Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tropica tečna prihrana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2019 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojačaj dozu polako i proveravaj da li novi rast nema rupice na listovima. Zelena tropica ima dobro izbalansiran odnos NPK pa to samo znači da ne dodaješ dovoljno.
Ili ako hoćeš da pojačaš samo kalijum kupiš lepo K2SO4 suvo đubrivo i izmešaš to sa vodom prema uputstvu i eto ti kalijuma za sitne pare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2019 5:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2019 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzom odgovoru,a ako pojacam zelenu da pojacam I narandzastu tropicu? bojim se ne zeljenog rasta algi kojih imam ali je sve to u malim kolicinama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2019 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pazi zelena i narandžasta se razlikuju samo u tome što zelena pored mikro i kalijuma sadrži i P i N. Zelena ima više malo kalijuma nego narandžasta. Zelenu bi ja pojačao jer tako održavaš NPK odnos. Recimo jedan dan umesto naradžaste dodaš zelenu pa nek bude 4 dana zelena a 2 narandžasta. Moraćeš to da isprobavaš sam.
Ono što mogu da ti kažem iz mog iskustva da alge ne rastu zato što doziraš đubriva u većoj meri nego zato što nešto od elemenata fali. Nikad mi akvarijum nije imao manje algi od kad doziram i po 3-4 puta više od preporuke proizvođača i samo svake nedelje zamenim 50% vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica soil - redukovanje pH? Boki2000 Podloga 0 Čet Mar 25, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica 3 u 1 difuzor na DIY CO2 sistemu Looniz Uradi Sam (DIY) 3 Sub Jan 02, 2021 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica specialized nutrition povoljno m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Nov 21, 2020 10:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica soil m.vlacina Tražnja 1 Čet Nov 05, 2020 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License