Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Clear water filter masa - iskustva? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 2:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto sam ja pronasao na srpskom jeziku je upravo to na fb svet amazona, ali nema bas mnogo informacija. Osim da moze da se bezbroj puta regenerise i ponovo koristi, znaci ne baca se, kad promeni boju stavlja se u rastvor vode i soli (ne znam u kojoj razmeri) nakon cega ispusti sve sto je sakupila (voda postane tamno braon) i spremna je za ponovno koriscenje. Ono sto sam citao po stanim forumima jeste da je clear water navodno revolucioni vilter materijal i hit u svetu, pogotovo ga koriste ljudi koji drze diskuse (sto je slicaj i sa prethodnim vlasnikom mog akvarijuma). E sad ocigledno da ga na ovom forumu niko nije koristio.... takodje me zanima u kom delu fitera se stavlja (redja), prvi, srednji ili meni najlogicnije zadnji gde je voda najcistija...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 2:41 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Purigen se regeneriše izbeljivačem tj verikinom ili varikinom kako je već ko zove/proizovdi.
Ove druge denitratne smole se najčešće regenerišu u slanoj vodi ( srazmera najčešće 1:1 ).
Ne troše elemente niti smetaju biljnom ili životinjskom svetu. Voda je primetno bistrija posle nekog vremena.
Kao filter masa ne stavlja se na početku, najbolje u srednjem sloju ili na kraju. Ja je držim na kraju da doda fino peglanje vode Smile
I kao i sve drugo na svetu i ona ima svoj vek trajanja, svakom regeneracijom radi slabije i mislim da je manje više 6 regeneracija maksimalni domet smole. Posle kupite novu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Navodno, kazem navodno se moze regenerisati u rastvoru vode i soli preko 300 puta...u svakom slucaju probacu nemam sta da izgubim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Navodno, kazem navodno se moze regenerisati u rastvoru vode i soli preko 300 puta...u svakom slucaju probacu nemam sta da izgubim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim 2-3 meseca. Regenerisem 1 mesecno
1 l vode +100gr soli cca 20-30 minuta.

Nije mi pomoglo da smanjim No3.
Izgleda da ja dosta hranim ribe a slabo menjam vodu.
Tako da je sa te strane mozda moja greska.
Sto se tice vizualnog stanja vode tu mogu da Vam potvrdim da sa pravom nosi ime cristal.
Razlika se primeti vec posle 24-48h koriscenja.
I sto je najvaznije tako i ostaje sve ovo vreme.

Porucio preko Fb grupe koju je neko ovde vec sponenuo.
Kod mene u filteru stoji posle mehanicke a pre bio filfracije.
Tako sam nekako uklopio u moj unutrašnji juwelow filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License