 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ludwigia ::
Ovo ipak moze da se "obnovi" koriscenjem izbeljivaca.
Samo, kad oni navode da "minimalno" utice na mikro elemente, meni je to dovoljno da ne koristim ovaj vid filtriranja vode.
Hvala na informacijama.


Poly-filter, kao i svaka druga filter vate se baca. Što se tiče elemenata nemoj da razmišljaš. Posebne su za morsku a posebne za slatku vodu na to treba povesti računa.

Seachem Purigen je granulirani filter materijal nisu isti proizvodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2018 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku,
mislim da govorite o dva razlicita proizvoda.
I ovaj Clear Water je granulat, a Serin Crystal Clear water je Poly-filter.
Ja inace koristim Serinu "Crzstal vatu" i jako sam yadovoljna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

simici789 ::
Peku,
mislim da govorite o dva razlicita proizvoda.
I ovaj Clear Water je granulat, a Serin Crystal Clear water je Poly-filter.
Ja inace koristim Serinu "Crzstal vatu" i jako sam yadovoljna.


Moja greska. Znam da je imalo nekoliko verzija za različite sisteme pa sam zakljucio da je poly-filter vata.

Serin crystal clear nije polyfilter jer je mehanička filtracija, polyfilter je hemijska filtracija(kad upije Al postaje crven, NH4 zut, Cu tirkizan...)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License