Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 2000L FOWLR morski akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2019 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ovo stvarno izgleda impozantno! Ovo jato zutih tangova je prava lepota Bravo Bravo Bravo

Jesi li dozirao neke bakterije za start?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2019 2:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2019 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodao sam neke ali nista striktno. Manje vise ciklus se odradio kao i u slatkovodnom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2019 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li razmisljao i o nekoj mehanickoj filtraciji? Mislim da bi ti dosta znacila na poveci broj velikih riba...
Jos jednom, svaka cast na projektu, i zelim ti srecu sa istim i da uzivas dugi niz godina! Pravo osvezenje na morskoj sceni Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2019 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se mehanicke tice imam filter carape pa ih menjam 2 puta nedeljno. Mislim da mi ne treba nesto vise pored skimera i toga.
Videt cu kako ce se ponasati vremenom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2019 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auuu. Jato zutih tangova Very Happy Samo kornjaca fali
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Jan 10, 2019 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo je videti da se u NS povecava broj morskih akvarijuma. U svakom slucaju ozbiljan akvarijum ali mislim da ces ubrzo pozeleti da ga još malo ušareniš tj da ubacis neke korale.
Morske ribe su uglavnom same po sebi interesantne i lepe ali pravu čar morskog akvarijuma pružaju korali, a ako želiš da imaš akvarijum koji će ti biti hobi onda ubaci meke i LPS jer oni nisu previše zahtevni i ne traže previše angažovanja oko merenja raznih parametara i doziranja mikro elemenata.
Kad se razrastu i pokriju kamen onda ces tek imati pravi utisak morskog akvarijuma.
U svakom slučaju sretno sa morem i baci po koju sliku na forum da vidimo kako napreduješ.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 10, 2019 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ideja je da bude soft corali i ribe. Nisam nesto zainteresovan za SPS. Videt cemo, ne zurim polako dodajem. Updatovat cu cim dodje ostatak opreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2019 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mreza sa jedne strane pre ciscenja, ispod su alge sa druge strane sto su skinute. Mreza je inace potpuno bela kad je cista.

Image

Kolicina algi posle neke 3 nedelje ili mesec dana (ne znam tacno kad sam stavio).

Image

Inace nitrati su oko 10-11 ne mogu da provalim po boji. Sad ih i dalje pratim da vidim kako se ce se odvijati relacija alge/rast/nitrati. Za ovo sa slike je trebalo taj neki period 3-4 nedelje s obzirom da je sveze startovano. Rast je bio 2 nedelje samo crna mreza i onda se posle nedelju dve udebljala alga na oko 3mm sa svake strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2019 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepse su ribe uzivo. Ubije mi svetlo sliku a i krecu se non stop. Moram da skontam kako da uslikam.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2019 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predivno izgleda . Jedan od nasih najvecih akvarijuma i sa najvise tangova u njemu. Svaka cast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 02, 2019 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako da ga doguramo na nesto ove godine Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2019 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li sta novo u tom Panonskom moru? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2019 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sad nema. Cekam svetlo i skimer pa kad dodje svetlo mogu da radim nesto dalje sa akv... Do tad samo cistim alge sa scrubbera Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Novi drugar regal angel

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License