Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko razmnozavanja moli Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 7:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima Very Happy
Danas sam primetio da mi jedna moli ima veliki stomak mislim da je trudna, sad mi treba savet.
Imam jedan mali akvarijum od 6l mislio sam da je prebacim u njega ali moram da ga formiram a mislim da ce se ona mrestiti do tad, kako mogu da ubrzam formiranje tog akvarijuma?
Je l smem da sipam 80% vode iz formiranog akvarijua i 20% nove i da stavim filter medium da progisti dodatno?
Sta moram da obezbedim u tom akvarijumu?
Je l smem da stavim unutrasnji filter ili moram sundjer filter?
Koju temperaturu da drzim u tom akvarijumu?
Tu cu samo mrestiti moli i odma je vracam u glavni akvarijum je l moram neke biljke za skrivanje da obezbedim?
Hvala unaored Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 7:04 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros1999 ::

Je l smem da sipam 80% vode iz formiranog akvarijua i 20% nove i da stavim filter medium da progisti dodatno?
Sta moram da obezbedim u tom akvarijumu?
Je l smem da stavim unutrasnji filter ili moram sundjer filter?
Koju temperaturu da drzim u tom akvarijumu?
...... je l moram neke biljke za skrivanje da obezbedim?
Hvala unaored Very Happy


Pošto je mala kadica u pitanju gde želiš da okotiš moliku, najbolje je da staviš sunđer filter,
jer bi verovatno svaki drugi uvlačio malce (nemora bezuslovno da znači ali pošto nemaš iskustva ovako je sigurnije).
Vodu sipaj 80/20 kao što si već napisao, svetlo naravno, temperatura oko 25C, od biljaka malo plutajuće drezge ,na dno krupan kamen da mama ne pojede male (što se retko događa),jedva malo soli pošto molike ,velifere i još neke vole
pomalo slano (ali nemoj so u zajednički aq). Sve će samo da se odradi ,samo budi strpljiv jer molike znaju da imaju
poveći stomak i dugo da ih čekaš. Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je savet da je ne vadiš nego da je ostaviš da se baci male u glavnoj postavci. Priroda će se pobrinuti da ti opstanu najjače i najlepše. U prodavnici ti neće dati više od 15tak din po odrasloj ribi.

6l za mladj molia se ne ispalti formirati. Ako imaš sundjer filter stavi ga u postojeći akvarijum da se kolonizuju bakterije na njega pa kad dodje vreme ti napuniš taj mali akvarijum vodom koja je dobro ostojala i prebaciš sundjer filter. Treba ti isto svetlo jer bez svetla mladje neće lepo odrasti. Riccia je isto dobra za mađ živorotki jer će u njoj da traže sklonište i hranu a sistem će filtrirati.

Korišćenje vode iz aktivnog sistema ima smisla pri formiranju morskih sistemima u slatkovodnim i ne baš pogotovu ne za uzgoj mladj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se vidja ovo sto je rekao Peku.Pusti to prirodi ako ti je stabilan akvarijum.Ostace ti najjaci malci i najlepsi sa lepim telima.A realno ne treba ti brdo molika, sta ces sa tim da radis, nego pustis da sam obnavlja broj u glavnom akvarijumu.

Ako bi da mrestis nesto, uzmi nesto teze, vece ce ti uzivanje i vise ces da naucis.Kako god zelis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros1999 ::
Pozdrav svima Very Happy
Danas sam primetio da mi jedna moli ima veliki stomak mislim da je trudna, sad mi treba savet.
Imam jedan mali akvarijum od 6l mislio sam ......... Very Happy


Radi kako hoćeš ...... nećešš pogrešiti to je sigurno !!!!!!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2019 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče razmnožavanja, ja to radim od maja meseca tako što mlađ ubacim u bure u dvorištu. Ono što do jeseni poraste, preberem sebi najlepše, aostalo poklonim. Tako sam miran cele godine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License