Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mala-veca POMOC Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2018 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni se svidja sa vise keramike.Ali dodavacu vremenom cim se slegne.Svidja mi se da sve bude nekako u liniji.Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2018 10:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2018 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo bi i da se ovako javno na forumu zahvalim @UrosuKg sto mi se javio.I odvojio vreme da me odvede do decka koji nema sta nema za akvaristiku!!!!!!To je jedna od stvari koja mi je bas trebala!!!I sto sam licno upoznao jos nekog ko se bavi akvaristikom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2018 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde bre, uobrazicu se Smile
Iskreno, najvise mrzim kad neki da kazem laik, zaljubljenik u ovaj nas prelepi hobi, koji je nov u svemu ovome ode u pet shop i tamo zatekne radnicu koja je pocela tu juce da radi i kojoj je gazda rekao, ovo su ti pumpe, ovo su ti grejaci, a ovo ribe i koja ti uvali gomilu gluposti jer kao ona se razume u akvaristiku jer radi u pet shopu. Sva sreca te si se javio, pa sam mogao da te uputim kod nekoga ko ovo radi zato sto voli i nije mu cilj da zaradi.
Lepo ovo izgleda, sto rece Skybuffalo, videces sta ce od bilja da se primi sta ne, uvek mozes da zapatis vasilneriju, mikrosorum i anubiju pa posle da dodajes i da isprobavas neke zahtevnije. Moj ti je savet da dodas jos neki kamen i veci panj, imas dosta mesta.
Javi se ako treba nesto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo da se pohvalim nadam se!Mislim da lepo napreduje??Kazite sta vi mislite!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovo lici na pocetak cijanobakterije? Tamno zeleno,desno od puza
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ralke ima malo zelenkasto. Ne ciniti se.Kao neke sitne dlacice. Da li da probam da je uklonim smanjenjem svetla ili totalnim gasenjem, da smanjim prehranu za biljke, hranu za ribe ili da uzmem neki preparat ili antibiotik kao sto pise na netu.?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se ne varam ovo je tek 17-ti dan tvog akvarijuma, sa svim probama i pretumbavanjem podloge ....???
Kako je moglo za tako kratko vreme da se pojavi cijano ? Zašto je žuta voda ili je takva slika ?
Samo bez žurbe, beba od par meseci nebi trebalo da ima 120kg, mislim treba malo vremena da se
sve slegne, nije poenta (za tako kratko vreme), da svaki dan nešto menjaš, počni sa manjim fotoperiodom
pa povećavaj, vodu menjaj periodično kao što je i objašnjeno u temama o tome. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2018 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije zuta voda. To je do blica slike. Voda je bistra i cista. Mozda neki listic zapluta. Ali ovako je sve ok.Ribice su super. Pored ancitrusa i muljasa. Imam jos jednog muljasa dve zenke gupike i dva muzijaka. A i cini mi se da i biljke lepo napreduju.
Foto period mi je 8 sati. Radim sve po propisima. 😁😁😁😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E drugari akvaristi da se pohvalim novim stanarima akvarijuma.Sad je to jedna malo veca zajednica.Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy:DTj da se pohvalim samim akvarijumom jer sam odusevljen i ponosan na sebe Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzeo sam i neki kamen pa mozda ako imate predlog gde da ga stavim.To planiram sutra kad budem menjao vodu.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A i prvo mrestenje gupike je proslo skroz neopazeno.Male su se samo pojavile. 2-3 u filteru i jos 2-3 u akva.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj dekorativni kamen je jako simpatičan (naziv Dragon store).Ako imaš samo dva komada
moja preporuka je da ih staviš po jedan levo i desno od panja koji je na sredini akvarijuma,
ali malo napred (sve zavisi od njihove veličine, jer sama slika ne prikazuje nj. veličinu) da budu istaknuti.
Pre ubacivanja ih ovavezno oribaj mlakom vodom uz pomoć četkice, a možeš ga provući i kroz
blag rastvor hipermangana da bi bio siguran da je sve ok (nebitno da li je iz radnje ili si dobio kao poklon).
Sretno sa prvim prinovama. Poz.

P.S. Usput, imaš pun grad kolega akvarista koji ti mogu lično pomoći u svemu i svačemu na licu mesta.


Poslednji izmenio sputnik8 dana Pet Dec 28, 2018 10:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milos91




Registrovan: 18 Nov 2018
Poruke: 1
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Apr 02, 2019 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mala pomoc oko gupike.Cudno se ponasa.Stoji sve blizu podloge.Nije vise toliko aktivna.Pliva samo u mestu i tek ponekad dodje do sredine akvarijuma i onda se opet vrati dole.Kad sam je izdvoji u mrestilicu miruje ali stoji koso glava ka dnu a rep ka povrsini.Isto ponekad se ocese o podlogu.Citao sam po forumu i jedan deo njenog ponasanje se poklapa sa trovanjem amonijakom ,a drugi deo sa bolescu izazvanom bakterijom ,,Flavobacterium colmunare''.Ali ni za jednu ni za drugu nema sve simptome.Rekao bi da je skotna,ali do sada je bila 3 puta i nikada se tako nije ponasala.Tako da ako neko ima neki savet sta bi moglo da bude i kako bi mogao da joj pomognem.Neka pise.Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License