Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biohome Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2019 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari, vidim po netu da je ovo sad hit. Da li je neko imao kontakta sa ovim bioloskim medijem. Navodno je bolji od svih ostalih. Pa me interesuju vasa iskustva. Ako ih neko ima. Cenovno, mislim da je tu negde ili je cak jeftiniji od tetre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2019 4:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jan 05, 2019 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osim ako nije ogromna cenovna razlika ja bih se držao Sera Siporax. I jedno i drugo su sinterovno staklo, stim što je Serino godinama unazad dokazano najbolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 05, 2019 8:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa slazem se sa tobom. Razlika je, sigurno si registrovao u "punoci" medija. A time, cini mi se, i razlika u kolicini anaerobnih bakterija koje naseljavaju medij. Eto mislim da tu jedino moze da ima neku prednost. Posto je sera iz nekog razloga suplja.
Eto to je moje neko razmisljanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jan 05, 2019 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Suplja je da bi se povećala povrsina koja ima kontakt sa vodom i da bi se stvorio dobar protok vode pa se zato prstenovi manje prljaju. Pogledaj kako je latino amerikanci koriste za filtriranje morskih sistema (rupa na rupu).

Ja lično ne verujem u te, bućneš u filter keramiku i anaerobne bakterije će odraditi svoj posao, priče U svakoj nedostaj jedan element a to je protok vode. Toga duboko u keramici nema. Biljke i podloga uklone dobar deo NO3 a ostatak akvarista promenom vode. Anaerobne uslove možeš postići i sudjerima, pisano je podosta o filtraciji na forumu.

Težu "keramiku" prodaju po masi lakšu po zapremini. Sinterovano staklo je sinterovano staklo. Držiš se dokazanog a lako dostupnog. Na netu(danas youtube) najglasniji su prodavci/influenseri ili kako god da ih krste. Šuplje priče bez naučnih dokaza ili mase primera gde je reklamirani proizvod primenjen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 05, 2019 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, cenim tvoje misljenje. Medjutim, kod anaerobnih bakterija i ne treba da bude protoka vode, jer tako dolazi do aeracije. Fazon i jeste da ima tih zatvorenih kanala koje naseljavaju anaerobne bakterije. Zato mi je logicno da je ispunjeno, a sa druge strane, mislim da si u pravu, kod sere verovatno manje zacepljenja ima. Verovatno.
Ja sam zato i pitao da li neko ima iskustva sa biohome medijom. Da bi poredili. Sinterovano staklo je broj jedan, a da li je 1a puno ili suplje?
Samo najbolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2019 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok cenim i ja tvoje Very Happy
Svaka dalja diskusija izlazi van teme i postavljenog pitanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2019 7:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dalja diskusija treba da ide u smeru necijeg direktnog iskustva. 😁
To nam treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License